Premier League – Brentford vs Arsenal


Futbaloví nadšenci sa po letnej prestávke a zaujímavom prestupovom období opäť dočkali, najlepšia liga sveta je späť. Nový ročník Premier League 2021/2022 odštartuje už tento piatok 13. 8. 2021 prvým londýnskym derby, kde sa proti sebe postaví nováčik z Brentfordu a londýnsky Arsenal. Zápas sa začne o 21.00 hod. na štadióne Brentford Community Stadium.

Premier League – Brentford vs Arsenal

  • Zápas: Brentford vs Arsenal
  • Súťaž: Premier League
  • Čas zápasu: 13.08.2021, 21:00
Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vyhrá Arsenal1,921.94

V auguste 2020 Brentford FC dokončil výstavbu nového domovského štadióna s kapacitou 17 250 divákov. Preto veríme, že na zápase bude výborná atmosféra, ktorú vytvoria nielen domáci fanúšikovia, ale aj hostia, ktorí nebudú musieť ďaleko cestovať na zápas. „The bees“ sa v Premier League predstavia po prvýkrát a hneď na začiatku ich čaká silný súper zo severného Londýna, avšak majú výhodu domáceho prostredia. Podarí sa „The Gunners“ vyhrať prvé londýnske derby alebo nováčik prekvapí a potrápi favorita?

Dokáže nováčik z Brentfordu zaskočiť favorita a získať prvé cenné body?

Od roku 2018 prebral mužstvo dánsky manažér Thomas Frank. Vďaka dobrému náboru hráčov, ich manažmentu a modernej taktike urobil z priemerného mužstva nezastaviteľného súpera Championship a bolo len otázkou času, kedy sa prebojujú do Premier League. Zo 48 zápasov minulej sezóny odohrali 37 vo formácii 4-3-3 a na konci sezóny skúsili experimentovať aj s rozostavením 3-4-1-2. „The Bees“ hrajú s vysokou intenzitou a tempom dobre pozične organizovaný útočný futbal s vysokým „pressingom“. V 6 priateľských prípravných zápasoch zaznamenali 4 víťazstvá, v ktorých porazili napr. aj Valenciu, 1 prehru s West Hamom a 1 remízu na s Manchester United na Old Trafford.

Dokáže nováčik z Brentfordu zaskočiť favorita a získať prvé cenné body

Počas minulého ročníka Championship Brentford FC nehral stále len s jednou zostavou, ale príležitosť ukázať sa a potiahnuť tím dostalo až 18 hráčov. Pravidelne nastupoval len 32- gólový útočník Toney, španielsky brankár Raya a stredný obranca Pinnock. Kostru tímu dotvárali 6 dánski hráči, avšak dvaja z nich, Emiliano Marcondes a Henrik Dalsgaard, opustili mužstvo, ale klubu sa podarilo získať obrancu zo Celtic Galsgow 23-ročného Kristoffera Ajera. Útočníka Toneya často podporujú a dopĺňajú kreatívni záložníci Mbeumo, Canos alebo Dasilva. Momentálne z tímu neavizujú žiadne zranenia.

Vstúpi Arsenal FC úspešne do novej sezóny a vyhrá prvé londýnske derby

Od roku 2019 sa snaží manažér Mikel Arteta budovať taký tím, ktorý bude podávať konzistentné výkony v domácom prostredí, ako aj na súperových ihriskách. Svojou taktickou pripravenosťou dokázal poraziť aj tých najlepších trénerov Premier League a získať FA Cup a Community Shield, avšak jeho mužstvo sa minulú sezónu nedokázalo kvalifikovať do Ligy Majstrov. Počas celej minulej sezóny sa Mikel Arteta snažil nájsť správnu formáciu pre svoj tím, ktorej rozloženie prispôsoboval aj súperovi, preto sme mohli vidieť rôzne rozostavenia 4- 4-2, 4-3-3, 4-2-3-1 alebo 3-4-3.

Vstúpi Arsenal FC úspešne do novej sezóny a vyhrá prvé londýnske derby

Tím opustil David Luiz, Saliba a Guendouzi odišli na ročné hosťovanie do Marseille. Avšak počas leta sa podarilo posilniť zadné rady a získať ľavého obrancu Tavaresa, stredného obrancu Bena White a talentovaného mladého záložník Lokonga. Dokonca prestupového obdobia je dosť pravdepodobné, že klub dokáže pritiahnuť ešte ďalšie zaujímavé meno. Šepká sa o Maddisonovi, Martinézovi, Aouarovi alebo Odegaardovi.

Do piatkového zápasu určite nezasiahne pozične výborne hrajúci stredný záložník Thomas Partey, čo môže byť pre „The Gunners“ problém hlavne pri držaní lopty a kombinácii. Ďalej nemôžu rátať s obrancom Gabrielom alebo útočníkom Nketiahom. V novej sezóne sa Arsenalu FC zo 6 priateľských zápasov podarilo vyhrať 3 a 1 remizovali. Proti Brentfordu FC však môžeme očakávať úplne iné nasadenie ako v príprave. Predpokladáme, že Arteta zvolí formáciu 4-2-3-1. Rátame s tým, že uvidíme nové posily Bena White v obrane a v strede poľa Lokongu. Mladík Smith Rowe, ktorý podpísal s klubom novú zmluvu, bude na pozícii 10 podporovať útočníka Lacazette a krídla Pepeho a Aubameyanga. V priebehu zápasu môžeme vidieť zmenu formácie na 4-3-3, kedy Smith Rowa vymení ďalší talentový univerzálny hráč Saka, a ten sa začlení do stredu poľa.

Tip redakcie

Na základe rozanalyzovania oboch mužstiev sme pre vás vybrali nasledovný tip. Londýnsky Arsenal FC zvíťazí v normálnom hracom čase s kurzom 1,94. Vyzerá to tak, že obidva tímy sa budú snažiť hrať ofenzívny, taktický a pozičný futbal. Arsenal FC bude kontrolovať priebeh zápasu a diktovať tempo hry predovšetkým kombinačnou hrou. Nečakáme, že sa stiahne do defenzívneho bloku. Brentford FC bude napádať rozohrávku a snažiť sa získavať lopty už na polovici súpera. Dobrým pozičným rozostavením sa po zisku lopty bude snažiť vyrážať do protiútokov. Očakávame, že zápas bude veľmi otvorený a uvidíme aspoň tri góly. Tímy sa naposledy stretli proti sebe v roku 2018 v Anglickom pohári a v Premier League narazia na seba prvýkrát. Myslíme si, že Arsenal FC ako skúsenejší tím súťaže dokáže v zápase uspieť a pripísať si do tabuľky prvé tri body.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vyhrá Arsenal1,921.94