Premier League – Aston Villa – Manchester City


Začiatok decembra nám prinesie ďalšiu porciu zápasov Premier League. V 14. kole Aston Villa privíta vo Villa Parku Manchester City. „The Villans” sa pod Gerrardom “zobudili”. „The Citizens” sú naďalej na výhernej vlne. Dokáže City vyhrať štvrtý ligový zápas v rade? Zápas sa odohrá v stredu 1.12.2021 o 21:15 hod.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Počet gólov v zápase viac ako 2.5 gólu1.641.57
  • Zápas: Aston Villa – Manchester City
  • Súťaž: Premier League
  • Čas zápasu: 01.12.2021, 21:15
Premier League – Aston Villa - Manchester City

Aston Villa pod Gerrardom zaznamenala dve víťazstvá. Na konte tak má už 16 bodov, za čo jej patrí 13. miesto v tabuľke. Zdolala kvalitných súperov (Brighton a Crystal Palace), aj napriek tomu, že v zápasoch ťahala za kratší koniec. V stredu ju čaká ešte náročnejšia skúška v podobe Manchestru City. Ak by ju zvládla, pre Gerrarda by to bol jeden z najlepších trénerských začiatkov.

Manchester City je stále na víťaznej vlne. Naposledy zakopol 30. októbra, keď prehral doma proti Crystal Palace. Odvtedy poráža tímy v Lige majstrov, či v domácej Premier League. Aktuálne sídli na 2. mieste tabuľky a na prvú Chelsea stráca len jeden bod. Zápas proti Aston Vílle by mal s prehľadom vyhrať. Manchester City ďalší zápas odohrá na pôde Watfordu.

Manchester City sa môže usadiť na prvom mieste

V prípade výhry, Manchester City sa môže usadiť na prvom mieste tabuľky a bude mať o dva body viac ako Chelsea. Posledné výkony hráčov boli famózne a v každom zápase boli jasne lepším tímom, preto nikto nebude mať dôvod namietať. Vo Villa Parku by sa zverenci Guardiolu, s najväčšou pravdepodobnosťou, mali tešiť z troch bodov. Posledné vzájomné zápasy hovoria jasnou rečou – z desiatich duelov sa City tešilo z výhry až deväťkrát. Posledný z nich sa uskutočnil ešte v apríli, kde napriek výraznej prevahe, City vyhralo “len” 2:1. Podobný scenár by sa mohol opakovať.

Manchester City sa môže usadiť na prvom mieste

Manchester City zostava bude oproti minulému zápasu, pravdepodobne, takmer rovnaká. V základnej 11-ke bude chýbať záložník De Bruyne, otázni sú Foden s Grealishom. Guardiola dlhodobo preferuje herné rozostavenie 4-3-3. V obrane nesmú chýbať Walker, Dias, Laporte a Cancelo, v zálohe Gundogan, Rodri a Silva. Kvôli absencii Fodena s Grealishom, v útoku by mali byť Jesus, Sterling a Mahrez.

Pod Gerrardom sa mužstvu začalo dariť

Konštatujeme, že pod Gerrardom sa mužstvu začalo dariť. V posledných dvoch zápasoch dosiahla Aston Villa dve výhry a skóre 4:1. V tíme tak opäť začala panovať dobrá nálada. Je radosť sledovať, ako sa Gerrard teší z každého streleného gólu a následne z víťazstva.

Pod Gerrardom sa mužstvu začalo dariť

V prospech Villy hovorí príchod nového trénera a víťazná forma, ktorá by sa mohla prejaviť v tomto dueli. „The Villians” sú však papierovo slabším súperom, a preto sa od nich výhra neočakáva. Ak by sa vo Villa Parku zrodila remíza, bolo by čo oslavovať. Myslíme si však, že sa bude opakovať podobný scenár ako v apríli. Villa prehrá, no strelí gól. Do zápasu by mala naskočiť podobná 11-ka, keďže v mužstve sa žiaden kľúčový hráč nezranil. Gerrard nastavil zostavu 4-3-3, ktorá by meniť nemal.

Tip redakcie

Na základe analýz obidvoch mužstiev sme pre vás vybrali nasledovný tip. Myslíme si, že v zápase padnú aspoň tri góly. Vo Villa Parku budeme vidieť dominanciu Manchestru City, ktoré by sa malo viackrát gólovo presadiť. Aston Villa bude skôr brániť a čakať na svoje šance. Podľa nášho názoru, Villa má kvalitu na to streliť gól a prispieť k nášmu tipu, ktorý by mal byť úspešný.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Počet gólov v zápase viac ako 2.5 gólu1.641.57