Premier League – Arsenal FC vs FC Watford


Pred reprezentačnou pauzou anglická Premier League bude pokračovať svojím 11. kolom, ktorého šlágrom bude jednoznačne Manchesterské derby. V tejto analýze sa však zameriame na rozbehnutý londýnsky Arsenal FC, ktorý privíta na svojom štadióne FC Watford. Zápas sa odohrá v nedeľu 7. 11. 2021 o 15.00 hod. v Londýne na štadióne Emirates Stadium.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
V zápase padne viac ako 2,5 gólu1.651.62
  • Zápas: Arsenal FC vs FC Watford
  • Súťaž: Premier League
  • Čas zápasu: 07.11.2021, 15:00
Premier League – Arsenal FC vs FC Watford

Arsenal na domácom štadióne môže potvrdiť dobrú formu a upevniť si momentálne 6. miesto v tabuľke. Ak United v derby zo City zaváha, môžu „Kanonieri“ poskočiť aj na 5. miesto, ak sa im podarí vyhrať v nedeľnom zápase. Watford sa opäť potáca na konci tabuľky a je pravdepodobné, že bude musieť bojovať o zotrvanie v súťaži, preto každý získaný bod je pre mužstvo veľmi cenný.

Arsenal môže potvrdiť veľmi dobrú formu

Arsenal môže potvrdiť veľmi dobrú formu a to priamo pred domácim publikom. Od prehry s Manchestrom City v 3. kole ,,Kanonieri“ vyhrali 5-krát a uhrali 2 remízy. Celé vedenie klubu, tréner, ale aj fanúšikovia môžu byť o čosi viac spokojní, keďže sa momentálne tím nachádza na 6. priečke tabuľky. Tímu sa začala lepšie dariť hra v defenzíve a začali byť efektívnejší aj v zakončení. Tréner Arteta našiel správne zloženie defenzívnych radov, pretože sa chytili všetky letné posily, či už ide o White alebo Tomiyasua. Najväčšiu pozornosť však momentálne púta brankár Ramsdale, ktorý bravúrnym zákrokom v minulom kole vychytal ďalšie čisté konto, už štvrté v PL. Okrem nich nemôžeme ale zabúdať na mladých útočných hráčov, ako sú Saka a Smith Rowe, ktorí sú nebezpeční v každom zápase. V posledných troch zápasoch, ktoré Arsenal hral proti Watfordu doma, neprehral.

Arsenal môže potvrdiť veľmi dobrú formu

Nedeľňajší zápas pre zranenie vynechá Xhaka. Myslíme si, že tréner Arteta zvolí taktiku v rozostavení 4-4-2. V bráne nastúpi Ramsdale, v defenzíve zľava Tierney, v strede dvojička Gabriel a White a pravý kraj uzavrie Tomiyasu. V strede poľa zľava uvidíme Smith-Rowe, Lokongu, Parteya a Saku. V útoku nastúpia Lacazette a Aubameyang.

Watford musí zbierať body aj s favoritmi

Watford musí zbierať body aj s favoritmi, ak sa chce udržať v PL. Momentálne mu patrí v tabuľke 16. miesto s 10 bodmi. Z doterajších 10 zápasov vyhral len 3-krát a raz remizoval. Tím dal 12 gólov a dostal 18. Výkony tímu neboli lichotivé, preto sa vedenie klubu rozhodlo po 7 zápasoch v PL vyhodiť trénera Muñoza, ktorého od októbra nahradil Ranieri. V doterajších 3 zápasoch Ranieri vyskúšal 2 rôzne herné štýly, proti Liverpoolu rozostavenie 5-4-1, proti Evertonu a Southamptonu 4-4-1-1. Z týchto troch zápasov síce vyhral len jeden, avšak dokonca sezóny bude mať ešte dostatok času na to, aby spoznal hráčov a podarilo sa mu aplikovať svoju hernú filozofiu. Netreba zabudnúť na to, že v sezóne 2015 − 2016 sa mu podarilo z Leicestrom vyhrať titul PL.

Watford musí zbierať body aj s favoritmi

Momentálne z tímu neavizujú žiadne zranenia. Do nedeľňajšieho stretnutia tréner Ranieri zvolí rozostavenie 5-4-1. V bráne uvidíme Fostera, obrannú trojicu vytvoria Rose, Troost-Ekong a Cathcart. Ľavý kraj obrany pokryje Masina a pravý Femenía. V strede poľa uvidíme zľava Hernándéza, Sissoka, Kucku, ale aj Dennisa, ktorý patrí medzi ťahúňov mužstva. Doteraz má tento hráč na svojom konte 3 góly a 3 asistencie. Na hrote nastúpi buď King, alebo Sarr, ktorý je najlepším strelcom tímu so 4 presnými zásahmi.

Tip redakcie

Pre tento zápas sme vybrali nasledovný tip. V zápase padne viac ako 2,5 gólu. Očakávame, že Arsenal bude mať väčšie držanie lopty, bude sa snažiť napádať obrancov už pred poliacou čiarou. Útoky bude rozvíjať po krajoch a hroziť centrovanými loptami, ale aj protiútokmi a hrou jeden na jedného. Watford sa zameria na pozičné bránenie na svojej polovici a nebude vysoko napádať. Bude hrať viac na nakopávané a sklepávané lopty a vyrážať do protiútokov. Hroziť môže najmä po štandardných situáciách.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
V zápase padne viac ako 2,5 gólu1.651.62