Paris SG vs Manchester City


V poradí 2. semifinále tejto edície Ligy majstrov sa odohrá v stredu 28.4.2021. Výhodu domáceho prostredia bude mať partia okolo hviezdneho Neymara. Obom klubom chýba prakticky už len víťazstvo v tejto súťaži, ktoré nie a nie prísť. Jedno je však jasné, tento rok si jeden z nich zahrá vo finále.

Bude to PSG, ktoré dokázalo vyradiť v tomto roku Barcelonu a dokonca aj Bayern, alebo to budú City, ktorý sú zatiaľ neporazený a nikto im zatiaľ nedokázal narobiť problémy? My v našej redakcii istavkovekancelarie si myslíme, že Manchester City prvý zápas v Paríži zvládne lepšie a dokáže zvíťaziť.

tip na zápas Paris SG - Manchester City

  • Zápas: Paris SG – Manchester City
  • Súťaž: Champions League
  • Čas zápasu: 28.4., 21:00
Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Manchester City vyhrá2.242.24

Manchester City na ceste za titulom

Faktom, ktorý budí rešpekt a ukazuje, že „Citizens“ sú právom pasovaný za favorita na víťazstvo v tohtoročnej Lige majstrov, je mimo iné, aj prekonanie historického rekordu. V základných skupinách Ligy majstrov naprieč celým jej trvaním sa žiadnemu tímu nepodarilo obdržať iba jeden jediný gól. Veľkú zásluhu na tom mal príchod Rubena Diasa, ktorý s Johnom Stonesom vytvoril takmer neprekonateľný tandem. V osemfinále, a následne aj vo štvrťfinále sa im podarilo v oboch zápasoch zvíťaziť, tak ako proti Mönchengladbachu, tak aj s Dortmundom.

Manchester City na ceste za titulom

Pep Guardiola má k dispozícii na každom poste najlepších svetových hráčov, avšak jeden vyniká nad všetkými. Hlavný dirigent hry, mozog tímu, reč nemôže byť o nikom inom, ako o Kevinovi De Bruynem. Oplýva neskutočným citom pre nahrávku, na ihrisku vidí absolútne všetko a jeho nábehy, častokrát zakončené brilantným gólom z neho právom robia jedného, ak nie najlepšieho záložníka na svete.

Manchestru City sa pod vedením Guardiolu konečne podarilo prekročiť psychologickú bariéru v podobe štvrťfinálového kola, a to by malo hráčov nabudiť ešte viac. Neskutočná útočná sila, ktorou City disponuje, je každému dobre známa. Konečne sa im však podarilo poriadne vystužiť obranu, ktorá z 10 zápasov tohto ročníka Ligy majstrov inkasovala iba 3-krát.

PSG vs City

Pochettinova “kliatba”

Celkom kľudne by sme to mohli nazvať aj sezónou extrémov, na pravidelnej báze vzostupy striedali pády. Čo ale slúži Parížanom k cti, je fakt, že dokázali zabrať v najdôležitejších situáciách a zlomové momenty sezóny zvládli na výbornú. Začiatok skupinovej fáze Ligy majstrov sa niesol v znamení 2 porážok, následne si hráči PSG vstúpili do svedomia a skupinu dokázali vyhrať. Po výmene trénera prevalcovali Barcelonu rozdielom triedy, a dokázali vystaviť stopku aj jednému z najobávanejších klubov v Európe, a to Bayernu Mníchov.

Neymar sa v posledných zápasoch dostal do formy, a v zápase proti Bayernu pripomenul všetkým prečo je častokrát porovnávaný s velikánmi ako je Messi a Ronaldo. Jeho kolega z útoku Kylian Mbappe stále pokračuje v napĺňaní svojho obrovského potenciálu. V tejto sezóne Ligy majstrov sa mu prvýkrát podarilo presadiť až v poslednom zápase skupiny pri výhre 5:1 nad Basaksehirom. Odvtedy však zaznamenal 3 góly proti Barcelone a 2 proti Bayernu Mníchov. Jeho rýchlosť a neskutočne tvrdé zakončenie doslova vyrážajú dych. Keď sa k týmto dvom pridajú hráči ako Di Maria, Draxler, Navas a ďalší, tak nič nie je nemožné. Dokonca ani to, že tréner Mauricio Pochettino by konečne vyhral svoju prvú trofej ako tréner.

Pochettinova “kliatba”

Tip na víťaza

Po detailnom zvážení všetkých faktorov sme sa vám rozhodli odporučiť následovný tip (Manchester City vyhrá s kurzom 2,24). PSG síce dokázalo poraziť Barcelonu aj Bayern a mohlo by sa tak zdať, že Citizens budú ďalší v Pochettinovej zbierke “skalpov”. Avšak my vidíme veľký rozdiel čo sa týka obrán daných tímov. Bayern sa celú doterajšiu sezónu v obrane trápil a dostal na svoje pomery strašne veľa gólov. Barcelona sa poslednou dobou zlepšila, ale “veľké zápasy” sa jej stále nedarí zvládať, tak ako by chcela. Toto všetko ale neplatí o „Guardiolovcoch“, ktorí majú na každom jednom poste svetovú extratriedu a chyby robia len veľmi zriedkavo. V tomto zápase sa prikláňame k výhre hostí.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Manchester City vyhrá2,242.24