NHL – Tampa Bay Lightning vs Pittsburgh Penguins


Zámorská NHL je po letnej prestávke opäť späť. Kto sa bude tešiť zo zisku Stanley Cupu tento rok? V úvodnom zápase sa priaznivci najsledovanejšej hokejovej súťaže môžu tešiť na zaujímavý duel, na ktorý sme si pripravili pre vás analýzu. Tampa Bay Lightning privíta na svojom štadióne Pitsburgh Penguins v stredu 13. 10. 2021 o 01.37 hod. v Amelii Arena.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Tampa Bay Lightning zvíťazí v normálnom hracom čase.1.951.98
  • Zápas: Tampa Bay Lightning vs Pittsburgh Penguins
  • Súťaž: NHL
  • Čas zápasu: 13.10.2021, 01:37
NHL – Tampa Bay Lightning vs Pittsburgh Penguins

„Blesky z Tampy“ majú pred sebou jasnú výzvu, prepísať históriu ziskom tretieho titulu za sebou. Momentálne sa to v 21. stor. ešte žiadnemu tímu nepodarilo.

„Tučniaci z Pittsburgu“ sa budú musieť zaobísť bez svojich najväčších hviezd Malkina a Crosbyho. Uvidíme, aký charakter mužstvo ukáže proti silnému súperovi.

Podarí sa Tampe úspešne odštartovať sezónu za historickým titulom

Tampa Bay Lightning má pred sebou veľkú výzvu, obhájiť Stanley Cup už po 3-krát za sebou, čo sa nepodarilo ešte žiadnemu tímu v 21. storočí. V celej histórie NHL takýto výsledok dosiahli len tri tímy a to v 20. storočí, Montreal Canadiens, Toronto Maple Leafs a New York Islanders. Veľmi blízko bol Pittsburgh v roku 2018, avšak vypadol už v prvom kole play-off a nakoniec sa zo zisku titulu tešil Washington s legendárnym Alexandrom Ovečkinom.

Klubu sa aj napriek platovému stropu, ktorý je na úrovni 81,5 miliónov dolárov, podarilo udržať pokope až 12 kľúčových hráčov z minulej sezóny. Tréner môže počítať s jedným z najlepších brankárov sveta Vasilevským, rovnako aj s prvým útokom v zložení Kučerov, Point a Palát, s druhým útokom Stamkos, Cirelli a Killorn. Trhlina vznikla v tretej formácii, prezývanej aj ,,Energy line”, z ktorej ostal len Gourde, pretože Coleman a Goodrow sa stali voľnými hráčmi. Johnson bol vytrejdovaný do Chicaga a namiesto neho prišiel skúsený obranca Seabrook, rozšíril obranné rady jadra, ktoré tvoria Hedman, Sergačov, McDonagh, ale aj náš Erik Černák. Ak sa trénerovi Cooperovi podarí správne doplniť tento základ 12 hráčov, môžu ,,Blesky” pomýšľať na zisk Stanley Cupu aj tento rok.

Podarí sa Tampe  úspešne odštartovať sezónu za historickým titulom

Z tímu avizujú, že zápas vynechá Foote a otázny je štart aj Killorna. Momentálne sa v príprave Tampe moc nedarilo a z posledných 6 zápasov dokázala zvíťaziť len 2-krát. Myslíme si, že uvidíme ofenzívne ladený štýl, ktorý očakávame predovšetkým od prvých dvoch lajn, ktoré sú spolu najlepšie zohraté. Nebezpečný bude predovšetkým pravý krídelník Kučerov, ale aj kapitán mužstva „Shooter“ Stamkos.

Uspejú „Tučniaci“ proti obhajcovi Stanley Cupu

Tréner Mike Sullivan vie, že „Tučniakov“ čaká náročná a dlhá sezóna, pretože hneď od začiatku nebude môcť počítať s najväčšími hviezdami. Tím príde o svojich dvoch centrov, a to o kapitána mužstva Crosbyho, ktorý sa musí podrobiť operácii zápästia a o Malkina, ktorý sa podrobí operácii kolena. Klubu sa síce podarilo získať novú posilu Cartera, bude však nevyhnutné, aby aj iní ofenzívni hráči potiahli mužstvo. Ak chcú pomýšľať na postup do play-off, bude musieť zabrať aj obrana na čele s Letangom alebo brankárom Desmithom.

Uspejú „Tučniaci“ proti obhajcovi Stanley Cupu

Okrem vyššie spomínaných hráčov Crosbyho a Malkina, ktorí vynechajú 2 – 4 týždne, do zápasu nenaskočí ani ľavý krídelník Guentzel. Momentálne majú „Tučniaci“ polovičnú formu, v 6 prípravných zápasoch sa im podarilo zvíťaziť 3-krát, avšak keď sa pozrieme na vzájomné zápasy s Tampou zistíme, že nemajú dobré štatistiky a to hlavne na ich klzisku. Vo vzájomných zápasoch padalo dosť gólov, v priemere viac ako 5.

Tip redakcie

Na základe analýzy obidvoch mužstiev sme vybrali tento tip. Tampa Bay vyhrá zápas v normálnom hracom čase. Z posledných 6 vzájomných dueloch Tampa vyhrala 4-krát. Podarilo sa jej udržať kostru tímu z minulého roka, na ktorej bude stavať. K tomu ešte bude hrať na domácom štadióne. Naopak Pittsburghu budú chýbať kľúčový hráči Crosby a Malkin. Aj keď hráči tímu mali v prípravných zápasoch o čosi lepšiu formu, nemyslíme si, že to bude stačiť na obhajcov titulu.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Tampa Bay Lightning zvíťazí v normálnom hracom čase.1.951.98