NHL – Tampa Bay Lightning – New Jersey Devils


V piatok 28.01.2022 o 01:07 hod., Tampa Bay privíta na svojom ľade mužstvo New Jersey Devils. Blesky majú zatiaľ celkom slušnú formu – z piatich zápasov prehrali len raz a tak sú misky váh naklonené na ich strane. My to vidíme podobne, no viac podrobností sa dozviete v analýze.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
víťaz zápasu – Tampa Bay 1.51 1.54
  • Zápas: Tampa Bay Lightning – New Jersey Devils
  • Súťaž: NHL
  • Čas zápasu: 28.01.2022 o 01:07
NHL - Tampa Bay Lightning - New Jersey Devils

Tampa Bay je aj v tejto sezóne jedným z kandidátov na titul, čo potvrdzuje aj v Atlantickej divízii, kde sa jej v doterajšom priebehu veľmi darí. Zo 43 stretnutí získala už 61 bodov, pričom dva body stráca na prvú Floridu Panthers. Možno práve víťazstvo nad New Jersey, bude znamenať prvú priečku. Tampa Bay ďalší zápas odohrá proti Vegasu Golden Knights.

S New Jersey je to ako na hojdačke. Príde séria víťazstiev, následne dlhá séria prehier, občas nejaké víťazstvo. Aktuálne sa nachádza v tej horšej fáze. Tím z piatich zápasov prehral až štyri. Naposledy na domácom ľade proti Dallasu Stars výsledkom 1:5. Aktuálna pozícia tiež nie je oslnivá – New Jersey patrí až predposledné miesto v Metropolitnej divízii.

Tampa Bay natiahne víťaznú šnúru

Tampa Bay natiahne víťaznú šnúru. V poslednom zápase zvíťazila na ľade San Jose vysoko 7:1 a spravila tak divákom gólové divadlo. O víťazovi bolo rozhodnuté po prvej tretine – Tampa vyhrávala už 4:0. Podobný scenár v zápase proti New Jersey neočakávame, no myslíme si, že dominovať bude práve Tampa – s rozdielom, že strelí menej gólov. Ak sa však pozrieme na posledný vzájomný duel oboch tímov, zistíme, že Tampa na domácom ľade prehrala výsledkom 3:5. Práve Blesky boli pred zápasom favoritom. Viedli už 3:1, no zlomila ich posledná tretina, v ktorej inkasovali až 4 góly.

Myslíme si, že v piatok uvidíme na ľade diametrálne odlišný scenár. Predpokladáme, že domáci v zápase súpera prekorčuľujú, prestrieľajú a v efektivite budú úspešnejší. Tampa Bay zostava oproti poslednému zápasu rovnaká neostane. Slovák Erik Černák nie je stále pripravený nastúpiť a taktiež ani Nikita Kucherov, ktorý mal pozitívny test na koronavírus. Otázne je či nastúpi český obranca Rutta.

Tampa Bay natiahne víťaznú šnúru

New Jersey opäť prehrá

New Jersey opäť prehrá. Postavenie v tabuľke a výsledky, sú pod hranicou očakávaní. Tím prehral na vlastnom ľade posledné dva zápasy. V tom poslednom proti Dallasu, gólman Schmid, v prvej tretine inkasoval až trikrát. Do druhej ani nenastúpil – vystriedal ho Gillies. Tomáš Tatar sa v zápase gólovo nepresadil, na ľade strávil cez 14 minút, Christián Jaroš len niečo cez 11.

New Jersey opäť prehrá

V zápase na ľade Tampy budú Devils ťahať za kratší koniec. V prvej tretine ešte môžu súperovi odolávať v podobe remízy či výhry o jeden gól. Myslíme si však, že dobrý výsledok si neustrážia a zo zápasu odídu ako porazení. Môže to byť zápas o jednom góle alebo zápas, v ktorom môže byť rozhodnuté už v prvej tretine. New Jersey teda nemôže dostávať lacné góly, no udržať rozbehnutú Tampu bude náročné.

Tip redakcie

Na základe analýz obidvoch tímov sme pre vás vybrali nasledovný tip. Myslíme si, že zápas vyhrá Tampa Bay. Buď to bude duel s gólovov prestrelkou alebo s jednoznačným víťazom. Konkrétny priebeh zápasu predpokladať nevieme, no domnievame sa, že víťazom bude domáca Tampa.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
víťaz zápasu – Tampa Bay 1.51 1.54