NHL – Pittsburgh Penguins – Seattle Kraken


Základná časť hokejovej NHL sa aktuálne nachádza presne vo svojej polovici. Postupne sa ukazuje, ktoré tímy smerujú k Playoff a ktoré sa tam s veľkou pravdepodobnosťou nedostanú. Piatkový zápas, ktorý sa odohrá 28.1.2022 o 01.07 hod, bude súbojom dvoch úplne odlišných celkov. Tradičný favorit Pittsburgh Penguins na domácom štadióne hostí kanadský celok Seattle Kraken. Kanadskému nováčikovi táto sezóna vôbec nevychádza a v Západnej konferencii je už iba jeden horší tím – Arizona Coyotes. Naopak, Pittsburghu sa po slabšom nástupe do sezóny začína dariť a konečne jeho hra aj výsledky pripomínajú starý dobrý Pittsburgh, ktorý má každú sezónu tie najvyššie ambície.

Náš tipKurz TipsportKurz Synottip
víťaz zápasu – Pittsburgh Penguins1.481.50
  • Zápas: Pittsburgh Penguins – Seattle Kraken
  • Súťaž: NHL
  • Čas zápasu: 28.01.2022 o 01:07
NHL - Pittsburgh Penguins - Seattle Kraken

Pittsburgh sa prebudil a po návrate Malkina ničí svojich súperov

Pittsburgh sa prebudil a po návrate Malkina ničí svojich súperov, pričom naposledy si to odniesla spomenutá Arizona. Pittsburgh Penguins mali túto sezónu slabší nástup a aj napriek snahe sa rodili prehry, ktoro boli občasne vystriedané jednoznačnými výhrami nad silnými mužstvami. To dávalo signál, že tím potrebuje ešte čas a bude treba vyčkať na návrat zraneného Malkina. Výsledky Pittsburghu sa začali zlepšovať v polovici Novembra 2021. V novom roku vidíme, že v tíme je všetko tak, ako sme u favorita zvyknutí – súperi padajú jeden za druhým.

Momentálne Pittsburgh Penguins stráca len 4 body na lídra celej NHL Florida Panthers. Vo svojej divízii sa nachádza na druhom mieste, hneď za výborne hrajúcimi NY Rangers. Pittsburgh ďalší zápas odohrá doma, čo spolu so super formou všetkých útočných hviezd bude v zápase proti Seattlu veľkou výhodou. Šance súpera na víťazstvo sú minimálne.

Pittsburgh zostava s Crosbym, Malkinom aj Letangom sa bude ale musieť zaobísť bez pomerne produktívneho Lotyša Teddyho Bluegera, ktorý je dlhodobo zranený a v ofenzíve bol platným hráčom. V doterajšom priebehu NHL získal 17 bodov za 8 gólov a 9 asistencií. Tím Pittsburghu ale má, nielen v tejto sezóne, schopnosť vždy nahradiť chýbajúcich hráčov. Hra mužstva málokedy odzrkadľuje výpadky v zostave – platí to pri hviezdach, aj pri ostatných hráčoch.

Pittsburgh sa prebudil a po návrate Malkina ničí svojich súperov

Menší problém sa Pittsburghu rysuje v bránkovisku. Posledný zápas odchytal Tristan Jarry a z 13 striel pustil 3 góly, čo znamená úspešnosť iba 81,3%. Dobrou správou pre Pittsburgh je, že Seattle nebude príliš veľká hrozba a pri dobrej obrannej hre by to horšie nemuselo dopadnúť ani teraz proti slabému kanadskému tímu.

Seattle Kraken nemá dobrú sezónu, ale môže prekvapiť

Seattle Kraken nemá dobrú sezónu, ale môže prekvapiť podobne, ako naposledy v zápase proti lídrovi celej NHL Florida Panthers, ktorá hrá famózne od samého začiatku sezóny. Na faktor štastia by sa ale Seattle nemal spoliehať aj vďaka výsledku z posledného vzájomného zápasu s Pittsburghom. Ten sa odohral 7. decembra a na domácom ľade prehrali hokejisti Seattlu jednoznačne 1:6. Nováčik súťaže nezažíva sezónu, akú pri svojom vstupe do NHL zariadili hokejisti Las Vegas alebo aj spomínanej Floridy ešte v 90-tych rokoch. Horšími celkami v celej NHL sú iba dva tímy – dezorganizovaný Montreal a bojujúca Arizona.

Seattle Kraken nemá dobrú sezónu, ale môže prekvapiť

V súčasnej zostave a forme jednoducho Seattle na popredné NHL tímy nemá. V súboji s rozbehnutým Pittsburgh sa môže stať, že krakeni budú istý čas vzdorovať. Posledný zápas Pittsburghu s podobne slabou Arizonou však ukázal, že kvalita sa aj tak prejaví a v poslednej tretine favorit rozhodol o svojej výhre. V zostave sa nachádza dostatočný počet skúsených hráčov, ale žiaden z nich nepodáva výkony, ktoré by potiahli mužstvo k lepším výsledkom. Platí to rovnako o útočníkoch, obrancoch aj brankároch. Zostavou navyše nepríjemne mieša aj COVID. Nezohratý tím jednoducho potrebuje ešte čas a v piatok pravdepodobne odovzdá body Pittsburghu.

Tip redakcie

Na základe našich analýz obidvoch mužstiev sme pre vás vybrali nasledovný tip. Pittsburgh bude v zápase dominovať. Jeho hviezdni hráči budú súperovej obrane robiť veľké problémy, a preto bude Pittsburgh hrať viacero presiloviek, z ktorých aj skóruje. Momentálne veľmi dobre hrá Evan Rodrigues, ktorý si bude chcieť vylepšiť svoje strelecké konto. Oslabený tím z Kanady bude spočiatku držať súpera na uzde, časom sa ale kvalita súpera prejaví. Pittsburgh nasledujúci zápas proti slabému Seattlu vyhrá a domnievame sa, že minimálne dvojgólovým rozdielom.

Náš tipKurz TipsportKurz Synottip
víťaz zápasu – Pittsburgh Penguins1.481.50