NHL – Chicago Blackhawks – Colorado Avalanche


Zámorská NHL je v plnom prúde. V dnešnej analýze sa zameriame na duel v Centrálnej divízii medzi Chicagom Blackhawks, ktoré na domácom štadióne privíta Colorado Avalanche. Zápas sa odohrá v stredu 5. 1. 2022 o 02.30 hod. v United Centre v Chicagu.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Colorado Avalanche zvíťazí v normálnom hracom čase 1.85 1.76
  • Zápas: Chicago Blackhawks vs Colorado Avalanche
  • Súťaž: NHL
  • Čas zápasu: 05.01.2022, 02:30
NHL – Chicago Blackhawks - Colorado Avalanche

Chicago nevstúpilo vôbec dobre do novej sezóny a z posledných 5 zápasov dokázalo zvíťaziť len raz. Colorado sa momentálne drží na priečke zaručujúcej play-off a z posledných 5 zápasov prehralo len jeden krát.

Chicago opäť nezažíva úspešnú sezónu

Chicago opäť nezažíva úspešnú sezónu a je otázne, či to tím trénera Kinga vôbec dotiahne do play-off. Už minulý rok sa im to nepodarilo a teraz na 8. miesto tabuľky strácajú 12 bodov. Do konca sezóny im však ešte ostáva odohrať 50 zápasov, takže boj o play-off je stále otvorený. Celkovo je tím dobre vyvážený, s mladými nádejnými a ostrieľanými hráčmi. Do tímu pribudol brankár Fleury, ale aj obranca Jones, ktorý patrí medzi top obrancov tímu. Chicago sa v útoku bude spoliehať na Kane, Toews, ale aj DeBrincata.

Keď sa pozrieme na tímové štatistiky tak vidíme, že z 32 zápasov Chicago získalo 26 bodov a patrí mu 14. miesto vo Východnej konferencii. Hráči dokázali streliť 71 gólov, čo robí približne 2,22 gólov na zápas. Dostali 108 gólov, čo je v priemerne 3,38 gólov na zápas. Na bránu súpera vystrelili približne 28-krát a ich bránku súperi ohrozili skoro 32-krát. Presilovky využili len v 17,5 % a v 75 % z oslabení inkasovali gól. Vhadzovanie vyhrali v 48,7%.

Chicago opäť nezažíva úspešnú sezónu

Z tímu avizujú, že zápas vynechá Johnson R. pre poranenia ramena, Johnson T. pre poranenie krku a Lankinen kvôli chorobe. Momentálne sa Chicagu vôbec nedarí a nemá formu, z posledných 5 zápasov dokázali zvíťaziť len raz. Ofenzívu Chicaga bude ťahať Kane, ktorý má na konte už 26 bodov a DeBrincat, ktorý má na konte 24 bodov. Obranca Jones patrí k najproduktívnejším backom s 23 bodmi. Budú si musieť dávať pozor hlavne na defenzívu, pretože inkasujú priemerne 3 góly na zápas. Chicago Blackhawks ďalší zápas odohrá vonku proti Arizone Coyotes.

Colorado má veľké ambície

Colorado má veľké ambície aj tento rok, aj keď sa tím trénera Bednara momentálne nachádza na 8. mieste Západnej konferencie. Tím sa buduje už dlhší čas a naplno sa to prejavilo minulú sezónu, keď Colorado vyhralo konferenciu avšak v play-off vypadlo hneď v prvom kole. Tím sa predovšetkým spolieha na spoluprácu Rantanena, Landeskoga a Kadriho, ktorí tvoria prvú útočnú formáciu.

V doterajších 28 zápasoch Colorado nazbieralo 38 bodov. Hráči dokázali streliť 118 gólov, čo je v priemere 4,21 gólu na zápas. Majú kladný gólový rozdiel, pretože dostali 93 gólov, čo je v priemerne 3,32 gólov na zápas. Na bránu súpera vystrelili približne 34-krát a ich bránu súper ohrozil 30-krát. Presilovky využívali v 24,1 % a z oslabení v 75 % inkasovali gól. Úspešnosť vhadzovaní bola 46,8 %.

Colorado má veľké ambície

Do zápasu neskočí Matteau pre zranenie nohy, Murray pre zranenie dolnej časti tela a Nichushkin kvôli chorobe. Momentálne má Colorado dobrú formu a z posledných 5 zápasov 4-krát dokázalo zvíťaziť. Ofenzívu bude ťahať 15 gólový Rantanen, Kadri, ktorý nazbieral 39 bodov a netreba zabúdať aj na MacKinnona, ktorý nazbieral už 24 asistencií. Colorado Avalanche ďalší zápas odohrá doma proti Winnipeg Jets.

Tip redakcie

Na základe analýzy obidvoch mužstiev sme vybrali tento tip. Colorado Avalanche vyhrá zápas v normálnom hracom čase. Z posledných 10 vzájomných duelov Colorado dokázalo 6-krát zvíťaziť. Chicago sa bude snažiť na domácom štadióne potrápiť favorita duelu a ašpiranta na Stanley Cup. Zápas týchto dvoch tímov sľubuje ofenzívne ladený hokej. Colorado si bude musieť dávať pozor predovšetkým na Kane a DeBrincata. Naopak Chicago sa bude musieť mať vždy na pozore pri Rantanenovi, Kadrim a MacKinnovi.

Standings provided by SofaScore LiveScore
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Colorado Avalanche zvíťazí v normálnom hracom čase 1.85 1.76