MS vo futbale 2022 osemfinále – Maroko vs Španielsko analýza


MS vo futbale 2022 pavúk má na programe osemfinálové zápasy a v tomto prípade proti sebe postavil víťaza skupiny F s druhým najlepším tímom v skupine E. Jedno z najväčších prekvapení turnaja Maroko tak vyzve silné Španielsko a už teraz je celý futbalový svet zvedavý na to, či sa dočkáme ďalšieho veľkého prekvapenia na úkor favorita. Osemfinálový zápas Maroko vs Španielsko začína 6. decembra 2022 o 16:00 a dejiskom duelu je Stadium 974 v meste Ras Abu Aboud. Aj v tomto prípade je priamy prenos zápasu so slovenským komentárom dostupný na stanici RTVS Šport a tiež ako online livestream na webe RTVS. Prekvapí Maroko aj Španielov a aké sú na tento zápas vypísané kurzy?

MS vo futbale 2022 osemfinále - Maroko vs Španielsko analýza

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Vyhrá Španielsko1.571.51
  • Zápas: Maroko vs Španielsko
  • Súťaž: MS vo futbale 2022
  • Čas zápasu: 6. 12. 2022, 16:00

Kde sledovať zápas Maroko vs Španielsko

Diváci si môžu vybrať, kde sledovať zápas Maroko vs Španielsko. So slovenským komentárom je priamy prenos dostupný na stanici RTVS Šport, prípadne na webe RTVS. Je možné naživo sledovať zápas aj s českým komentárom a to na stanici ČT Sport a formou online livestreamu na webe Českej Televízie. Hoci je Maroko zatiaľ jedným z najväčších prekvapení turnaja, stávkové kancelárie veria viac Španielsku. Výber španielskej reprezentácie si zahral osemfinále MS aj pred štyrmi rokmi v Rusku, kedy vypadol s domácou reprezentáciou po penaltovom rozstrele.

Maroko vyhralo skupinu F

Maroko vyhralo skupinu F, v ktorej boli papierovými favoritmi na postup Belgičania a Chorváti. Maroko však hneď v prvom zápase skupiny senzačne obralo Chorvátsko o body po bezgólovej remíze 0:0. V druhom skupinovom zápase prišlo ďalšie prekvapenie, pretože Maroko zdolalo silné Belgicko v pomere 0:2. V záverečnom treťom stretnutí skupiny F Maročania taktiež zvládli zápas víťazne, keď zdolali 2:1 Kanadu. Maroko tak so ziskom 7 bodov a skóre 4:1 obsadilo 1. priečku skupiny F o dva body pred druhým Chorvátskom a postaralo sa o obrovskú senzáciu. Práve na úkor Maroka nepostúpili do MS vo futbale play-off napríklad Belgičania, ktorí získali len 4 body. Maroko tak napravilo svoj výsledok z MS 2018, kedy získalo 1 bod a skončilo na štvrtom mieste skupiny B.

Maroko vyhralo skupinu F

Maroko už Španielov potrápilo

Maroko už Španielov potrápilo a bolo to v rámci MS 2018, kedy si oba tímy zmerali sily ešte v skupinovej fáze v rámci skupiny B. Hoci aj vtedy každý očakával jednoznačnú výhru Španielska, Maroko zaskočilo favorita a v ich prvom vzájomnom meraní síl sa zrodila nečakaná remíza 2:2. Toto osemfinále je už druhým vzájomným súbojom a bude to ešte veľmi zaujímavý boj. Maroko má vo svojich radoch hneď niekoľko zaujímavých hráčov, za všetkých môžeme spomenúť napríklad mená ako Youssef En-Nesyri (Seviilla), Hakim Ziyech z londýnskej Chelsea alebo Achraf Hakimi z francúzskeho PSG.

Španielsko padlo s Japonskom

Španielsko padlo s Japonskom, keď . Zaujímavé je, že Španielsko proti Japoncom viedlo od 11. minúty po góle Moratu, ale v úvode druhého polčasu dokázali Japonci v priebehu troch minút otočiť zápas a opäť raz šokovať favorita. Našťastie pre Španielov však táto prehra nakoniec neznamenala ich koniec v základnej skupine. Španielsko skončilo na druhom mieste tabuľky a získalo 4 body, rovnako ako tretie Nemecko, ale vďaka lepšiemu skóre postúpilo do osemfinále. Za všetko môže najmä prvý zápas Španielov na týchto MS, v ktorom zdolali Kostariku vysoko 7:0. S Nemeckom následne Španieli remizovali 1:1 a nasledovala spomínaná porážka od Japonska. Španielsko tak musí proti Maroku naprávať svoju reputáciu.

Španielsko padlo s Japonskom

Maroko vs Španielsko kurzy

Maroko vs Španielsko kurzy sú už vypísané a na výhru Španielov je kurz napríklad 1,57 na Tipsport a na Doxxbet 1,51. Na výhru Maroka má Tipsport vypísaný kurz 6,77 a Doxxbet dokonca až rovných 7,00. Na to, že Španieli dajú prvý gól zápasu je napríklad kurz 1,42 a na to, že Španieli vyhrajú s čistým kontom je kurz 2,26. Aj v tomto prípade odporúčame sledovať zápas naživo a prípadne na situáciu reagovať vhodnou LIVE stávkou s dobrým kurzom. Aký je náš tip redakcie?

Tip redakcie: Vyhrá Španielsko

Španielsko vypadlo v osemfinále MS pred štyrmi rokmi a v Katare chce jednoznačne postúpiť ďalej. Maroko už potrápilo silných súperov a prvý vzájomný zápas pred štyri rokmi ukázal, že Maročania vedia dobre zahrať aj proti Španielom. Nebude to ľahký a jednozančný zápas, my však tipujeme, že vyhrá Španielsko a postúpi tak do štvrťfinálovej fázy MS vo futbale 2022.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Vyhrá Španielsko1.571.51