MS v hokeji – Nemecko vs Fínsko preview a tip na výsledok


MS v hokeji 2023 pokračujú ďalšími duelmi v skupinách. V sobotu 13. mája 2023 o 19:20 štartuje zápas Nemecko vs Fínsko. Hrá sa na štadióne Nokia Aréna vo fínskom meste Tampere. Pre obe mužstvá ide o druhý zápas v rámci skupiny A, pretože Nemci odohrali premiérový duel na MS proti Švédsku, domáci Fíni si pre zmenu zmerali sily s výberom USA. V tomto článku sa dozviete, kde sledovať tento duel a v akej forme obe mužstvá nastúpia. Pozrieme sa tiež, aké Nemecko vs Fínsko kurzy sú vypísané.

MS v hokeji - Nemecko vs Fínsko preview a tip na  výsledok

  • ČPre oba tímy ide o druhý zápas v rámci skupiny A. Okrem nich sú v skupine ešte Švédsko, USA, Dánsko, Rakúsko, Francúzsko a Maďarsko.
  • Nemecko a Fínsko sa naposledy stretli v semifinále MS 2021. Suomi vtedy vyhrali 2:1.
  • Stávkové kancelárie favorizujú Severanov. Na výhru Nemecka je kurz 10,00, víťazstvo Fínov má kurz 1,28.
Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Fínsko vyhrá 1. tretinu1.791.81

Kde sledovať Nemecko vs Fínsko

Asi najlepšou možnosťou, kde sledovať Nemecko vs Fínsko naživo je TV Tipsport. Livestream je dostupný zadarmo, jedinou podmienkou je prestávkovať čiastku aspoň 1,20€ za predošlých 30 dní. V sobotu 13. mája 2023 o 21:50 vysiela cca hodinový zostrih z tohto zápasu česká stanica ČT Sport. Kompletný záznam zo stretnutia prinesie v noci zo soboty na nedeľu o 1:45 slovenská športová stanica RTVS Šport.

Nemecko vs FínskoCenaForma prenosu
TV TipsportZadarmoLivestream
ČT SportZadarmoZostrihy
RTVS ŠportZadarmoZostrihy

Nemecko chce hrať štvrťfinále

Nemecko na minuloročných MS taktiež hralo v skupine A, v ktorej obsadilo druhé miesto s počtom 16 bodov. V následnom štvrťfinále ale Nemci prehrali s Českou republikou rozdielom triedy 1:4. Aj tento rok sa od ich výberu očakáva minimálne postup do štvrťfinále. Po silnej trojici USA, Švédsko a Fínsko je práve Nemecko najvážnejším favoritom na štvrtú postupovú priečku. Proti Fínom to však budú mať nesmierne ťažké. Z posledných piatich vzájomných zápasov ale vyhrali proti Suomi dvakrát, naposledy však v semifinále MS 2021 vyhrali Fíni 2:1.

Nemecko chce hrať štvrťfinále

Zdroj: merkur

Fínsko obhajuje titul

Fínsko obhajuje titul z MS 2022. Reprezentácia Suomi hrala dokonca vo finále na všetkých troch posledných šampionátoch. V roku 2019 Fíni vyhrali zlato, v roku 2020 boli MS zrušené kvôli pandémii. Šampionát v roku 2021 ukončili so striebornými medailami po finálovej prehre s Kanadou. Minulý rok si to ale vynahradili, keď vo finále zdolali práve výber Javorových listov 4:3 po predĺžení a získali už svoj historicky 4. titul majstrov sveta. Medzi najvážnejších adeptov na prvenstvo patria aj tento rok a ak práve Fínsko vyhrá skupinu A, asi nikoho to mimoriadne neprekvapí.

Fínsko obhajuje titul

Zdroj: nhl

Nemecko vs Fínsko kurzy

Nemecko vs Fínsko kurzy hovoria jasne v prospech Suomi. Na výhru Nemcov je totiž kurz 10,00, ale na triumf Fínov 1,28. Remíza je vypísaná s kurzom 6,00. V tomto prípade určite stojí za zmienku náš článok, ako tipovať na MS v hokeji 2023. Až 99% tipérov podalo na Fínov. Medzi najčastejšie stávky patrí napríklad viac ako 4.5 gólu v zápase, kde je kurz 1,89 alebo tip, že Fíni dajú viac ako 3.5 gólu v stretnutí, na čo je kurz 2,00. Na to, že prvý gól strelia Fíni je kurz 1,18. Stávka, že sa prvý presný zásah podarí Nemcom, má kurz 3,49.

Tip redakcie: Fínsko vyhrá 1. tretinu

Fíni sú favoritom zápasu a pred domácim publikom sa budú chcieť čo najskôr dostať do vedenia. Nemecko sa ale v žiadnom prípade neoplati podceňovať, takže volíme bezpečnejšiu stávku. Tipujeme, že Fínsko vyhrá 1. tretinu. Tipsport má na túto stávku kurz 1,79, napríklad Doxxbet 1,81.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Fínsko vyhrá 1. tretinu1.791.81

Zdroje článku: Tipsport, Transfermarkt, Wikipedia