MS v hokeji – Fínsko vs USA preview a tip na výsledok


Zápas Fínsko vs USA na MS v hokeji 2023 je duel dvoch favoritov na medailu. Fínsko je dokonca jeden z najväčších favoritov na titul. Turnaj sa koná vo Fínsku a Lotyšsku a hráči Suomi tak dostali šancu zopakovať minuloročný úspech. Vtedy rovnako v domácom prostredí získali trofej MS v hokeji. Duel Fínsko vs USA je na programe 12. mája 2023 o 15:20. Zápas a celá skupina A sa odohráva na štadióne Nokia Arena v Tampere.

Fínsko vs USA - MS v hokeji 2023 preview a tip na výsledok

  • Fínsko obhajuje titul z minuloročného šampionátu.
  • Na minuloročnom šampionáte sa Fínsko a USA stretli dvakrát. V skupine vyhralo Fínsko 4:1 a v semifinále 4:3.
  • Väčšina tipujúcich volí stávku na Fínsko. To je favorit zápasu s kurzom 1.88 na výhru. USA má kurz 3.40.
Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Zvíťazí Fínsko1.811.90

Kde sledovať Fínsko vs USA?

Kde sledovať Fínsko vs USA? Aj keď sa jedná o zápas dvoch favoritov MS v hokeji 2023, tak stanice RTVS Šport a ČT Sport ho odvysielajú až zo záznamu. Prednosť totiž logicky dostane duel Slovensko vs Česko, ktorý sa hrá v identickom čase 12. mája 2023 o 15:20. Obe stanice ponúkajú aj online vysielanie a live stream bude k dispozícii v čase vysielania záznamu stretnutia. Ak chcete sledovať naživo Fínsko vs USA, máte k dispozícii live stream na TV Tipsport a Fortuna TV. Stačí sa u stávkovej kancelárie registrovať a splniť podmienky pre sledovanie.

Termín stretnutiaŠtadiónPosledný vzájomný zápasKde sledovať
12. mája 2023 o 15:20Nokia Arena, TampereFínsko – USA 4:3, 28.5.2022RTVS Šport, ČT Sport, Tipsport TV, Fortuna TV

Úspešné obdobie Fínska

Nie je to tak dávno, čo Fínsko bolo v medailovej bilancii až za USA. Úspešné obdobie Fínska od roku 2011 to však zmenilo. Suomi získali za posledných jedenásť turnajov tri zlaté a tri strieborné medaily. Za to isté obdobie má USA len štyri bronzové medaily. Úspechy Fínska vrcholia v posledných rokoch, kedy súperi nevedia nájsť recept na ich herný systém. Vďaka tomu postúpili na vrcholových akciách štyrikrát v rade do finále a odniesli si zlato z olympiády v Pekingu 2022 a dve zlaté zo svetového šampionátu. Uvedené skvelé výsledky a domáce prostredie sú dôvodom, že ho na MS v hokeji kurzy na víťaza označujú ako top favorita na titul.

Úspešné obdobie Fínska

Zdroj: IIHF

Zostava USA sa tradične formuje tesne pred šampionátom

Zostava USA sa tradične formuje tesne pred šampionátom. Podobne to má aj Kanada. Obe reprezentácie totiž väčšinu hráčov vyberajú z NHL, kde ešte počas trvania MS v hokeji prebiehajú boje o Stanley Cup. Narýchlo zložený tím máva v úvode problémy, keďže hráči sa ešte nestihli zohrať. USA má preto v úvodnom zápase šampionátu proti Fínsku nevýhodu. Síce má možnosť väčšieho výberu hráčov z NHL, najkvalitnejšej ligy svete, na druhú stranu Američania nemajú vytvorenú takú súhru ako Fíni.

Zostava USA sa tradične formuje tesne pred šampionátom

Zdroj: IIHF

Fínsko vs USA kurzy

Fínsko vs USA kurzy sú na strane domácej reprezentácie. Fínsko je favorit stretnutia s kurzom 1.81. Na výhru USA je vypísaný kurz 3.40. Fínsko sa v posledných rokoch prezentuje skvelým defenzívnym systémom a zápasy dokáže vyhrávať aj s malým počtom strelených gólov. Možnosť menej ako 5.5 gólu v zápase sa tak zdá rozumná a s kurzom 1.49 stále atraktívna.

Tip redakcie: zvíťazí Fínsko

USA vyhralo na MS v hokeji z posledných siedmich zápasoch s Fínskom len raz. Defenzívna hra Suomi zachytáva jednotlivé útoky Američanov spoľahlivo a tí sa tak obvykle nedokážu dostať do tempa. Teraz sa k tomu pridá nedostatočná súhra tímu USA, keďže sa jedná o prvý zápas šampionátu. Keď k tomu pridáme fakt, že Fínsko hrá na domácej pôde, tak všetko hovorí v jeho prospech.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Zvíťazí Fínsko1.811.90

Zdroje článku: Tipsport, Transfermarkt, Wikipedia