MS 2021 – USA vs Slovensko


Slovenskí hokejisti ukončili svoje účinkovanie v A-skupine MS federálnym derby proti Čechom. Prehra 7:3 ich odsunula na poslednú postupovú priečku, a tak si vo štvrťfinále 3.6.2021 o 15:15 zahrajú proti výberu USA. Naposledy sa naši reprezentanti dostali takto ďaleko v turnaji ešte v roku 2013, keď náš tím viedol český tréner Vladimír Vůjtek, ktorý rok predtým dopomohol našej repre k zisku zatiaľ poslednej medaile z hokejových MS. Dokáže Slovensko zopakovať skvelý úspech spred 8 rokov a postúpiť cez USA do semifinále, alebo sa bude z postupu medzi 4 najlepšie mužstvá turnaja tešiť americký výber?

  • Zápas: USA – Slovensko
  • Súťaž: MS v hokeji 2021
  • Čas zápasu: 03.06., 15:15

Stávkové kancelárie jednoznačne favorizujú výber USA. Po výsledkoch skupinovej fáze týchto MS to nie je žiadne prekvapenie, avšak proti tomuto súperovi sme stále vedeli vyhrávať dôležité zápasy. Z tohto dôvodu sme sa s kolegami z našej redakcie istavkovekancelarie rozhodli pre stávku na víťazstvo Slovenska v zápase do rozhodnutia.. Myslíme si, že po postupe Slovenska do vyraďovacej časti po 8 rokoch, nebu štvrťfinále konečnou.

tip na zápas USA vs Slovensko

Náš tipKurz TipsportKurz DoxxbetKurz Fortuna
víťaz zápasu do rozhodnutia – Slovensko3.073.003.02

Slovensko v TOP osmičke

Naši hokejisti mali pred posledným zápasom v skupine proti Česku už zabezpečený postup do štvrťfinále. Takisto na tom bola aj hokejová reprezentácia Česka, a tak sa federálne derby nieslo skôr iba v znamení prestiže. Bolo vidieť, že zápas je skôr priateľský a išlo v ňom len o to, či súperom v štvrťfinále bude Amerika alebo Fínsko. Po trochu nepríjemnej prehre 3:7 proti našim odvekým rivalom sa postavíme na úvodný zápas play off proti USA. Treba povedať, že súper spoza veľkej mláky nám sedí viac, ako severské Suomi.

Slovensko v TOP osmičke

Za posledné roky je naša bilancia proti USA na MS celkom vyrovnaná. Naposledy sa nám ich podarilo poraziť na domácom šampionáte 2019 v Košiciach 4:1. Pokiaľ si naši hokejisti udržia dostatočnú koncentráciu a sústredenie, narážame na výbuch proti Švajčiarsku, ktoré nám dalo 8 gólov, tak vidíme šance na postup 50:50. Našou výhodou môže byť kanadský tréner Craig Ramsay, ktorý tento štýl hokeja dôverne pozná. a tak asi nie je nikto povolanejší kto by vedel náš výber pripraviť na tento zápas lepšie.

Medzinárodne neskúsené USA

Tím USA má k dispozícii len šesť hokejistov, ktorí si pred MS v Rige zahrali na medzinárodnom turnaji. Aj napriek tomuto faktu sa im s veľmi mladým a medzinárodne neskúseným mužstvom podarilo ovládnuť ich základnú skupinu. Zakopli len v prvom dueli proti Fínsku, následne ďalších 6 zápasov zvládli bez straty čo i len jediného bodu. Dokonca svojho odvekého rivala z Kanady zdolali nevídaným rozdielom o 4 góly, a to 5:1. Američanov môže mrzieť strata jedného z najskúsenejších špílmachrov a kapitána tímu, niekdajšieho útočníka Detroitu Justina Abdelkadera, ktorý sa zranil v súboji proti Nemecku. Namiesto neho prebral kapitánske céčko iný veterán, a to 36-ročný Brian Boyle, ktorý odohral v NHL vyše 800 zápasov.

Medzinárodne neskúsené USA

Slováci by si mali dať pozor hlavne na útočníka Ryana Donata zo San Jose. Na toho totižto nemám veľmi dobré spomienky. Na olympijskom turnaji v Pchjongčchangu 2018 dokázal zaznamenať 5 gólov. Z toho 4 boli v dvoch zápasoch proti Slovensku. Ďalším skvelým mladíkom je stále iba 21-ročný Jason Robertson. Vo svojej prvej sezóne v NHL sa mu za tím Dallas Stars podarilo streliť 17 gólov, a k nim pridal 28 asistencií. V produktivite nováčikov ho dokázal predčiť iba Kirill Kaprizov z Minnesoty Wild.

Slovensko vs USA

Tip na víťaza

Po detailnom zvážení všetkých faktorov sme sa vám rozhodli odporučiť tento tip. Víťazstvo Slovenska do rozhodnutia s kurzom 3,05. Očakávame veľmi vyrovnaný zápas, ktorý rozhodnú iba malé detaily. Môže sa zdať, že výber USA je momentálne po 6 výhrach v rade na nezastavenie. Tieto zápasy boli ale z väčša všetko vydreté víťazstvá. Napríklad zápas proti Nórsku, ktorý skončil 2:1. Nepresvedčivá výhra 4:2 proti fackovaciemu panákovi skupiny B Taliansku. Takisto výhry o 2 góly proti Nemecku či Lotyšsku sú všetko výsledky, ktoré ukazujú, že proti USA máme veľkú šancu na postup.

Náš tipKurz TipsportKurz DoxxbetKurz Fortuna
víťaz zápasu do rozhodnutia – Slovensko3.073.003.02