MS 2021 – USA vs Nemecko


Dnešným dňom sa nám končia 84. majstrovstvá sveta v hokeji. V prvom zápase o 3. miesto sa o 14:15 predstavia proti sebe výbery Nemecka a USA. Tímy sa na turnaji už raz stretli, a vzišla z toho tesná výhra USA 2:0. Nemecko svojho súpera dokázalo prestrieľať a herne malo o čosi navrch, avšak k lepšiemu výsledku chýbala väčšia efektivita. Dokáže Nemecko na druhý pokus poraziť USA a získať medailu na MS po dlhých 87 rokoch, alebo to budú americkí hráči, ktorí priniesli z posledných 7 šampionátov trikrát bronzové medaile?

  • Zápas: USA – Nemecko
  • Súťaž: MS v hokeji 2021
  • Čas zápasu: 06.06., 14:15

Favoritom zápasu je podľa stávkových kancelárií výber USA, to ale absolútne nič nemusí znamenať. Favoritom boli aj v semifinále proti Kanade, a teraz sa pripravujú na boj o 3. miesto. Naopak Nemecko bolo proti Fínsku relatívne blízko k postupu do finále, a tak ich nemožno odpisovať. S kolegami z redakcie istavkovekancelarie sme sa rozhodli pre tip na počet gólov jednotlivých tímov v zápase. Myslíme si, že sieť sa bude vlniť za oboma brankármi minimálne dvakrát.

tip na zápas USA vs Nemecko

Náš tipKurz TipsportKurz DoxxbetKurz Fortuna
každý tím dá v zápase dva a viac gólu1.871.81

Americká cesta turnajom

USA sú roky považované za členov hokejovej elity, paradoxom teda je, že MS v hokeji dokázali vyhrať iba dvakrát. K tomu pridali dva triumfy na olympijských hrách, a to je všetko. Tieto úspechy však prišli už veľmi dávno, posledný celkový triumf ešte v roku 1980 na olympiáde v Lake Placid. Tento rok sa mohlo všetko zmeniť, avšak po nezvládnutí semifinále proti rivalovi z Kanady, to bude opäť iba zápas o 3. miesto.

Americká cesta turnajom

Američania sú aj tak prekvapením turnaja. V úvodnom zápase MS síce podľahli finalistom z Fínska, následne však vyhrali 7 zápasov v rade. Je medzi nimi aj cenný skalp Kanaďanov v pomere 5:1. Američania hrali počas turnaja úsporne a slabšie celky porazili iba tesne. Nórsko zdolali o jeden gól 2:1, Lotyšsko 4:2 a rovnakým pomerom vyprevadili z ľadu aj Taliansko. Najväčší gólový prídel nadelila Amerika vo štvrťfinále práve našej reprezentácii, a to v pomere 6:1. Po trpkej semifinálovej prehre proti Kanade, bude mať tréner Capuano ťažkú úlohu. Vrátiť svoj tím, a to hlavne mentálne tam kde bol pred semifinále.

USA MS 2021 v hokeji

Nemecký hokej na vzostupe

Všetci ešte určite máme v živej pamäti olympijský turnaj v Pchjongčchangu z roku 2018. Aj napriek tomu, že po 20 rokoch na turnaji chýbali hráči z NHL, nemecký postup do finále turnaja šokoval celý hokejový svet. Po troch rokoch sa v Rige v zápase o bronz predstaví už celkom iný tím, avšak prístup a herný prejav sa nezmenili. Nemci sa budú spoliehať hlavne na svojich dvoch najproduktívnejších hráčov Matthiasa Plachtu a Marcela Noebelsa, ktorí mali zatiaľ prsty v 15 z 25 góloch svojho tímu.

Nemecký hokej na vzostupe

Nemecko počas šampionátu nezaznamenalo žiaden výkyv formy. Senzačne dokázali poraziť Kanadu a v play off vyradili favorizované Švajčiarsko. Stopku, po tesnej semifinálovej prehre 2:1 im vystavil až výber Fínska. USA má možno o čosi kvalitnejší tím, avšak v zápase o 3. miesto bude rozhodovať hlavne momentum, ktoré majú momentálne na svojej strane hokejisti Nemecka.

Tip redakcie

Po detailnom zvážení všetkých faktorov sme sa vám rozhodli odporučiť tento tip. Každý tím dá v zápase dva a viac gólu s kurzom 1,87. Zápasy o 3. miesto častokrát bývajú oveľa uvoľnenejšie ako konfrontácie v play off, nevynímajúc finále. Zdá sa, že nemecký výber to bude mať, čo sa týka motivácie o trochu jednoduchšie ako USA. Predsa len Nemecko je príjemným prekvapením tohtoročných MS a bronzová medaila by pre nich bola určite obrovským úspechom. USA sa naopak po prehre s Kanadou 2:4 v semifinálovom súboji, potom čo ich v základnej skupine porazili 5:1, budú ťažko zmierovať s faktom, že hrajú len o 3. miesto. Na druhú stranu stále disponujú skvelou ofenzívou, ktorá im na turnaji zabezpečila 6 výhier v rade. Takisto Nemecko dokáže potrápiť každého súpera, dokonca veľa z nich na turnaji aj prestrieľali. Proti Švajčiarom v štvrťfinále vyslali až 40 striel. V skupinovom zápase proti USA to bolo 33. Myslíme si že ich strelecká snaha prinesie v boji o bronz ovocie, a my tak budeme svedkami gólových hodov.

Náš tipKurz TipsportKurz DoxxbetKurz Fortuna
každý tím dá v zápase dva a viac gólu1.871.81