MS 2021 – Švédsko vs Slovensko


Slovensko nastúpi do svojho predposledného zápasu v základnej skupine A v nedeľu 30.5.2021. Po necelých 24 hodinách od zápasu s Dánskom si tak slovenská reprezentácia zmeria svoje sily proti ďalšiemu severskému súperovi. Tentokrát pôjde však o súpera úplne iného rangu.

  • Zápas: Švédsko – Slovensko
  • Súťaž: MS v hokeji 2021
  • Čas zápasu: 30.5., 19:15

Proti Švédom to našej reprezentácii veľmi nejde. Na pôde hokejových majstrovstiev sveta sme naposledy vyhrali 2:5, a to ešte v roku 2006. Odvtedy sme zaznamenali 4 porážky, tá posledná prišla v roku 2018 3:4pp. Dokáže naša reprezentácia zobrať body favorizovanému Švédsku, a definitívne pochovať ich šance na štvrťfinále, alebo sa o postupujúcich rozhodne až v poslednom hracom kole?

tip na zápas Švédsko vs Slovensko

Pre stávkové kancelárie je jednoznačným favoritom Švédsko. Po šialených výsledkoch v skupinovej fáze týchto MS nedokážeme odhadnúť, ktorý z tímov bude úspešnejší. S kolegami z našej redakcie istavkovekancelarie sme sa teda rozhodli pre stávku celkový počet gólov v zápase. Myslíme si, že sieť za brankármi sa rozvlní viac ako 5-krát.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
počet gólov v zápase – viac ako 5,5 gólu2.001.97

Švédske dno

Každý rok pred začiatkom turnaja patria hokejisti Tre Kronor medzi favoritov na zlatú medailu, avšak tieto majstrovstvá sveta zatiaľ vyzerajú pre zverencov Johana Garpenlova katastrofálne. Švédom sa výsledkovo absolútne nedarí a ich najväčším problémom je udržanie konzistentného výkonu počas celého zápasu. Ak pominieme vysokú výhru 7:0, ktorú uštedrili Švajčiarom, tak je to jedno veľké trápenie. Po štyroch odohraných zápasoch sa ocitli na poslednom ôsmom mieste skupiny A, a ak chcú uvažovať o postupe, museli by vyhrať všetky zvyšné zápasy. Pravdepodobne by sa aj tak museli spoliehať na výsledky svojich súperov v skupine.

Švédske dno

Prvý zápas odohrali švédski hokejisti s výberom Dánska, a po nepresvedčivom výkone prehrali o gól 3:4. Svoju silu neukázali ani v druhom zápase, ktorý skončil 0:1 pre Bielorusko. Dokonca ani vysoký výsledok v spomínanom zápase s hokejistami Helvétskeho kríža neodzrkadlil priebeh zápasu, ktorý bol vcelku vyrovnaný. Veľký problém mladého švédskeho mužstva sa dokonale ukázal pri meraní síl s hráčmi Českého tímu. Po prvých dvoch tretinách viedlo Švédsko 2:0 a zdalo sa, že naviažu na vysokú výhru zo zápasu so Švajčiarskom. Opak bol pravdou, keď im v poslednom dejstve Česko strelilo 4 góly a dokonale tak zápas otočilo.

Ťažký záver pre Slovensko

Los Slovensku do posledných 2 zápasov základnej skupiny pridelil mimoriadne ťažkých súperov. Švédsko ani Česko rozhodne nie sú naši obľúbení súperi. V prípade, že naša reprezentácia zvládne sobotňajší zápas proti Dánsku za 3 body, naše šance na postup do štvrťfinále by už nemalo nič ohroziť. V prípade, že sa tak nestane budeme musieť zvládnuť aspoň jeden z posledných 2 zápasov. Naposledy Slovensko dokázalo poraziť Švédov v súťažnom zápase v Olympijskom štvrťfinále vo Vancouveri. Po 11 rokoch sa nám opäť naskytla možnosť, tentokrát by sme mohli Tre Kronor urobiť škrt cez rozpočet, a po prvýkrát v histórii Majstrovstiev sveta v hokeji ich nepustiť medzi 8 najlepších tímov na turnaji. Kvalitatívne na to slovenský výber určite má, a bude záležať iba na momentálnom psychickom rozpoložení.

Ťažký záver pre Slovensko

Tip na víťaza

Po detailnom zvážení všetkých faktorov sme sa vám rozhodli odporučiť tento tip. Celkový počet gólov v zápase bude viac ako 5,5 s kurzom 2,00. Od Švédov očakávame maximálnu snahu čo sa týka útočenia, nakoľko im nič iné nezostáva. Aby mohli aspoň teoreticky pomýšľať na postup medzi osmičku najlepších mužstiev šampionátu, budú musieť zvládnuť všetky zvyšné zápasy v skupine. Najlepšou cestou je streliť čo najviac gólov a nedopustiť žiadnu ďalšiu zápletku, čo sa Švédom už raz podarilo, a to proti silnému Švajčiarsku. Na druhej strane budú naši chlapci, ktorí si v každom jednom zápase vytvorili veľa dobrých šancí na skórovanie. Tento zápas nebude výnimkou a všetko čo budeme potrebovať je efektivita.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
počet gólov v zápase – viac ako 5,5 gólu2.001.97