MS 2021 – Švajčiarsko vs Slovensko


Slovenskú reprezentáciu bude čakať po 2 dňoch voľna náročný zápas o dôležité body. Táto konfrontácia bola pred začiatkom turnaja považovaná za rozhodujúcu z hľadiska postupu. Avšak situácia v skupine A sa veľmi zamotala a Slovensko a Švajčiarsko majú oproti favoritom z Česka, Ruska a Švédska momentálne navrh. Zápas medzi našimi chlapcami a Helvétmi sa odohrá 27.5.2021 štvrtok o 15:15. Dejiskom zápasu bude Olympijske centrum v Rige. Štatistiky vyznievajú lepšie pre hokejistov helvétskeho kríža, ktorí z posledných 6 konfrontácii, vyhrali nad Slovenkom všetky. Dokáže tím Craiga Ramsayho prelomiť túto nelichotivú šnúru a zabezpečiť si tak predčasný postup zo skupiny, alebo to budú Švajčiari, ktorí sa približia bránam štvrťfinále?

  • Zápas: Švajčiarsko – Slovensko
  • Súťaž: MS v hokeji 2021
  • Čas zápasu: 27.5., 15:15

Stávkové kancelárie, ako je na Slovensku zvykom, veľmi našej reprezentácii neveria. Tento turnaj je však špecifický v tom, že väčšina veľkých favoritov nenapĺňa svoje očakávania. My s kolegami z našej redakcie istavkovekancelarie sme celú situáciu ohľadom turnaja prehodnotili a rozhodli sme sa, že je potrebné začať nazerať na rozvrhnutie síl daných tímov v turnaji odlišne ako doteraz. V tomto zápase veríme, že Slovensko nepadne a minimálne to dotiahne do predĺženia.

tip na zápas Švajčiarsko vs Slovensko

Náš tipKurz Tipsport
neprehra Slovenska v riadnom hracom čase1.91

Štvrťfinále za rohom

Po dlhých 7 rokoch majú slovenskí hokejisti konečne veľkú šancu postúpiť medzi 8 najlepších tímov na turnaji. Zväčša sme už po 3. zápase v skupine rátali ako by museli zahrať ostatné tímy, aby sme mali šancu postúpiť. Tento rok je však situácia iná a my sme po výhrach nad Bieloruskom, Veľkou Britániou a najväčším favoritom MS Ruskom momentálne v tabuľke na 1. mieste. V našej skupine si to zatiaľ najviac odnieslo Švédsko, ktoré nezvládlo súboj proti Dánsku a následne Bielorusku. Takisto hokejisti Česka majú po 3 zápasoch na konte len 2 body a ich herný prejav zaostáva za očakávaniami. V skupine B, to je zas Kanada, ktorá po prehrách nad USA, Lotyšskom a Nemeckom môže byť rada, že sa tento rok z MS nevypadáva.

Štvrťfinále za rohom

Skutočnosť, že sa favoriti na tieto MS vôbec nepripravili, respektíve im neprišli hráči z NHL, môže znamenať pre najmladší tím na tohtoročných MS veľkú šancu bojovať o medaili. Partia okolo Mareka Ďalogu, Mareka Hrivíka, Petra Cehlárika či brankára Júliusa Hudáčka doplnená o mladé útočné talenty ako Lantoši či Liška má všetko potrebné, aby mohla šokovať celý hokejový svet.

MS v hokeji Slovensko

Čierny kôň turnaja zo Švajčiarska

Tento rok dali Švajčiari dohromady veľmi solídny výber. Okrem najznámejšieho hráča Niederreitera, ktorý chýba vo výbere pre povinosti v NHL sa na súpisku dostali všetky hviezdy švajčiarskeho hokeja. Nechýba spoluhráč Mareka Studeniča z New Jersey Nico Hischier a ďalej Timo Meier ze San Jose, Philipp Kurashev z Chicaga, a takisto ani ďalšia opora New Jersey Jonas Siegenthaler. V zostave figurujú aj staré známe mená z európskych súťaží. Brankár Reto Berra a obránca Raphael Diaz, ktorí nechýbali u žiadneho zo švajčiarskych strieborných šampionátov. Kouč Patrick Fischer nezabudol povolať do služby ani ďalšiu legendu Andresa Ambühla. Pre toho to bude už 16. šampionát, čím vyrovná rekord v počte účastí na MS.

Čierny kôň turnaja zo Švajčiarska

Tip na víťaza

Po detailnom zvážení všetkých faktorov sme sa vám rozhodli odporučiť tento tip. Neprehra Slovenska v riadnom hracom čase s kurzom 1,91. Hokejisti Švajčiarska majú mierne navrh čo sa týka zloženia tímu. K dispozícii majú totižto to najlepšie čo ich krajina ponúka. Aj napriek tomu, že nám chýbajú hráči ako Pánik, Tatar, Sekera či Jurčo, tím sa dokázal zomknúť a momentálne predvádzame hokej, ktorý by nás mohol vyniesť aj do boja o medaili. Suma sumárum môžeme očakávať tesný zápas s menším počtom gólov.

Náš tipKurz Tipsport
neprehra Slovenska v riadnom hracom čase1.91