MS 2021 – Slovensko vs Dánsko


Slovenskú reprezentáciu čaká v ich piatom vystúpení na majstrovstvách sveta náročné meranie síl s mužstvom Dánska. Zápas, ktorý môže definitívne Slovensko poslať do play-off je na programe v sobotu 29.5.2021 o 19:15. Dejiskom zápasu je rovnako ako v predchádzajúcich zápasoch našej skupiny Olympijské centrum v Rige.

  • Zápas: Slovensko – Dánsko
  • Súťaž: MS v hokeji 2021
  • Čas zápasu: 29.5., 19:15

Dáni predvádzajú veľmi nevyrovnané výkony a okrem zápasu so Švédskom sa strelecky trápia. Zápas s našou reprezentáciou bude pre nich s veľkou pravdepodobnosťou poslednou možnosťou ako udržať postupové nádeje pri živote. Tento tím je veľmi nevyspytateľný, a tak ako dokáže zápas proti outsiderovi pokaziť, dokáže prekvapiť aj silnejší tím. Dokážu naši chlapci poraziť nepresvedčivých Dánov, alebo sa schyľuje k napínavému súboju?

tip na zápas Slovensko vs Dánsko

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Slovensko viac ako 2,5 gólu1.621.63

Obľúbený súper Slovenska

Z posledných piatich vzájomných konfrontácií na pôde majstrovstiev sveta, vzišlo Slovensko ako víťaz až 4-krát. Tento severský súper nám herne náramne vyhovuje. Fakt, že sa s Dánskom stretneme v zápase, ktorý nám môže definitívne zabezpečiť štvrťfinále je skvelý. Po minulé roky sme takéto zápasy väčšinou hrali proti najsilnejším možným súperom, ako Kanada, USA či Švédsko. Všetci vieme ako dopadli. Sedem rokov na majstrovstvách sveta bez postupu medzi najlepšiu osmičku nie je najlepšia vizitka. Pokiaľ si naši hráči udržia dostatočnú koncentráciu a pokoru z predošlých zápasov Dánov by mali zdolať. Motivácia naviac môže byť lepšie umiestnenie v tabuľke. V druhej skupine z ktorej by vzišiel náš štvrťfinálový súper sa zdá, že postup by si mohli zabezpečiť Nemecko s Lotyšskom. To znamená, že pokiaľ skončíme v tabuľke do 2. miesta, mohli by sme mať veľkú šancu bojovať o medaile.

Obľúbený súper Slovenska

Skutočnosť, že sa favoriti na tieto MS vôbec nepripravili, respektíve im neprišli hráči z NHL, môže znamenať pre najmladší tím na tohtoročných MS veľkú šancu bojovať o medaili. Partia okolo Mareka Ďalogu, Mareka Hrivíka, Petra Cehlárika či brankára Júliusa Hudáčka doplnená o mladé útočné talenty ako Lantoši či Liška má všetko potrebné, aby mohla šokovať celý hokejový svet.

Dáni na horskej dráhe

Tieto majstrovstvá sveta začali pre hokejový výber z Dánska nad očakávania. V úvodnom zápase totižto porazili svojho vysoko favorizovaného severského soka Švédsko. Pre Dánsko to bola vôbec prvá výhra nad týmto súperom na pôde majstrovstiev sveta, ktorá im zároveň pootvorila pomyselné dvere do štvrťfinále. Hrdinom zápasu sa stal 28 ročný útočník Jokeritu Helsinky Niclas Jensen, ktorý sa podieľal na všetkých 4 góloch svojho mužstva. Tromi gólmi a prihrávkou stanovil skóre na konečných 4:3 v prospech Dánska.

Dáni na horskej dráhe

Vytriezvenie prišlo hneď v ďalšom zápase proti Švajčiarsku. Helvéti nedovolili Dánom v zápase prakticky nič a doslova ich vymazali. Úbohé 4 strely do priestoru bránky nestačili ani na jeden gól. Aj keď zápas skončil iba 1:0, Švajčiari si tento náskok dokázali bez problémov udržať. Ďalším súperom Dánska bola Veľká Británia, proti ktorej sa rátalo s 3 bodmi. Nakoniec to však bola dráma, ktorá síce dopadla lepšie pre mužstvo Dánska ale až po predĺžení. Čo znamená o 1 bod menej, ktorý v konečnom účtovaní môže stáť severanov štvrťfinále. Následne prišla prehra 3:0 proti Rusku, ktorá podčiarkla streleckú nemohúcnosť mužstva zo severu Európy.

Tip na víťaza

Po detailnom zvážení všetkých faktorov sme sa vám rozhodli odporučiť tento tip. Počet gólov Slovenska v zápase bude viac ako 2,5 s kurzom 1,63. Od Dánov očakávame maximálnu snahu čo sa týka útočenia, nakoľko im to okrem zápasu so Švédmi vôbec do bránky nepadá a potrebujú konečne bodovať naplno. Na druhej strane budú mať naši chlapci proti slabšej obrane súpera viac príležitosti ako proti Rusku či Švajčiarsku.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Slovensko viac ako 2,5 gólu1.621.63