MS 2021 – Slovensko vs Česko


V utorok 1.6.2021 o 15.15 odohrá Slovensko svoj posledný zápas v základnej skupine A proti výberu Česka. Proti Čechom to našej reprezentácii veľmi nejde. Z posledných 5 zápasov na pôde hokejových majstrovstiev sveta sme vyhrali iba jeden zápas, avšak ten najdôležitejší. Jednalo sa totižto o semifinálovú výhru 1:3 z roku 2012. Odvtedy sme zaznamenali 2 porážky po predĺžení, čo by nám momentálne na postup stačilo. Kto vzíde z tohto súboja ako víťaz? Bude sa ešte vôbec bojovať o postup? Odpoveď nájdete v našej recenzii.

  • Zápas: Slovensko – Česko
  • Súťaž: MS v hokeji 2021
  • Čas zápasu: 01.06., 15:15

Stávkové kancelárie jednoznačne favorizujú Česko. S kolegami z našej redakcie istavkovekancelarie si myslíme, že je to len taký zvyk a prakticky je úplne jedno v akom rozpoložení sa mužstvá nachádzajú. Kurz na Česko bude stále nižší. Slovensko vo svojom poslednom zápase skupinovej fáze v riadnom hracom čase nepadne, a minimálne bod zo zápasu si odvezie.

tip na zápas Slovensko vs Česko

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
neprehra Slovenska1.911.96

Postupová kalkulačka

Pojem postupová kalkulačka musí byť veľmi dobre známy všetkým hokejovým priaznivcom na Slovensku. Rok čo rok na MS počítame čo všetko by sa muselo stať, aby sme postúpili medzi 8 najlepších mužstiev na turnaji. Tento rok to ale vyzerá veľmi sľubne, nakoľko my sme tí, ktorí majú výhodu pred našimi prenasledovateľmi. O miestenku do štvrťfinále v našej skupine ešte stále súperí šesť krajín – Rusko, Švajčiarsko, Slovensko, Švédsko, Česko a Dánsko.

Postupová kalkulačka

Rusko narazí v posledných dvoch zápasoch na Švédsko a Bielorusko. Na to, aby si zabezpečili postup im bude stačiť jeden bod. To by pre Rusko nemal byť žiaden problém. Švajčiarsko odohrá v základnej skupine už iba jeden zápas. Jeho súperom bude fackovací panák našej skupiny Veľká Británia. Helvétom bude takisto stačiť jeden jediný bod na postup. Avšak akýkoľvek iný výsledok ako víťazstvo Švajčiarov by bol veľkým prekvapením. Tieto dve krajiny by si postup mali postrážiť, a tak nám zostávajú už len 2 miesta a 4 krajiny.

Česká reprezentácia

Pokiaľ Švédi v pondelok nezískajú vo svojom poslednom zápase s Ruskom 3 body, tak Slovensko postúpi do štvrťfinále. Zároveň pokiaľ Česko v pondelok nezíska žiadne body v zápase s Dánskom, tak Slovensko taktiež postúpi. Ak by Dánsko nad Českom vyhralo, tak nás pošle do štvrťfinále a zároveň budú severania čakať na výsledok pondelkového večerného zápasu Rusko – Švédsko. Ak v ňom Tre Kronor nezvíťazia, tak do štvrťfinále postúpia aj Dáni. Posledná varianta, ktorá je pre Slovensko najhoršou je výhra Švédska nad Ruskom v riadnom hracom čase a Česko získa aspoň bod v zápase s Dánskom. V takom prípade by o osude Slovenska rozhodol utorkový zápas proti Česku. Našim hokejistom bude stačiť na postup aj prehra po predĺžení.

Vytúžené štvrťfinále

Slovensko pod trénerom Ramsaym už štvrtý rok buduje nové mužstvo. Do Rigy sme si priviezli nádejný výber, ktorý za pár rokov môže patriť k svetovej špičke. Prestavba tímu sa darí a najdôležitejšie je, že ide o mladých hráčov. Okrem debaklu od Švajčiarov sme žiadneho súpera nepúšťali do prečíslení, a v každom jednom zápase sme boli lepším mužstvom. Mierna komplikácia nastala po tesnej prehre proti Švédom, kedy sme nedokázali premeniť veľa dobrých šancí. Proti Česku budeme potrebovať minimálne rovnaký výkon s vyššou efektivitou v zakončení. Vzájomné merania síl vyznievajú lepšie pre našich západných susedov, avšak na tomto šampionáte ako sme sa už veľakrát presvedčili štatistiky nehrajú žiadnu rolu.

Vytúžené štvrťfinále

Český tím po úvodných prehrách na turnaji proti Rusku, Švajčiarsku a remíze s Bieloruskom vyzeral, že obsadí posledné miesto v skupine. Avšak veľký obrat proti Švédom, ktorých porazili 4 gólmi v poslednej tretine znamenal pokračovanie nádejí na postup. Následne prišla pohodlná výhra s Veľkou Britániou, a tak majú hokejisti Česka všetko vo vlastných rukách.

Tip na víťaza

Po detailnom zvážení všetkých faktorov sme sa vám rozhodli odporučiť tento tip. Neprehra Slovenska s kurzom 1,96. Veľmi bude záležať na vývoji pondelkových zápasov. Česko aj Slovensko si totižto miesto medzi osmičkou najlepších môžu zaobstarať ešte pred vzájomným zápasom. Aj napriek tomu však stále pôjde o derby zápas, v ktorom sa bude hrať naplno.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
neprehra Slovenska1.911.96