MS 2021 Fínsko vs Nemecko


Hokejové majstrovstvá sveta sa blížia do finále a na programe máme semifinálové zápasy, ktoré sľubujú napínavý hokej. Všetky štyri tímy postúpili z rovnakej základnej skupiny, a tak sa môžeme tešiť na odvetné súboje. V druhom semifinálovom zápase 5.6.2021 o 17:15 sa v aréne Riga proti sebe postavia výbery Nemecka a Fínska. V prvom súboji v skupine iba tesne, 2:1 zvíťazil výber Suomi. Bude sa história opakovať, alebo Nemecko dokáže šokovať hokejový svet a postúpiť do finále?

tip na zápas Fínsko vs Nemecko

  • Zápas: Fínsko – Nemecko
  • Súťaž: MS v hokeji 2021
  • Čas zápasu: 05.06., 17:15

Pre stávkové kancelárie je favoritom na postup Fínsko. Kurz však napovedá, že by nakoniec mohlo ísť o veľmi vyrovnaný zápas s dramatickou zápletkou. S kolegami z našej redakcie istavkovekancelarie veríme vo víťazstvo Fínska. Stávku sme vylepšili tým, že sme pridali aj tip na počet gólov v zápase, ktorých podľa nás nebude viac ako 5,5.

Tip na zápas

Fínsko – Nemecko – víťazný tím a počet gólov v zápase – Fínsko a menej ako 5,5 gólu s kurzom Tipsport – 2.30

Vsadit u Tipsportu – 2,30

Nájazdová radosť pre Nemecko

Hokejistom Nemecka sa podarilo prebojovať medzi 4 najlepšie mužstvá MS prvýkrát od roku 2010. Vo svojom štvrťfinálovom zápase proti svojmu najväčšiemu rivalovi zo Švajčiarska ukázali neskutočnú mentálnu odolnosť a vyzretosť tímu, ktorý je pokope už dlhé roky. Štvrtkový súboj v Rige proti Helvétom bol napínavý až do samého konca. V poslednej minúte zápasu sa pri hre bez brankára podarilo Nemecku vyrovnať, aby následne mohol Marcel Noebels najkrajším nájazdom na turnaji dokonať skvelý obrat. Pre Švajčiarov to bolo ďalšie zdrvujúce vypadnutie v tejto fáze turnaja. Na predchádzajúcich MS dovolili vyrovnať Kanade v čase 59:59. Tentokrát prišli o vedenie s Nemeckom 2:0, keď v čase 59:16 dovolili vyrovnať Leonovi Gawankemu.

tip na zápas ms v hokeji semifinale Finsko Nemecko

Nemecko bude čakať v semifinále výber Fínska, ktorý dôverne poznajú už zo súboja v základnej skupine, kde prehrali iba tesne 2:1. Za posledné 3 roky to bude už ich 4 konfrontácia na MS s bilanciou 2 výhry a 1 prehra. Veľkú zásluhu na týchto výsledkoch má určite aj fínsky tréner Soderholm, ktorý Nemcov dokázal pripraviť veľmi dobre na to, ako eliminovať špecifický herný štýl Fínska.

Obhajcovia titulu z Fínska

Pred dvoma rokmi na Slovensku vyhralo Fínsko ich tretí titul na MS po troch veľmi tesných zápasoch vo vyraďovacej časti. Obhajcovia titulu vkročili do play off bojov tento rok veľmi podobne, keď o ich víťazstve nad Českom rozhodol jeden jediný gól. Suomi tak zopakovali výsledok zo semifinálového zápasu proti Rusku z 2019, keď Zbornú taktiež porazili 1:0. Tieto výsledky sú zásluhou skvelého tímového výkonu, keď celý tím postupu podriadil všetko. Fínsko nemá žiadnych super strelcov, nakoniec v ôsmich doterajších zápasoch strelili iba 20 gólov. Avšak 10 inkasovaných gólov v priebehu turnaja z nich robí najlepšie brániaci tím na šampionáte.

MS v hokeji 2021 finsko

Fínsky tréner Jalonen varuje pred semifinálovým zápasom s Nemeckom. „ V sobotu nastúpime proti ťažkému súperovi, ktorý veľmi dobre pozná našu hru. Nemecko hraje jednoduchý a nesmierne fyzický hokej s ktorým nám dokážu narobiť problémy. Musíme sa opäť sústrediť na to čo nám ide najlepšie, a to je pozorná obrana.“ Suomi už tohto súpera na turnaji raz zdolali, tesne 2:1, a podobný výsledok sa očakáva aj v boji o finále.

Náš tipKurz TipsportKurz DoxxbetKurz Fortuna
Víťazný tím a počet gólov v zápase: Fínsko a menej ako 5,5 gólu2.302.302.29