MS 2021 – Fínsko vs Kanada


Dočkali sme sa posledného a najdôležitejšieho zápasu tohtoročných MS v hokeji. O zlato sa proti sebe dnes o 19:15 postavia výbery Fínska a Kanady. Bude to zároveň repríza finále z minulých MS, ktoré sa konali ešte v roku 2019 na Slovensku. Favorizovaná Kanada vtedy podľahla podceňovanému Fínsku 1:3 a hráčom javorových listov zostala iba trpká pachuť porážky. Dokážu Suomi obhájiť majstrovský titul a opäť ponížiť veľkú Kanadu, alebo to budú javorové listy, ktoré proti severanom tento rok dostali až nečakanú možnosť na revanš?

  • Zápas: Fínsko – Kanada
  • Súťaž: MS v hokeji 2021
  • Čas zápasu: 03.06., 19:15

Stávkové kancelárie sú pri tomto zápase nadmieru opatrné. Kurzy na jeden aj druhý tím sú identické. Prvý vzájomný zápas ešte v základnej skupine skončil výhrou Fínska 2:3 na nájazdy a všetci očakávajú podobný priebeh aj teraz. Pri takomto zápase sa oplatí vyberať z alternatívnych stávok, akými je napríklad stávka na počet gólov v zápase atď. My s kolegami z redakcie istavkovekancleraie sme sa rozhodli pre stávku na počet strieľ Fínska.

tip na zápas Fínsko vs Kanada

Náš tipKurz TipsportKurz DoxxbetKurz Fortuna
Fínsko zaznamená počas zápasu menej ako 26,5 striel na bránku1.701.671.68

Hokejoví fakíri z Fínska

Starý lišiak Jukka Jalonen, tréner Fínov, to opäť dokázal. Po štvrté v rade postúpil s národným tímom Fínska do semifinále, a tento rok dokonca obhájil finálovú účasť spred roka. Fínske mužstvo si u nás v redakcii istavkovekancelarie vyslúžilo prezývku hokejoví fakíri, a to z dôvodu veľmi sústredenej, zodpovednej a organizačne skvelej hre tímu. Z pohľadu fanúšika sa častokrát jedná o veľmi nezáživný hokej, ale z fínskeho pohľadu je maximálne efektívny. V tohtoročnom play off, to pocítilo Česko aj Nemecko, keď podľahli Suomi 1:0, respektíve 2:1.

Hokejoví fakíri z Fínska

Jukka Jalonen dokáže výborne prispôsobiť stratégiu svojho tímu proti akémukoľvek súperovi. V štvrťfinále s Českom zvolil podobný prístup, s akým Fínsko uspelo pred dvoma rokmi v bratislavskom semifinále proti Rusku. Suomi opäť vychádzali z dôslednej obrany, kedy súper síce dostane povolenie strieľať, ale iba z bezpečnej vzdialenosti. Nemecko aj Česko tento rok v play off dokázali Fínsko prestrieľať, avšak v konečnom účtovaní im to nebolo nič platné.

Kanada z dna až do finále

Kanada nám tento rok ukázala, že ju nemôžeme nikdy odpisovať. Po katastrofálnom vstupe do turnaja, aký si javorové listy nepamätajú sa dokonca museli spoliehať na vývoj v iných zápasoch, aby nakoniec tesne prekĺzli do štvrťfinále. Situácia bola naozaj zúfalá. Stačilo, aby Lotyšsko premenilo jednu z mnoha veľkých príležitosti na konci zápasu proti Nemecku a postup by bol fuč. Takisto pri výhre Kazachstanu v ich poslednom zápase v skupine proti Nórsku by si Kanada museli baliť kufre.

Kanada z dna až do finále

Vo štvrťfinále proti favoritovi z Ruska sa čakal jednoznačný priebeh. Ruský tím posilnený o hviezdy z NHL Sergeja Bobrovského a Vladimíra Tarasenka v málo záživnom zápase nečakane podľahol Kanaďanom. Rusov síce poslal do vedenia v 35. minúte Timkin, ale následne prišlo vyrovnanie Henriqua a v predĺžení rozhodol s veľkou chuťou hrajúci Mangiapane. V semifinále si zas Kanada vyšliapla na svojho odvekého rivala USA, ktorému oplatila vysokú prehru zo skupinovej fáze turnaja 5:1. Tentokrát sa aj napriek väčšej aktivite USA, tešila z víťazstva 4:2 Kanada.

Kanada na MS 2021 v hokeji

Tip redakcie

Po detailnom zvážení všetkých faktorov sme sa vám rozhodli odporučiť tento tip. Fínsko zaznamená počas zápasu menej ako 26,5 striel na bránku s kurzom 1,70. Na rozdiel od bratislavského finále spred 2 rokov, kedy Suomi senzačne vyhrali nad svojim dnešným súperom, budú tentoraz v ťažšej pozícii. Kanada má momentum na svojej strane a veľké zápasy im náramne chutia. Druhá porážka vo finále po sebe, s tým istým súperom nepripadá pre javorové listy do úvahy. Dokážu Suomi opäť svojho súpera uspať a vyhrať futbalovým výsledkom, alebo dokončí nezlomná Kanada svoju rozprávkovú cestu za titulom? My sa radšej necháme prekvapiť a volíme stávku na počet striel Fínska, ktoré ku koncu šampionátu začalo strácať dych.

Náš tipKurz TipsportKurz DoxxbetKurz Fortuna
Fínsko zaznamená počas zápasu menej ako 26,5 striel na bránku1.701.671.68