Manchester City vs. Chelsea


Posledný zápas klubovej sezóny, ako to už býva zvykom patrí finálovému zápasu Ligy Majstrov. Po 2 rokoch sa o trofej pre víťaza opäť proti sebe postavia dva anglické celky. Manchester City, ktorý sa dostal do finále premiérovo, vyzve domáceho rivala Chelsea, ktorá sa bude snažiť získať tretí triumf v najprestížnejšej klubovej súťaži sveta. Zápas sa uskutoční 29.05.2021 o 21:00 v Porte.

tip na zápas Manchester City vs. Chelsea

  • Zápas: Manchester City – Chelsea
  • Súťaž: Champions League
  • Čas zápasu: 29.5., 21:00

Miernym favoritom na víťazstvo podľa stávkových kancelárii je Manchester City. S kolegami z našej redakcie istavkovekancelarie sme takisto dospeli k názoru, že Citizens si s Chelsea už do tretice poradia a budú oslavovať ďalší titul v tejto sezóne.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
výhra Manchestru City1.972.03

Dramatická koncovka pre The Blues

Chelsea sa momentálne nachádza v nelichotivej pozícii. Manažér Tuchel, ktorý v polovici januára vystriedal na lavičke odchádzajúceho Franka Lamparda tím senzačne naštartoval. Dostal sa s ním do finále FA Cupu, kde bol proti Leicestru jasným favoritom. Takisto pozícia do 4. miesta v domácej lige sa zdala byť pre Chelsea neotrasiteľnou. Vrcholom dominancie boli 2 víťazstvá nad Manchestrom City v rozmedzí jedného mesiaca, ktoré ich pasovali do roli mierneho favorita aj na zisk trofeje pre víťaza Ligy Majstrov.

Dramatická koncovka pre The Blues

Za jeden týždeň sa však všetko zmenilo a 2 nečakané prehry v priebehu pár dní celú situáciu pre The Blues skomplikovali. Domáca ligová prehra proti Arsenalu 0-1 a plný bodový zisk ich prenasledovateľov v boji o 4.miesto ich dostal pod nepríjemný tlak. Všetko však zmenila až prehra vo finále FA Cupu proti Leicestru, opäť 0:1. Tréner Tuchel bude mať teda čo robiť, aby dal hráčov mentálne dokopy a pripravil ich na finále proti Guardiolovmu bledomodrému válcu. Z veľmi úspešnej sezóny sa v priebehu jedného týždňa môže stať úplná katastrofa. Uvidíme ako sa mladíci s Chelsea s touto situáciou vysporiadajú. Kvalitu na to určite majú, otázkou je či budú dostatočne mentálne odolný.

Chealsea Mason Mount

Premiérová šanca na ušatý pohár

V úplne inej situácii sa momentálne nachádza Pep Guardiola a jeho Manchester City. Dve kolá pred koncom domácej súťaže už majú zabezpečené prvenstvo, a tak jediné čo im v tejto sezóne ostáva vyhrať je pre nich toľko cenená Liga Majstrov. Citizens sa vo finále tejto súťaže predstavia vôbec po prvýkrát v histórii klubu a hráči majú narozdieľ od Chelsea momentálne sebavedomie a motiváciu na rozdávanie.

Jediné čo Guardiolovi môže robiť vrásky na čele, je fakt, že má na výber strašne veľa dobrých hráčov a niekoho bude musieť posadiť na lavičku, alebo do Porta vôbec nebrať. Manchestru City momentálne hraje všetko do kariet, a zdá sa, že partia okolo hráčov akými sú Kevin de Bruyne, Riyad Mahrez, Raheem Sterling to na tretí pokus proti Chelsea už zvládne.

Premiérová šanca na ušatý pohár

Tip na víťaza

Po detailnom zvážení všetkých faktorov sme sa vám rozhodli odporučiť tento tip. Výhra Manchestru City s kurzom 2,03. Vo finále očakávame dominanciu Citizens. Samozrejme do úvahy berieme aj ich 2 stále čerstvé prehry proti Chelsea, avšak situácia sa podľa nás výrazne zmenila. Vyzerá to tak, že na Chelsea momentálne prišla malá výsledková kríza a smerom dopredu stratili momentum a nedokážu premieňať šance.Všetko bude závisieť aj od ďalších zápasov, ktoré sa budú ešte do finále hrať, a ako ich zverenci Tuchela zvládnu. Vo finálových bojoch na konci sezóny nerozhoduje už len futbalový um a kvalita hráčov, ale do veľkej miery faktor únavy a čiastočného vyhorenia. Keď porovnáme medzi sebou týchto 2 finalistov, tak z tejto konfrontácie nám jednoznačne vzíde ako víťaz Manchester City.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
výhra Manchestru City1.972.03