Manchester City – Paris SG

Tohtoročná Liga majstrov sa blíži do veľkého finále. Kluby od neho delí už iba jeden jediný zápas. V utorok 4.5.2021 sa dozvieme meno prvého finalistu. Začiatok zápasu je naplánovaný na 21:00. Manchester City si z úvodného merania síl proti PSG odniesol výhru 1:2, a aj veľkú výhodu v podobe strelených gólov na súperovom ihrisku. Dokáže Neymar a spol po výhre v Barcelone a Mníchove preklopiť misky váh na svoju stranu a šokovať aj Manchester? Tentoraz sme za našu redakciu nezvolili tip na víťaza zápasu ale radšej sme si vybrali stávku na počet gólov.

Zrkadlové polčasy

Zápas, tak ako sa očakávalo, mal od 1. minúty veľmi svižné tempo. Prvú šancu mal Neymar, ktorý však Edersona ešte prekonať nedokázal. PSG si aj napriek nižšiemu držaniu lopty v úvodných 15 minútach dokázalo vytvoriť sľubné šance, ktoré však končili iba rohovými kopmi. V 13. minúte sa po rohu dostala lopta na kopačku Kyliana Mbappeho, ktorý ju následne posunul Marcovi Verratimu, ale taliansky stredopoliar nedokázal prepáliť hradbu tiel v pokutovom území. Z následnej dorážky Angela Di Mariu sa dostalo PSG k ďalšiemu rohovému kopu, ktorý sám Argentínčan aj zahral. Na prudkú centrovanú loptu si zbehol nikým nebránený Marquinhos a precízne umiestnenou hlavičkou nedal brankárovi žiadnu šancu 1:0

Do šancí sa dostávali aj hostia z Manchestru, avšak skvelý Keylor Navas najprv zneškodnil nenápadný strelecký pokus Bernarda Silvu. Následne zapracoval veľmi dobre v obrane Paredes, ktorý zabránil zakončeniu Mahréza z bezprostrednej blízkosti. V závere polčasu mali miernu prevahu Parížania, ale Neymarovi ani Mbappemu sa po dobre vyzerajúcich protiútokoch nepodarilo zakončiť. Za zmienku stojí ešte veľká šanca Phila Fodena, ktorému nechala obrana PSG priveľa času na spracovanie lopty, avšak loptu napálil iba do brankára Navasa.

Manchester City gól

Druhý polčas začal v réžii Guardiolovcov, ktorí potrebovali streliť aspoň jeden gól. Ich tlak sa im v úvode druhého dejstva ešte využiť nepodarilo. Naopak Paríž mohol pridať svoj druhý gól, keď Mbappe prízemným centrom do malého vápna o centimetre minul Verratiho, lepšie povedané Verrati skrátka na nahrávku nedorástol. Angličania opäť získali územnú prevahu, a hoci bez výraznejšej šance, napokon im pomohla šťastena. V 65. minúte Kevin De Bruyne zarotoval loptu do šestnástky, a napodiv brankára Navasa sa jej nikto z obráncov nedotkol 1:1.

Po tomto góle sa sebavedomie tímu spod Eiffelovky úplne stratilo. Už o šesť minút po vyrovnávajúcom góle zahrával Mahréz priamy kop, ktorý so šťastím dokázal prepasírovať do siete 1:2.Tento rýchli obrat vyústil do veľkej frustrácie domáceho tímu, ktorá viedla k zbytočnému faulu a červenej karte pre Idrissa Gueyeho. Po záverečnom hvizde mohli byť hráči francúzskeho celku radi, že do odvety pôjdu iba s jednogólovým mankom.

Víťazné City

Finálová vstupenka

Napriek tomu, že majú City výhodu z prvého zápasu, v odvete budú musieť predviesť jeden z najlepších výkonov v sezóne. Totižto po druhýkrát už nemusia mať toľko šťastia. Tím trénera Pochettina v tejto edícii Ligy majstrov dokázal vyhrať na ihrisku Barcelony a aj Bayernu Mníchov. Hráči oplývajú sebavedomím a nie je najmenší dôvod neveriť tomu, že sa im môže na súperovom ihrisku podariť uspieť aj do tretice. Pre Manchester City to môže byť prvá finálová účasť v histórii klubu, a enormnému tlaku sa určite nevyhnú.

Tip na víťaza

Po detailnom zvážení všetkých faktorov sme sa vám rozhodli odporučiť tento tip. Viac ako 2,5 gólu v zápase a oba tímy dajú gól s kurzom 1,78. Pred prvým zápasom sme si v našej redakcii istavkovekancelarie mysleli, že PSG si nedokáže proti veľmi dobre hrajúcej obrane Citizens vytvoriť veľa šancí, avšak opak bol pravdou. Mbappe, Neymar, Di Maria sa nezastavia pred žiadnou obranou na svete, a tak môžeme očakávať, že v druhom zápase budeme svedkami gólových hodov.