Liverpool – Leipzig


V druhom hracom dni v rámci odvetných zápasov osemfinále Ligy majstrov nastúpi úradujúci anglický majster Liverpool FC proti nemeckému mančaftu RB Leipzig. Výkop je naplánovaný na stredu 10.3.2021 o 21:00. Tento dvojzápas je špecifický hlavne tým, že ani jeden z tímov nemal, respektíve nebude mať výhodu domáceho prostredia. Dejiskom tohto dvojzápasu je Budapešť, konkrétne Puskas Arena, a to z dôvodu protipandemických opatrení.

tip na Liverpool vs Leipzig

  • Zápas: Liverpool – RB Leipzig
  • Súťaž: Champions League
  • Čas zápasu: 10.3.2021, 21:00
Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
výhra RB Leipzig s kurzom3.593.00

Prvý zápas zvládol lepšie tím od rieky Mersey. Zásluhou Salaha a Maneho sa družina trénera Kloppa mohla tešiť z cenného víťazstva 2:0. Priebeh zápasu bol však vyrovnaný a viac nebezpečnejších šancí mal rozhodne nemecký celok. Leipzig do zápasu vstupoval s dobrou formou, nakoniec je to jediný tím v nemeckej Bundeslige, ktorý dokáže držať krok s Bayernom Mníchov, a momentálne na neho stráca iba 2 body.

Čo sa však stalo Nemcom osudným boli 2 katastrofálne chyby aké sa len tak nevidia. Najprv si záložník Marcel Sabitzer pomýlil brány, a v 53. minúte zápasu vyslal do brejku prefektnou prihrávkou za obranu Mohameda Salaha, ktorý nemal najmenší problém loptu upratať do siete. O 5 minút po tomto skvoste prišla ďalšia lahôdka, ktorou sa prezentoval krajný obranca Mukiele. Namiesto toho aby, ako posledný hráč loptu normálne odkopol, rozhodol sa tak urobiť sklzom, a k lopte sa ani nepriblížil. Mané sa tak dostal do “samostatného nájazdu” a ponúknutú šancu využil.

Maného gól

Odhliadnuc od tohto šťastného zápasu pre Liverpool, je nutné povedať, že momentálne sa nachádzajú vo veľkej kríze. Z posledných 5 zápasov v domácej lige prehrali až 4. Dokázali zvíťaziť iba raz, a to nad beznádejne posledným Sheffieldom.

Takisto ich od začiatku sezóny prenasleduje veľké množstvo zranení na všetkých postoch. Situácia je taká vážna, že dlhodobo na stopérskych postoch musia zaskakovať kolegovia zo zálohy. Tréner Klopp sa túto situáciu snažil vyriešiť angažovaním 2 mladých stopérov Phillipsa a Kabaka. Prvý menovaný má však už 23 rokov, a jeho jediná skúsenosť so seniorským futbalom je 1 sezóna v klube 2. nemeckej ligy. Kabak je o čosi skúsenejší aj napriek tomu, že má stále iba 20 rokov. Všetky tieto faktory sa podpísali pod prepad na 6. miesto v Premier league.

Jurgen Klop

Dobrá forma RB Leipzig

Na druhej strane tu máme RB Leipzig, ktorý z posledných 10 zápasov vyhral 8. V základnej skupine Ligy majstrov Nemci ukázali že sa veľkých tímov neboja. Dokázali poraziť PSG a Manchester United. Majú skvelý dynamický tím, ktorý šliape ako hodinky už 3 sezónu. Mladí a talentovaní hráči ako Nkunku, Upamecano, Olmo doplnený o skúsených borcov, ako Poulsen, Sabitzer, alebo brankár Gulacsi vytvorili tím, ktorý je schopný poraziť akýkoľvek mančaft na svete. Je nám preto veľkou záhadou, z akého dôvodu stávkové kancelárie favorizujú zraneniami zdecimovaný Liverpool, ktorý zažíva najhoršie herné obdobie za posledné roky.

Úvodný tlak na Liverpool

Po detailnom zvážení všetkých faktorov sme sa vám rozhodli odporučiť tento tip. Výsledok zápasu: Výhra RB Leipzig s kurzom 3,19. Myslíme si, že Liverpool v druhom zápase toľko šťastia mať nebude, a na ihrisku sa tentokrát prejaví momentálna forma. Treba brať do úvahy aj 2 gólové manko z prvého zápasu. Nemci sa budú musieť snažiť od 1. minúty streliť rýchli gól, aby dostali Liverpool pod čo najväčší tlak. Pokiaľ sa im to podarí, majú šancu pomýšľať aj na prípadný postup. Proti Liverpoolu hrá tiež fakt, že stopérska dvojica tímu je veľmi neskúsená, a o jej kvalite by sme mohli polemizovať.

Suma sumárum: očakávame zápas s prevahou a veľkým tlakom RB Leipzig. Samozrejme Liverpool má v útoku hráčov ako Mané či Salah, ktorí môžu v brejkoch zápas rozhodnúť. Pri ich momentálnej forme si však myslíme, že Nemcom bude stačiť, keď budú tentokrát hrať na súperovu bránu.

Očakávame zápas s prevahou a veľkým tlakom RB Leipzig. Samozrejme Liverpool má v útoku hráčov ako Mané či Salah, ktorí môžu v brejkoch zápas rozhodnúť. Pri ich momentálnej forme si však myslíme, že Nemcom bude stačiť, keď budú tentokrát hrať na súperovu bránu.

Suma sumárum
Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
výhra RB Leipzig s kurzom3.593.00