Liga majstrov – Salzburg – Bayern München


Nedeľná porcia osemfinálových zápasov Ligy majstrov ponúka súboj suverénnych lídrov, ktorí neohrozene kraľujú svojim domácim súťažiam. Obidva celky siahajú na ligové tituly a bude zaujímavé sledovať ich vzájomnú konfrontáciu. Veľké futbalové meno Bayern München nemusí v tomto zápase znamenať všetko, tím sa totiž dostal do menších problémov s kádrom. Uvidíme, či ich rakúsky majster v stredu 16.2.2022 o 21.00 hod dokáže využiť.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Vyhrá Bayern 1.30 1.31
  • Zápas: Salzburg – Bayern München
  • Súťaž: Champions League
  • Čas zápasu: 16.2.2022, 21:00
Liga majstrov - Salzburg - Bayern München

Bayern München je v Lige majstrov neporazený

Bayern München je v Lige majstrov neporazený, výhru ale nemá istú. Krátky výlet k susedom do Salzburgu môže priniesť prekvapenie. V domácej súťaži je Bayern suverénne na čele tabuľky a podobne si viedol aj v skupine E, kde neprehral ani jeden zápas. Preto mu podľa žrebu, ako lepšiemu mužstvu, pripadlo hrať prvý zápas osemfinále na ihrisku súpera.

Bayern München zostava sa bude musieť v tomto zápase zaobísť rovno bez dvoch kľúčových hráčov. Tieto absencie vyvolávajú menšie obavy o výsledok zápasu. Prvou zlou správou pre Mníchovčanov je operácia brankára Neuera, ktorý bude pauzovať minimálne jeden mesiac. Tu je otázne, či stihne aj odvetný zápas v marci. Na jeho miesto sa postaví dobre chytajúci a skúsený Sven Ulreich.

Bayern München je v Lige majstrov neporazený

Druhý problém sa týka obrany. Zmluvu nepredĺžil dôležitý a skvelo hrajúci obranca Niklas Sule, ktorý si to zamieril rovno ku najväčšej konkurencii – do Borussie Dortmund. Obrana Bayernu tak bude ďalší zápas oslabená a medzi hráčmi panuje značná nervozita. V tíme je ale dostatok kvality, aby sa tento výpadok v zápase proti Salzburgu nahradil.

Salzburg má mladý, kvalitný a dravý tím

Salzburg má mladý, kvalitný a dravý tím, ktorý Bayernu doma určite nič nedaruje. V tíme je situácia rovnaká, ako u súpera. Mužstvo vedie rakúsku bundesligu s pohodlným náskokom a smeruje za titulom. Tu sa ale podobnosti končia a začať môžeme vzájomnou bilanciou. V doterajších zápasoch nedokázali hráči Salzburgu poraziť Bayern ani raz.

Salzburg má mladý, kvalitný a dravý tím

V skupinovej fáze Ligy majstrov Salzburg vyhral 3 zápasy, 1 krát remizoval a 2 zápasy prehral. Tu je vidieť ďalší rozdiel v kvalite, a preto sa veľké víťazstvo nad Bayernom zrodí len ťažko. Istý optimizmus môže byť namieste ešte kvôli zloženiu kádra. Ten je mladý a výkonný. V lige aj v pohárových súťažiach strieľa dostatok gólov a zápasy neraz vyhráva aj s dvoj až trojgólovým rozdielom. Liga majstrov je ale iná súťaž a tu už Salzburg nedominuje. V tíme kvôli rôznym zraneniam pauzujú viacerí hráči. Sú medzi nimi aj Zlatko Junuzovič, Bernardo aj Bryan Okoh. Náhradníci sa určite nájdu, ale na superkvalitu Bayernu to stačiť nebude.

Tip redakcie

Na základe našich analýz obidvoch mužstiev sme pre vás vybrali nasledovný tip. Bayern München to bez svojho kapitána Neuera zvládne a zápas začne od prvých minút tvrdým presingom. Hráči domáceho Salzburgu postupom času nájdu spôsob, ako utlmiť hru Bavorov. Dôležité budú v tomto zápase aj štandardné situácie, v ktorých sú hráči Bayernu perfektní a najmä Lewandowski bude aj tu nebezpečný. Salzburg ale v súčasnosti nedisponuje hráčmi, ktorí by vedeli účinne odolávať tlaku nemeckého tímu počas celého zápasu. Jeden gól inkasujú ešte v priebehu prvého polčasu. Red Bull Arena v Salzburgu sa bude prizerať prehre domáceho tímu a Bayern si splní úlohu favorita. Pred odvetou si vďaka výhre vytvorí dobrú východiskovú pozíciu, ktorá bude znamenať konečné vyradenie Salzburgu z Ligy majstrov v marci.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Vyhrá Bayern 1.30 1.31