Liga majstrov – Paris SG vs RB Leipzig


Jednému sa darí viac, druhému čosi menej. Oba celky majú, čo ponúknuť, aj keď favorit tohto zápasu je asi jasný. Áno, hádate správne. V treťom kole skupinovej fázy Ligy majstrov bude PSG v Parku Princov hostiť RB Lipsko. Zápas je naplánovaný na 19.10.2021 o 21:00.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Oba tímy dajú gól1.611.63
  • Zápas: Paris SG vs RB Leipzig
  • Súťaž: Liga majstrov
  • Čas zápasu: 19.10.2021, 21:00
Liga majstrov - Paris SG vs RB Leipzig

Valcovanie tímov v Ligue 1, zakopnutie v prvom kole Ligy majstrov s FC Bruggy, výhra nad Manchestrom City a facka v poslednom ligovom zápase, v podobe prehry 0:2 s Rennes. Asi takto, sa dá opísať cesta PSG v tejto sezóne.

RB Lipsko píše o niečo horší príbeh. Najmä začiatok, ktorý bol ako zo zlého sna – zo štyroch zápasov, iba jedna výhra nad Stuttgartom. Následná remíza s Kolínom a výhra nad Hearhou Berlín znejú lepšie, no prehra v Lige majstrov s FC Bruggy nepotešila. Fanúšikovia ďakujú za trojgólovú 10-minútovku v zápase s Bochumom. Inak, kto vie, ako by to dopadlo.

Parížania doma opäť uspejú

Parížania odohrajú tretie kolo proti Lipsku na domácom štadióne. Po skalpe Manchestru City, sa opäť očakáva podobný scenár. Síce je pravdou, že Parížania v predošlom zápase, neboli herne lepším tímom, využili však poskytnuté šance. Tá futbalová nádhera v podobe Messiho s Mbappém a gól nám pripomenuli staré dobré časy v Barcelone.

Predsa len, zverenci Pochettina, sú od náročnejších fanúšikov mierne kritizovaní. Napriek výhram, od útočného tria Neymar-Mbappé-Messi sa očakáva väčšia gólová kanonáda. Je vidieť, že Neymar, či Mbappé, nie sú úplne v hernej pohode. Spomínaný zápas proti Manchestru City však ukázal, že parížsky parný valec, by sa mal, už čoskoro rozbehnúť. Fanúšikov taktiež zahriali slová Messiho, ktorý povedal, že prestup do Parku Princov neľutuje.

Parížania doma opäť uspejú

Povedzme si na rovinu. Posledný ligový zápas proti Rennes bol jedna veľká katastrofa. Veď počet striel (0) hovorí za všetko. 49-ročnému kormidelníkovi niet, čo závidieť. Vybrať ideálnu 11-ku z veľkého počtu kvalitných hráčov a nastoliť správnu taktiku, to si vyžaduje umenie.

RB Lipsko po troch zápasoch pravdepodobne bez bodu

Súčasná situácia v tábore “The Red Bulls” je všelijaká. Ich výkony sú ako na hojdačke, no pozitívne je, že od posledných zápasov idú smerom nahor. Výnimkou je Liga majstrov, ktorá im zatiaľ veľmi nechutí a po minuloročnom druhom mieste v skupine, v tomto ročníku to vyzerá, pri najlepšom na tretie.

Najväčším prekvapením bola prehra 1:2 na domácom štadióne proti FC Bruggy. Strelili rýchly úvodný gól, následne si, ale nepostrážili súpera a po prvom polčase už prehrávali 1:2. Napriek zvýšenému tlaku, výsledok sa už nemenil. Potrebné tri body neprišli a tréner Marsch Jesse musí premýšľať nad tým, kde sa stala chyba. Pravdupovediac, asi nikto neočakáva druhé miesto v skupine, no ak chce pomýšľať na to tretie, potrebuje zbierať body. Bude ich prvý zber v Parku Princov? Bohužiaľ, asi nie.

RB Lipsko po troch zápasoch pravdepodobne bez bodu

Tip redakcie

Na základe analýz obidvoch mužstiev sme si pre vás pripravili nasledovný tip. Myslíme si, že oba tímy dajú gól. Hosťujúce RB Lipsko odohrá v Parku Princov náročný zápas. Dokázali sa však presadiť na pôde Manchestru City, či doma proti FC Bruggy, a preto nie je dôvod, prečo by sa nemali presadiť, aj v tomto zápase. Potencionálnym strelcom, by mohol byť napríklad záložník Christopher Nkunku. Čo sa týka PSG, streliť gól, by pre hráčov ako Messi, Mbappé, Neymar či Gueye, nemal byť problém. Možno uvidíme podobnú prestrelku ako v zápase Manchester City-RB Lipsko.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Oba tímy dajú gól1.611.63