Liga majstrov – Manchester United – Y.B.Bern


Posledný zápas v skupine F odohrajú v stredu mužstvá, ktoré sú vo svojej skupine na prvom a poslednom mieste. Zápas sa nakoniec bude hrať v Anglicku a na Old Trafford dorazia švajčiarski hráči, ktorým bola na vycestovanie udelená výnimka. To je pre hráčov Manchester United dôležitá správa a budú tak mať šancu využiť domáce prostredie. Pôvodne totiž hrozilo, že by sa zápas odohral na neutrálnej pôde. Manchester povedie nový tréner Ralf Rangnick, ktorý prišiel do tímu minulý týždeň s cieľom zachrániť, čo sa dá a prebudovať tím do budúcej sezóny. Zápas sa uskutoční v stredu 8.12.2021 so začiatkom o 21.00 hod.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Počet gólov v zápase menej ako 2.5 gólu2.522.46
  • Zápas: Manchester United – Y.B.Bern
  • Súťaž: Liga majstrov
  • Čas zápasu: 08.12.2021, 21:00
Liga majstrov - Manchester United - Y.B.Bern

Manchester United bude chcieť potvrdiť prvé miesto v skupine F

Manchester United bude chcieť potvrdiť prvé miesto v skupine F a v zápase proti švajčiarskemu tímu určite vyhrať. Angličania budú chcieť napraviť nevydarený vstup do aktuálnej sezóny Ligy majstrov, keď prehrali hneď svoj prvý zápas práve s Y.B.Bern v septembri so skóre 2:1. V poslednom zápase skupiny tak budú mať diabli skvelú príležitosť na revanš. Manchester United ďalší zápas odohrá na svojom štadióne a po zmenách, ktoré v klube nastali, bude zaujímavé sledovať ich dopad na hru mužstva, ktorá je v domácej súťaži nevyrovnaná. Naopak, v Lige majstrov tím hrá mimoriadne dobre.

Manchester United bude chcieť potvrdiť prvé miesto v skupine F

Manchester United zostava sa dlhodobo trápi najmä v obrane, kde tímu chýbajú kľúčoví obrancovia Raphael Varana a Harry Maguire. Spomínaní hráči do zápasu určite nenastúpia. Obranná hra tímu v domácej súťaži je nevyvážená a mužstvo dostáva veľa gólov. To sa ukázalo najmä v zápase s Liverpoolom, kde Manchester utŕžil debakel 0:5. Do Manchesteru United prišiel nový tréner, od ktorého sa očakáva, ako naloží s Cristianom Ronaldom. Je ale veľmi nepravdepodobné, že by ho v tomto zápase nepostavil, lebo jeho góly tím určite potrebuje. Aj keď sa tímu ako celku nedarí podľa očakávaní, individuálne je na tom CR7 veľmi dobre a v 11 zápasoch strelil už 6 gólov. Napriek tomu, že doma Manchester hrá nevyrovnane, v Lige majstrov je úspešný a s výnimkou prvého zápasu zakaždým bodoval. Po uzdravení kľúčových obrancov bude v ďalšej fáze súťaže veľmi nebezpečný.

Švajčiarsky tím Y.B.Bern nemá šancu na postup a v Lige majstrov hrá zle

Švajčiarsky tím Y.B.Bern nemá šancu na postup a v Lige majstrov hrá zle, preto mu veľa šancí na výhru nedávame. Na druhej strane je tu fakt, že prvý vzájomný zápas v skupine F dokázali hráči Bernu vyhrať. Odvtedy ale kráčajú skupinovou fázou len so samými prehrami a v poslednom zápase dosiahli remízu 3:3 v súboji s Atalantou. Najväčším problémom tímu je neschopnosť strieľať góly, ktorých doteraz v Lige majstrov dali iba 6. Spoločne s problematickým útokom je tu aj zlá obrana, ktorá inkasovala v 5 zápasoch až 11 gólov.

Švajčiarsky tím Y.B.Bern nemá šancu na postup a v Lige majstrov hrá zle

Y.B.Bern je historicky najúspešnejším tímom švajčiarskej ligy. V domácej súťaži sa momentálne nachádza na 4. mieste so stratou 6 bodov na vedúci Zurich. Podobne ako Manchester aj Bern zažíva obdobie nevyrovnaných výkonov. Posledný zápas síce vyhral, ale predošlé zápasy priniesli dve prehry a jednu remízu. Proti lepšie hrajúcemu celku z Manchesteru to na jeho štadióne nebude mať ľahké a možnosť, že by sa zopakoval scenár zo septembra je veľmi malá.

Tip redakcie

Na základe našich analýz obidvoch mužstiev sme pre vás vybrali nasledovný tip. Domáci Manchester United má oproti Y.B.Bern oveľa vyspelejší káder, ktorý je navyše vedený ambicióznym Cristianom Ronaldom, ktorý má zo zápasov Ligy majstrov obrovské skúsenosti a súťaž už trikrát vyhral. Diabli pôjdu ihneď do útoku s cieľom rozhodnúť zápas čo najskôr. Švajčiarom nedávame veľké šance na úspech. Na začiatku budú klásť odpor a zamerajú sa hlavne na bránenie CR7. Postupom času sa ale kvalita ukáže a góly v sieti Y.B.Bern budú pribúdať. Situáciu môže ovplyvniť nečakané ochorenie alebo zranenie a tiež aj nepredvídateľné rozhodnutie nového trénera v Manchestri. Keď zoberieme do úvahy súčasnú formu a zloženie tímov, Y.B.Bern veľa šancí na úspech nedávame a očakávame jeho jasnú prehru.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Počet gólov v zápase menej ako 2.5 gólu2.522.46