Liga majstrov – Manchester United – Atlético Madrid


Pred troma týždňami sa na Wanda Metropolitano zrodila medzi Atléticom Madrid a Manchestrom United remíza 1:1. V odvetnom zápase sú tak šance na postup u oboch tímov vyrovnané. Červení diabli však prežívajú nepríjemné obdobie, čo by Atléti mohli využiť. Kto v utorok 15.03.2022 o 21:00 hod. na štadióne Old Trafford postúpi ďalej?

Náš tipKurz TipsportKurz Synottip
postúpi Atletico Madrid2.382.35
  • Zápas: Manchester United – Atlético Madrid
  • Súťaž: Premier League
  • Čas zápasu: 15.3.2022, 21:00
Liga majstrov - Manchester United - Atlético Madrid

Manchester United v španielskom Madride v 80. minúte vyrovnával na 1:1, čím zvýšil svoje šance na postup do štvrťfinále. Červení diabli však neprežívajú práve najlepšie obdobie. V domácej súťaži sa im nedarí. Hráči ako Ronaldo, Pogba či Rashford sa trápia, stabilné výkony predvádza asi len Fernandes. Situácia v kabíne musí byť veľmi dusitá. Napriek tomu sa klub musí pripraviť na zápas proti Atléticu a zachrániť tak tohtoročnú sezónu. Manchester United ďalší zápas odohrá proti Tottenhamu.

Výkony Atlética Madrid sa zlepšili. Od zápasu s United, v lige vyhral dva zápasy. V tabuľke sa tak nachádza na štvrtom mieste. Gólovo sa rozbehol mladý Felix. Tím sa tak príjemne naladil na snáď najdôležitejší zápas tohto roku. Atmosféra v klube je teda o niečo lepšia ako u jeho súpera, čo môže hrať veľmi dôležitú úlohu. Atléti sú v lepšej pozícií a myslíme si, že aj s vyššími šancami na postup.

Manchester United sa bude trápiť

Manchester United sa bude trápiť. Anglický klub nie je v dobrej situácii, čo sa aktuálne prejavuje aj na jeho výkone. V prvom vzájomnom zápase spasil United mladučký Elanga a zachoval tak aké-také šance na postup. Napriek tomu, myslíme si, že Červení diabli domáci duel nezvládnu a do štvrťfinále nepostúpia. Neuvidíme žiadny oslnivý výkon, skôr trápenie v podobe chýb obrancov, či aktuálnej neschopnosti útočníkov. Je však možné, že hráči United, budú mať viac loptu na svojich kopačkách, napriek tomu, vytvoria si málo gólových príležitostí.

Myslíme si, že obranná štvorica si ťažko poradí s nebezpečnými útokmi súpera. De Gea bude mať plné ruky práce, no ak mu obrana nepomôže, aspoň raz bude vyberať loptu zo siete. Manchester United zostava by mala byť podobná ako v predchádzajúcom zápase. Opäť tak uvidíme na krídlach Sancha s Rashfordom, ktorí svoje výkony musia zlepšiť. Veľká kritika šla na Ronalda. Ten však bez kvalitných spoluhráčov a podpory, nedokáže streliť gól. Predpokladáme, že to zo strany United uvidíme ťarbavý výkon.

Manchester United sa bude trápiť

Atlético Madrid má na dosah postup

Atlético Madrid má na dosah postup ako aj jeho súper. Napriek tomu si myslíme, že má k nemu o niečo bližšie nakročené. Samozrejme, na ihrisku to bude napínavý, vyrovnaný boj a bitka o každú loptu. Atlético si možno toľko lôpt neužije, a preto sa bude spoliehať na svoje cenné gólové príležitosti. Možno pri nich uvidíme, už dnes spomínaného Félixa, ktorý by sa mohol opäť gólovo pripomenúť. Dobrú prácu tak v zápase musí odviesť celý tím, od brankára až po útočníkov.

Atlético Madrid má na dosah postup

Tréner Simeone postaví opäť podobnú kostru hráčov v rozostavení 3-5-2 alebo 4-4-2. Kouč však nemôže počítať s Francúzom Lemarom pre zranenie stehna. Myslíme si, že namiesto Correu, v základnej zostave uvidíme Griezmanna. Najlepším hráčom tímu môže byť Félix alebo brankár Oblak, ktorý podrží tím v kritických situáciách.

Tip redakcie

Na základe analýz obidvoch mužstiev sme pre vás vybrali nasledovný tip. Myslíme si, že Atlético Madrid sa bude tešiť z postupu do štvrťfinále. Predpokladáme, že na Old Trafford uvidíme napínavý boj, ktorý môže vyústiť až do predĺženia. Motivácia je veľká na oboch stranách a očakávame tak množstvo faulov, možno aj červenú kartu či penaltu.

Náš tipKurz TipsportKurz Synottip
postúpi Atletico Madrid2.382.35