Liga Majstrov – Manchester City vs PSG


Najlepšia futbalová klubová súťaž Liga majstrov je spať a my s ňou. V dnešnej analýze mužstiev sa zameriame na zápas o čelo skupiny A medzi Manchesterom City a PSG. Tento duel 5. kola Ligy majstrov sa odohrá v stredu 24. 11. 2021 o 21.00 hod. na štadióne Etihad Stadium v Manchestri.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Obidva tímy strelia gól1.571.60
  • Zápas: Manchester City vs PSG
  • Súťaž: Premier League
  • Čas zápasu: 24.11.2021, 21:00
Liga Majstrov - Manchester City vs PSG

Manchester City bude chcieť PSG na domácom štadióne oplatiť prehru z 2. kola, avšak na to, aby si udržalo prvenstvo v skupine A, mu bude stačiť aj remíza. „Parížania“ momentálne sedia na 2. mieste iba o bod za „The Citizens“ a v Manchestri sa pokúsia zopakovať výkon z Paríža, kde City zdolali výsledkom 2:0.

City sa remízou môže udržať na čele skupiny A

City sa remízou môže udržať na čele skupiny A, keďže sa nachádza na čele o bod pred PSG, avšak Guardiolov tím na domácom štadióne bude hrať do poslednej minúty na víťazstvo. „The Citizens“ pravidelne hrávajú v rozostavení 4-3-3. Útoky zakladajú od obrancov s postupným prechodom na útočnú polovicu, čo sa prejavuje na veľkom držaní lopty. Po strate lopty sa hráči snažia okamžite súpera dostať pod tlak tak, aby spravil nevynútené chyby a opäť sa dostali k lopte. City má v LM bilanciu 3 výhier a 1 prehru. Z 33 striel dali 15 gólov, ani raz si neudržali čisté konto a dostali 7 gólov. Držanie lopty majú na úrovni 58,5 %, presnosť prihrávok 89,5 % a loptu získali 162-krát. Dokopy faulovali 36-krát a dostali len 4 žlté karty.

City sa remízou môže udržať na čele skupiny A

K dnešnému dňu z tímu avizujú, že zápas vynechá Torres pre zranenie chodidla. Tréner ostane verný svojmu hernému štýlu a očakávame rozostavenie 4-3-3. Manchester City zostava pre toto stretnutie bude nabitá. V bráne nastúpi Ederson, ktorý bude mať pred sebou obrannú štvoricu sprava Walkera, v strede dvojičku Dias a Laporte, ľavý kraj uzavrie Cancelo. V strede nastúpi defenzívny záložník Rodri, ktorý bude mať po krajoch Silvu a Gündogana. Útočnú trojicu vytvorí De Bruyne, Foden a Grealish. Manchester City ďalší zápas v Lige majstrov odohrá na pôde RB Lipska.

Messi môže ukázať, prečo je najlepší hráč na svete

Messi môže ukázať, prečo je najlepší hráč na svete a svojím výkonom dopomôcť PSG prehupnúť sa na čelo skupiny A. V Paríži predviedol dobrý výkon, ktorý okorenil svojím výstavným a zároveň 1. gólom za PSG. Avšak tréner Pochettino sa môže spoliehať aj ďalšie hviezdne mená, ako sú Neymar a Mbappé, ktorí sú schopní rozhodovať dôležité zápasy. Pochettino preferuje hrať zo zabezpečenej obrany s vysokým napádaním súpera a používa rozostavenie 4-3-3. PSG má po 4 kolách v LM bilanciu 2 víťazstiev a 2 remíz. Na bránu súpera hráči vystrelili 15-krát a dali 8 gólov. Čisté konto si udržali len raz a celkovo dostali 5 gólov. Úspešnosť prihrávok majú na úrovni 88,5 %, držanie lopty 55,75 % a loptu dokázali získať 136-krát. Urobili 38 faulov a až 11 z nich bolo na žltú kartu.

Messi môže ukázať, prečo je najlepší hráč na svete

Stredajší dôležitý zápas vynechajú Paredes pre zranenie stehna, Verratti, ktorý má problém s bokom a Draxler, ktorý má svalové zranenie. Pochettinov tím nastúpi v rozostavení 4-3-3. PSG zostava pre tento duel bude našlapaná. V bráne nastúpi Donnarumma, pred sebou bude mať brániacu štvoricu v zložení sprava Hakimi, v strede Marquinhos a Kimpembe, ale je možné, že do zápasu nastúpi už aj uzdravený Ramos a ľavý kraj uzavrie Bernat. V strede poľa na pozícii štítového záložníka uvidíme Gueyeho, ktorý bude mať po stranách Wijnalduma a Di Maríu. V útoku nebude chýbať momentálne najznámejšie útočné trio na svete Messi, Neymar a Mbappé. PSG ďalší zápas v Lige majstrov odohrá na domácom štadióne proti Club Bruggy.

Tip redakcie

Na základe podrobnej analýzy obidvoch mužstiev sme dospeli k nasledovnému tipu. V zápase dajú obidve mužstvá gól. City bude mať výhodu domáceho prostredia, očakávame väčšie držanie lopty na úrovni 65 %. Nebudú vyčkávať na svojho súpera, ale po strate lopte hneď začnú napádať rozohrávku. Útoky budú zakladať postupne, v útočnej polovici uvidíme veľa krátkych prihrávok okolo veľkého vápna, ktorými sa budú snažiť zatvoriť súpera. Od Grealisha a Fodena očakávame množstvo útočných akcií 1 na 1 a od De Bruyneho zase milimetrové prihrávky za obranu súpera. PSG bude pozične brániť zo siedmimi hráčmi, keďže útočná trojica MMN sa moc nezapája do bránenia a skôr sa zameriava na protiútoky. Budú veľmi silní v osobných súbojoch 1 na 1, spoliehať sa budú hlavne na hviezdu útočnú trojicu.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Obidva tímy strelia gól1.571.60