Liga majstrov – Manchester City – Sporting


Po predošlej demontáži portugalského šampióna, ktorá sa uskutočnila na jeho štadióne v pomere 0:5, sa situácia ohľadom postupu zdá byť jasná. Manchester City v odvete privíta súpera na domácom štadióne. Prvý zápas bol výsledkovo aj herne jednoznačný. Anglické mužstvo nedopustilo žiadne prekvapenie a vyhralo jasným výsledkom. Tesne po zápase v Portugalsku sa tréner City nechal počuť, že mužstvo dokáže ešte viac. Pre Sporting to znamená jediné, uhrať zápas v stredu 9.3.2022 o 21:00 hod so cťou a pre tento rok sa s Ligou majstrov rozlúčiť.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Počet gólov v zápase – viac ako 3 góly 1.60 1.68
  • Zápas: Manchester City – Sporting
  • Súťaž: Champions League
  • Čas zápasu: 09.03.2022, 21:00
Liga majstrov - Manchester City - Sporting

Manchester City bude nezastaviteľný

Manchester City bude nezastaviteľný a na domácom štadióne sa chystá doraziť slabé portugalské mužstvo. Má na to všetky predpoklady a po výkone z prvého vzájomného zápasu niet žiadnych pochýb, že by to Guardiolovi hráči nezvládli.

Zostava Manchester City sa bude spoliehať na zničujúci útok. Dva góly Silvu, jeden od Mahreza, Fodena a Sterlinga hovoria jasnou rečou. Obrana Sportingu nemala šancu. Pred domácim publikom si budú chcieť útočníci the citizens zastrieľať opäť. Uvidíme, koho si tréner vyberie do finálnej zostavy. Je možné, že niektorých hráčov nechá oddychovať, keďže séria je z veľkej časti rozhodnutá. Manchester City ďalší zápas odohrá s vedomím, že na strelenie gólov nebude potrebné veľa streleckých pokusov. V prvej konfrontácii totiž na výsledok 0:5 potrebovali len 6 striel. To je mimoriadna efektivita, ktorej Portugalci nedokážu konkurovať.

Manchester City bude nezastaviteľný

V domácej súťaži sa the citizens nachádzajú na prvom mieste, posledný ligový zápas vyhrali v Evertone, predtým zakopli doma s Tottenhamom a prehrali tesne 2:3. V Lige majstrov si Manchester City počína suverénne, o výhre v nasledujúcom zápase nepochybuje nikto.

Sporting musí streliť 5 gólov

Sporting musí streliť 5 gólov a vynútiť si predĺženie, prípadne penaltový rozstrel. Pravidlo o góloch, strelených doma alebo na štadióne súpera, v tejto sezóne neplatí. Bohužiaľ pre Sporting, takúto nádielku sa im pre súpera asi prichystať nepodarí. Útok v tejto sezóne nepatrí v domácej súťaži medzi najvýkonnejšie. Aj preto sa momentálne tím nachádza na druhom mieste.

Na titul má najlepšie našliapnuté Porto a na chrbát zas dýcha mestský rival Benfica, ktorý si veľmi dobre počína v sérii s Ajaxom. Sporting sa v útoku bude spoliehať najmä na domáceho hráča Paulinha, ktorý v tohtoročnej edícii Ligy majstrov strelil v 7 zápasoch 3 góly. Bolo by dobré, keby sa v tíme k nemu niekto pridal, žiaľ proti Manchestru City sa kvalitný partner nájde ťažko. Rozdiely v kvalite sú medzi tímami až príliš veľké a súper z Anglicka hrá vo veľkej pohode.

Tip redakcie

Na základe našich analýz obidvoch mužstiev sme pre vás vybrali nasledovný tip. O výsledku zápasu aj celej série je pravdepodobne rozhodnuté. Ďalej v Lige majstrov bude pokračovať Manchester City. Kvalita oboch kádrov aj samotná hra sa prejaví aj v tomto zápase, ktorý vidíme jednoznačne. Víťazom zápasu bude Manchester City, Sporting inkasuje minimálne 2 góly. Ak si chcete vylepšiť svoj tiket, odporúčame zamerať sa na stávku na počet gólov v zápase.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Počet gólov v zápase – viac ako 3 góly 1.60 1.68