Liga majstrov – Lille – Chelsea

Prvý vzájomný zápas o postup medzi francúzskym a anglickým majstrom dopadol jednoznačným výsledkom, napriek pomerne vyrovnanému priebehu. Doma nenechala Chelsea nič na náhodu a pekným výsledkom 2:0 si pripravila pôdu na vyradenie súpera z Lille. Pred odvetou sa bude musieť francúzske mužstvo spamätať a na domácom štadióne predviesť dokonalú hru. Proti výborne hrajúcemu anglickému celku to ale bude problém, ten si totiž sebavedomo kráča celou súťažou a Lille pravdepodobne nebude schopné držať s kvalitným súperom krok. Zápas je na programe 16.3.2022 o 21:00.

Chelsea bude hrať naplno od začiatku

Chelsea bude hrať naplno od začiatku a zopakovať tak prvý zápas, v ktorom padol gól do súperovej siete už v 8. minúte zápasu. Lille malo šťastie, že neprahávalo už o dva góly, lebo presne v 4. minúte zápasu sa po centri o zakončenie snažil Havertz, ktorý tento krát netrafil. V druhom polčase pridali the Blues druhý gól a bolo rozhodnuté. Súper sa už k ničomu nedostal a rovnaký scenár budú chcieť napodobniť aj tentoraz.

Zostava Chelsea sa mohla v prvom zápase spoľahnúť na gól Havertza, ktorý bol v poslednom období kritizovaný za nevýrazné výkony. Vyzerá to tak, že došlo k zlepšeniu a proti Lille sa hráčovi ponúka dobrá šanca na potvrdenie svojej stúpajúcej formy. Klub sa momentálne kvôli ohlásenému predaju nachádza v miernej neistote, na výkonoch samotných hráčov to ale nevidno. Posledné tri zápasy v domácej lige znamenali výhru. Chelsea sa v tabuľke preto drží na treťom mieste, ale s pomerne výraznou stratou za vedúcou dvojicou. Chelsea ďalší zápas bude v útoku rátať najmä s výkonom Američana Pulisiča. Ten sa ukazuje ako dobrá náhrada za Lukakua, ktorého forma ide výrazne dole a nedarí sa mu najmä v domácej lige. Spolu s prebudeným Havertzon by mohol útok Chelsea zabrať a vybaviť výhru. Nič však nie je isté a aj napriek sľubnému náskoku z prvého stretnutia, the Blues budú musieť hrať počas celého duelu koncentrovane.

Lille síce prehralo, ale v odvete má šancu uspieť

Lille síce prehralo, ale v odvete má šancu uspieť. Francúzsky celok v spomínanom zápase prehral, ale viaceré štatistiky ukazujú, že hra nebola úplne zlá. V držaní lopty boli horší iba o 2%, menej faulovali a boli aktívnejší aj v streľbe. V druhom polčase síce výkon hráčov Lille vybledol, ale v domácej odvete môže byť všetko inak a pri kvalitnom výkone bude možné Chelsea dostať pod tlak.

V domácej súťaži sa Lille darí pomerne dobre a v posledných troch zápasoch vyhrali 2 krát a 1 krát remizovali. O obhajobe titulu nemôže byť túto sezónu ani reči. So 42 bodmi je tu strata až 20 bodov na vedúci PSG. Jedinou šancou na výraznejší klubový úspech bola Liga majstrov. Vyzerá to ale, že aj tu sa cesta francúzskeho šampióna skončí. Kvalitnému kádru Chelsea sa bude vzdorovať len ťažko, v klube momentálne nie je hráč, ktorý by bol pre súpera hrozbou.

Tip redakcie

Na základe našich analýz obidvoch mužstiev sme pre vás vybrali nasledovný tip. Chelsea dobre pozná recept na hráčov Lille. Od začiatku sa budú the Blues tlačiť do šancí a v prvom polčase sa im určite podarí skórovať minimálne jeden krát. Obrana bude schopná úspešne eliminovať domácich hráčov a tí sa budú k strelám dostávať len sporadicky. Prikláňame sa k výhre Chelsea FC. Lille sa v stredu s Ligou majstrov pre tento rok rozlúči.