Liga majstrov – Juventus – Villarreal


Odvetný zápas v Taliansku sa už tradične v stredu 16.3.2022 uskutoční o 21.00 hod. Nadviaže na prvý súboj z 22. februára 2022. Zápas na španielskej pôde vtedy dopadol nerozhodne 1:1. V tejto sezóne Ligy majstrov už neplatí pravidlo o góloch strelených na súperovej pôde, a tak je pred druhým duelom všetko otvorené. Zápas nebude mať jasného favorita a obidva tímy už v prvom stretnutí ukázali svoje kvality. Mierne obavy môže vzbudzovať neistota v zostave Villarrealu. V tábore Juventusu je všetko v poriadku a na domácom štadióne je tradičný taliansky tím vždy silný a sebavedomý.

Náš tipKurz TipsportKurz Synottip
remíza3.313.46
  • Zápas: Juventus – Villarreal
  • Súťaž: Champions League
  • Čas zápasu: 15.3.2022, 21:00
Liga majstrov - Juventus - Villarreal

Juventus Torino bude chcieť doma vyhrať

Juventus Torino bude chcieť doma vyhrať a vyradiť svojho španielskeho konkurenta. Prvý zápas dopadol remízou 1:1, ale hra Juventusu postupom času upadala a navrch mali hráči Villarrealu. Prvý gól síce strelil taliansky tím, ale obraz hry sa najmä v druhom polčase otočil proti nemu. Zaujímavosťou je, že spomínaný gól sa zapísal do histórie Ligy majstrov ako vôbec najrýchlejší debutový gól. Stelil ho srbský útočník Dušan Vlahovič už v 38. sekunde zápasu.

Po prvom góle sa do priestoru bránky trafili hráči Juventusu už iba raz. V držaní lopty mierne dominovali opäť hráči Juventusu. Žiadny z ďalších údajov nesvedčí o dominancii ani jedného tímu. Mierne navrch mali hráči Villarrealu najmä v počte prihrávok a držaní lopty. Juventus Torino zostava nemá v súčasnosti žiadne problémy a očakávame nasadenie všetkých kľúčových hráčov z prvého zápasu. V domácej lige sa Juventus nachádza na pohodlnom 4. mieste s miernym odstupom od Neapolu a Interu Miláno, ktorí prenasledujú vedúce AC Miláno. Z posledných troch zápasov vyhrali Turínčania 2 z jeden zápas dopadol remízou. Tím je úspešný aj v domácej pohárovej súťaži a postupne vyraďuje svojich súperov. Juventus Torino ďalší zápas odohrá na svojom štadióne a je veľký predpoklad, že to bude rozhodujúci faktor. V útoku sa bude chcieť predviesť Paulo Dybala, ktorý v Lige majstrov dal už 3 góly v štyroch zápasoch. Morato a Vlahovič sa v útoku budú chcieť určite pridať tiež.

Juventus bude chcieť doma vyhrať

Villarreal má dobrú východiskovú pozíciu

Villarreal má dobrú východiskovú pozíciu a v odvete môže domáci Juventus nepríjemne prekvapiť. Ak sa hráčom podarí nadviazať na výkon z druhého polčasu zápasu číslo 1, tak sa môže pokojne stať, že Juventus sa doma bude prizerať postupu súpera. V zostave Španielov sa ale črtajú viaceré problémy. Neistota sa týka hlavne zranených hráčov, ktorí by aj mohli nastúpiť, no stále nie je istý presný termín ich návratu.

Villarreal má dobrú východiskovú pozíciu

Otázny je štart Juana Foytha, ktorý chýbal vo víkendovom zápase, kde Villarreal vyhral nad Osasunou. Paco Alcacer má problémy s lýtkom a chýbať bude tiež. Najhoršou správou je ale fakt, že s určitosťou nenastúpi najväčšia hviezda Gerard Moreno. Súper si je ale vedomý, že k dispozícii bude dostatok kvalitnej náhrady, a tak lacnú výhru uvidíme len ťažko.

Tip redakcie

Na základe našich analýz obidvoch mužstiev sme pre vás vybrali nasledovný tip. Zápas bude mať vyrovnaný priebeh a diváci uvidia najmä opatrnú hru, ktorá bude vychádzať zo zabezpečenej obrany na oboch stranách. Výhoda domáceho štadióna a zranenia v tíme súpera budú viac nahrávať úspechu domáceho Juventusu. Prikláňame sa však opäť k remíze a rozhodovať sa tak bude v predĺžení alebo penaltovom rozstrele.

Náš tipKurz TipsportKurz Synottip
remíza3.313.46