Liga Majstrov – Juventus Turín vs PSG


Skupina H ponúka zápletku až do posledného kola. Juventus Turín si chce udržať tretiu priečku v tabuľke. PSG ide do zápasu s cieľom zaistiť si prvé miesto v skupine. Prvý zápas v skupine ovládli doma Parížania v tesnom zápase. V odvete ich preto nečaká nič jednoduché. Vzhľadom na postavenie v Lige majstrov a výkony v ligových súťažiach je v zápase favoritom Paris Saint Germain. Duel Juventus Turín vs PSG sa naživo odohrá 2. 11. 2022 o 21:00 na Juventus Stadium.

Liga Majstrov - Juventus Turín vs PSG

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
PSG zvíťazí1.671.70
  • Zápas: Juventus Turín vs PSG
  • Súťaž: Liga majstrov
  • Čas zápasu: 2. 11. 2022, 21:00

Postup má v hrsti PSG a Benfica

Zo skupiny H má postup v hrsti PSG a Benfica. Tieto kluby sa nachádzajú na prvých dvoch priečkach tabuľky s rovnakým bodovým skóre. Na diaľku sa pobijú o to, kto postúpi do jarnej fázy Ligy majstrov z prvého miesta. Aj Juventus a Maccabi Haifa majú rovnaký počet bodov. Obe mužstvá získali jednu výhru vo vzájomných zápasoch. To im stačí na posledné dve priečky a boj o tretie miesto v skupine. To zaručuje presun do Európskej ligy, takže majú o čo bojovať. Trochu lepšiu pozíciu v boji o prvú, respektíve tretiu priečku majú PSG a Juventus. Oproti svojim súperom majú lepšie gólové skóre.

Postup má v hrsti PSG a Benfica

Juventusu chýbajú viacerí hráči

Juventusu chýbajú viacerí hráči najmä pre zdravotné problémy. Letné posily Paul Pogba a Federico Chiesa nenastúpili ešte ani raz v tomto ročníku. Chýbať bude najlepší strelec tímu Dušan Vlahovič, obranca Gleison Bremer či skúsený Ángel di María. Celkovo z rôznych dôvodov chýba trénerovi Allegrimu až dvanásť hráčov z kádra. Zostava Juventusu sa tak aktuálne neskladá podľa formy hráčov, ale na základe dostupnosti hráčov pre dané stretnutie. Naproti tomu PSG môže nastúpiť v takmer najsilnejšom zložení. Vyliečili sa viacerí hráči a tak bude chýbať len vykartovaný Neymar.

Juventusu chýbajú viacerí hráči

Aktuálna forma je na strane PSG

Aktuálna forma je na strane PSG, ktorý v tejto sezóne ešte neprehral ani v jednom zápase. Poslednú prehru zažil dokonca naposledy v marci tohto roku. V Ligue 1 je na prvom mieste s päť bodovým náskokom na druhý Lens, v Lige majstrov nevyhral len v zápasoch s Benficou, keď si pripísal dve remízy. Trio hviezd Mbappé, Neymar, Messi je extrémne produktívne a vo výbornej forme. Oproti tomu Juventus v Lige majstrov vyslovene sklamal. Jediné víťazstvo proti Maccabi Haife je veľmi málo, najmä keď mu to súper oplatil v druhom zápase. V Serii A je až siedmy a na vedúci Neapol má už teraz stratu desať bodov.

Prvý zápas Juventus vs PSG

Prvý zápas Juventus vs PSG sa v skupine H odohral hneď na jej úvod a bol to vyrovnaný duel. Prvý polčas patril domácemu Parížu. Po dvoch góloch Mbappého to vyzeralo na jednoduché víťazstvo. V druhom polčase sa zo štandardky presadil McKennie a zdramatizoval stretnutie. Juventus vycítil šancu a tlačil sa viac do zakončenia. Vyrovnať sa mu ale nepodarilo. Situácia sa v skupine pre talianskeho rekordéra vyvíjala podobne ako v tomto zápase. Odohral vyrovnané zápasy, ale tesne prehrával.

Tip redakcie: PSG zvíťazí

Zdravotné komplikácie Juventusu predstavujú značný problém v každom zápase. V duely proti PSG je to však kritická situácia. Útočné hviezdy PSG proti sebe budú mať pozliepanú obranu do ktorej budú o to ľahšie vstupovať. Kým prvý zápas skončil tesnou výhrou Parisu Saint Germain a zápas bol vcelku vyrovnaný, teraz bude prevaha Parížanov oveľa väčšia. Juventus sa tak bude musieť spoliehať, že mu pomôže Benfica v druhom zápase skupiny a nestratí tak aspoň tretiu priečku v skupine.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
PSG zvíťazí1.671.70