Liga majstrov – Inter Milano vs Šachťar Doneck


Ak chce Inter Miláno pomýšľať na prvé miesto v skupine D, musí jednoznačne nad Šachťarom Doneck vyhrať. Momentálne je Inter vo vynikajúcej forme a nič nenasvedčuje, že by mohol mať so zdolaním ukrajinského tímu väčší problém. Pohľad na skupinovú tabuľku hovorí jasne. Šachťar je beznádejne posledný a v Lige majstrov sa mu nedarí. Lepší je dokonca aj moldavský Sheriff. Inter potrebuje body, aby udržal krok s vedúcim Realom Madrid, ktorý je na čele skupiny s 9 bodmi za 3 výhry. Zápas sa odohrá v stredu 24.11.2021 v Miláne so začiatkom o 18.45 hod.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
V zápase padne menej ako 2,5 gólov2.532.50
  • Zápas: Inter Milano vs Šachťar Doneck
  • Súťaž: Champions League
  • Čas zápasu: 24.11.2021, 18:45
Liga majstrov - Inter Milano vs Šachťar Doneck

Povinná jazda pre Inter Miláno sa pravdepodobne skončí porážkou Šachťaru Doneck

Povinná jazda pre Inter Miláno sa pravdepodobne skončí porážkou Šachťaru Doneck najmä preto, že ukrajinské mužstvo hrá v tejto sezóne Ligy majstrov miestami kvalitne, ale bez bodového zisku. Navyše výhoda domáceho prostredia a kvalita kádra hovorí jasnou rečou. Zostava Inter Miláno v tomto zápase bude vyzerať tak, že zranený obranca Stephan de Vrij do zápasu určite kvôli zraneniu nenastúpi. Slovenský obranca a najväčšia opora v obrane Milan Škriniar bude pripravený a ukrajinskému tímu tak nedá žiadnu šancu.

Povinná jazda pre Inter Miláno sa pravdepodobne skončí porážkou Šachťaru Doneck

Inter Miláno má každoročne najvyššie ambície a v domácej súťaži sa vždy snaží o získanie titulu. Momentálne sa nachádza v Serie A na 3. mieste a v posledných zápasoch hrá veľmi dobre. Posledná dva zápasy jeden krát remizoval s mestským rivalom AC a predtým zdolal Udinese v pomere 2:0 na domácej pôde.

V Lige majstrov odohral milánsky klub posledné zápasy proti moldavskému Sheriffu. Obidva zápasy dopadli pomerne jasne a Inter ich zvíťazil, v oboch prípadoch zhodne, v pomere 3:1, resp. 1:3. O góly teda nebude núdza ani v ďalšom zápase s Doneckom a očakávame jednoznačný priebeh, ktorý by mal zariadiť dobre pracujúci útok na čele s Džekom alebo Brožovičom. Gól možno pridá aj náš Milan Škriniar, rovnako ako naposledy, doma proti Sheriffu. Ďalší zápas bude v bráne Interu Miláno chytať spoľahlivý Handanovič. Inter Miláno má osud ďalšieho zápasu vo vlastných rukách a v kompletnej zostave pôjde za jednoznačným víťazstvom.

Šachťar Doneck v Lige majstrov ešte nevyhral

Skupina D má svojich favoritov aj outsiderov a Šachťar Doneck v Lige majstrov ešte nevyhral. Malé šance na úspech má aj v nastávajúcom zápase na pôde favorizovaného Interu Miláno. Pohľad na štatistiky ukrajinského tímu hovoria jasne. S jediným bodom sa nachádza na poslednom mieste skupiny. Ten bod získal za jedinú remízu, zvyšné zápasy prehral a je tak zaslúžene na chvoste celej skupiny.

Šachťar Doneck v Lige majstrov ešte nevyhral

Minimum bodov Šachťaru v Lige majstrov je v kontraste s výsledkami v domácej lige. Tu sa tím nachádza na čele celej súťaže. Posledné 4 zápasy pritom s prehľadom vyhral a o prvú priečku sa delí s konkurentom z Kyjeva. Bohužiaľ, pri konfrontácii s vyspelými európskymi veľkoklubmi to asi nestačí. Inter Miláno by si aj tak mal na ukrajincov dať pozor. Prvý vzájomný zápas skončil bezgólovou remízou a Doneck bol veľmi blízko k prekvapivému víťazstvu. Nebyť Milana Škriniara, ktorý v poslednom momente vykopol loptu z odkrytej brány, bol by milánsky tím smoliarom večera. V zápase proti Interu Miláno bude opäť nebezpečný Pedrinho, ktorý bude podporovaný rýchlymi prihrávkami od Stepanenka. V bránke bude Pyatov a ak mu pomôže obrana vedená Marlonom, môže Doneck aj teraz uhrať dôstojný výsledok.

Tip redakcie

Na základe našich analýz obidvoch mužstiev sme pre vás vybrali nasledovný tip. Inter Miláno nebude chcieť na vlastnom štadióne zopakovať situáciu z prvého vzájomného zápasu a pôjde na istotu, za výhrou. Ukrajinský tím sa nebude chcieť vzdať a bude klásť účinný odpor, ktorý mu ale dlho nevydrží. Kvalita milánčanov sa nakoniec ukáže a v tomto zápase bude Inter s pribúdajúcimi minútami dominovať. V druhom polčase sa zápas definitívne zlomí v prospech Interu Miláno, ktorý získa 3 body za víťazstvo a dostane sa tak na prvé miesto v skupine D.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
V zápase padne menej ako 2,5 gólov2.532.50