Liga majstrov – Inter Milano – Liverpool


Žrebovanie prisúdilo anglickému Liverpoolu za súpera Inter Milano a prvý z dvojice vzájomných zápasov sa odohrá na milánskom San Sire v stredu 16.2.2022 o 21.00 hod. Aj napriek dobrej forme z posledných zápasov, nebude domáci tím favoritom. Liverpool má vynikajúcu sezónu a darí sa mu doma aj v Lige majstrov. Tím sa vhodne posilnil novými hráčmi, Interu bude naopak jeden kľúčový hráč chýbať.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Vyhrá Liverpool 2.07 2.12
  • Zápas: Inter Milano – Liverpool
  • Súťaž: Premier League
  • Čas zápasu: 16.2.2022, 21:00
Liga majstrov - Inter Milano - Liverpool

Liverpool je vo forme a Inter má problém

Liverpool je vo forme a Inter má problém, ktorý môže byť rozdielovým. V domácej súťaži the Reds postupne zbierajú body a znižujú náskok vedúceho Manchester City. Hra Liverpoolu je veľmi dobrá a mužstvu sa darí aj v oboch pohárových súťažiach. Posledné väčšie zaváhanie v podobe straty bodov za prehru sa odohralo ešte v decembri minulého roka.

Liverpool ďalší zápas odohrá ako nasadený tím na štadióne súpera. Na San Siro pricestuje s dvoma novými posilami. Tie sa už stihli zahriať v ligových zápasoch a väčší priestor by teraz mohol dostať Luis Díaz. Nadšenie trénera Kloppa z jeho hry je veľké, možno práve proti Interu zaznamená svoje prvé veľké víťazstvo za the Reds. Liverpool zostava bude doplnená tradičnými hviezdami Salahom a Maném, ktorý so Senegalom vyhral Africký pohár a bude hrať s veľkou chuťou.

Liverpool je vo forme a  Inter má problém

Inter Milano má výhodu domáceho prostredia

Inter Milano má výhodu domáceho prostredia a proti Liverpoolu si verí. Dôvody na sebavedomie vychádzajú z pozície v tabuľke aj z dobrých výkonov. Mužstvo je na tom podobne ako súper z Liverpoolu. Vyhráva ligové zápasy a spolu s nimi aj tie pohárové. Stabilné výkony znamenajú, že Inter je na čele Serie A a postupne kráča za titulom.

Inter Milano má výhodu domáceho prostredia

Z posledných 10 zápasov v Serie A neprehral Inter ani jeden. Preto môžeme povedať, že hrá výborne a potvrdzujú to aj štatistiky zápasov, kde sa útočníkom darí strieľať dostatok gólov. Výnimkou je posledný derby zápas proti AC. Inter Miláno ho prehral v pomere 1:2. Priebeh spomenutého zápasu by mal slúžiť ako výstraha. Inter viedol už od 38. minúty. Potom ale dostal v rozpätí 4 minút dva góly. Podobná strata koncentrácie proti Liverpoolu bude určite potrestaná.

Náš obranca Milan Škriniar si bude musieť dať pozor na rýchlych útočníkov Liverpoolu a je možné, že niekto z dvojice Mané/ Salah dostane pauzu. Tá bude využitá, aby sa predviedol nový liverpoolsky útočník Luis Díaz. V obrane sa ale vyskytol problém v podobe zraneného Alessandra Bastoniho. Hviezdny hráč sa zranil v zápase proti AS Rím a ihrisko opustil predčasne. Momentálne predpovede hovoria, že proti Liverpoolu hrať nebude. Pre obranu Interu to bude citeľná strata a pre súperových útočníkov priestor navyše.

Tip redakcie

Na základe našich analýz obidvoch mužstiev sme pre vás vybrali nasledovný tip. Domáce prostredie bude hrať významnú úlohu a poskytne Interu Milano určitú výhodu. Tímy sú kvalitatívne vyrovnané a momentálne sú aj obidve mužstvá v dobrej forme. Napriek tomu sa ale domnievame, že mierne navrch má Liverpool FC a pri absencii kľúčového obrancu Interu to aj využije. V zápase nebude dominovať žiaden z tímov, ale rozhodnú individuálne kvality, ktoré v útoku hovoria v prospech Liverpoolu. Ten má podľa nás väčšie predpoklady na výhru a Inter Milano teda doma v prvom zápase osemfinále prehrá.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Vyhrá Liverpool 2.07 2.12