Liga majstrov – Dynamo Kyjev vs Bayern Mníchov


Po dvadsiatich dňoch sa odohrá predposledné kolo skupinovej fázy Ligy majstrov. V tejto analýze sa pozrieme na zápas Dynamo Kyjev – Bayern Mníchov. Stane sa víťazom papierovo silnejší Bayern alebo uvidíme prekvapenie v podobe Dynama Kyjev? Zápas sa odohrá 23.11.2021 o 18:45 hod. na štadióne NSC Olimpiyskyi Stadium v Kyjeve.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Počet gólov v zápase Bayernu Mníchov – Viac ako 2.5 gólu1.931.92
  • Zápas: Dynamo Kyjev- Bayern Mníchov
  • Súťaž: Champions League
  • Čas zápasu: 23.11.2021, 18:45

Pôsobenie Dynama Kyjev v Lige majstrov vyvolalo u fanúšikov veľa menšie sklamanie. Zo štyroch odohratých zápasov, trikrát prehralo a raz remizovalo. V nich nestrelilo ani jeden gól, no inkasovalo až sedem. Klub tak sídli na štvrtom mieste, no stále živí nádej na postup do play-off Európskej ligy.

Bayern svoju úlohu zvládol – s 12 bodmi si vybojoval miestenku do play-off. Klub má skóre 17:2, čo je najlepšie zo všetkých tímov v aktuálnom ročníku. Posledné dva zápasy tak ostávajú formalitou. Napriek tomu, “Bavori” nič nepodcenia a budú hrať o ďalšie body do tabuľky. Bayern ďalší zápas odohrá v domácej súťaži proti Bielefeldu

Liga majstrov - Dynamo Kyjev vs Bayern Mníchov

Dynamo Kyjev má stále šancu na úspech

Dynamo Kyjev má stále šancu na úspech. Pobiť sa môže o 3. miesto, ktoré by znamenalo postup do play-off Európskej ligy. V zápase proti Bayernu musí brať aspoň jeden bod. Zároveň, ak Benfica prehrá na pôde Barcelony, Dynamo bude v priamom boji o postup. Ľahko sa to hovorí, no ťažšie sa to realizuje. Bayern bude naozaj príliš tvrdý oriešok, veď v septembri Dynamo prehralo na pôde Bayernu vysoko 0:5. Hostia mali len 37 percentné držanie lopty a dve strely na bránu. Myslíme si, že odvetný zápas bude mať podobný scenár. Bayern má od brankára až po útok vysokú kvalitu.

Dynamo Kyjev má stále šancu na úspech

Tréner Lucescu obľubuje hrať v hernom rozostavení 4-2-3-1. Výnimkou bol Bayern, kde hral v rozostavení 4-5-1. Myslíme si, že toto rozostavenie uvidíme opäť. Trénerovi by nemal chýbať žiaden dôležitý hráč. Podľa nášho názoru, Dynamu sa nepodarí zvrátiť priebeh zápasu na svoju stranu, nezíska ani jeden bod a nestreli ani jeden gól.

Bayern vyhrá bez väčších problémov

Konštatujeme, že Bayern vyhrá bez väčších problémov. Aj napriek tomu, že v hre mu už nejde prakticky o “nič”, stále môže získať najvyšší možný počet získaných bodov v skupine (18). Futbalová verejnosť radí “Bavorov” do finále, s čím sa dá len súhlasiť. Cez skupinu prešli ako nôž maslom, uvidíme, čo prinesie play-off.

Bayern vyhrá bez väčších problémov

V zápase proti Dynamu Kyjev, mužstvo je jasným favoritom a mal by brať všetky tri body. V priebehu sezóny dokazuje, že slabších nepodceňuje, a preto nevidíme dôvod na prekvapenie. Opäť očakávame držanie lopty na úrovni aspoň 60 percent, vysoký počet striel a aspoň tri góly. V základnej zostave by nemal chýbať chladnokrvný strelec Lewandowski. Bayern zostava ostáva prakticky nezmenená.

Tip redakcie

Na základe analýz obidvoch mužstiev sme si pre vás vybrali nasledovný tip. Podľa nášho názoru, Bayern v zápase strelí aspoň tri góly. Očakávame územnú prevahu na strane hostí a väčšinu nebezpečných útokov. Navyše, káder Bayernu je aktuálne vo veľmi dobre forme a v Lige majstrov im to gólovo sype. Kvalita je na jeho strane, čo sa prejaví aj na ihrisku.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Počet gólov v zápase Bayernu Mníchov – Viac ako 2.5 gólu1.931.92