Liga majstrov – Chelsea vs Salzburg


Liga majstrov pokračuje druhými zápasmi skupinovej fázy a opäť sa môžeme tešiť na niekoľko zaujímavých šlágrov. V skupine E nás čaká súboj anglického celku s lídrom rakúskej Bundesligy. Tím Chelsea FC na svojom štadióne Stamford Bridge v Londýne privíta FC Red Bull Salzburg a výkop stretnutia je 14. septembra 2022 o 21:00. V akej forme sa proti sebe tieto dva celky postavia?

Liga majstrov - Chelsea vs Salzburg

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhrá Chelsea 1.37 1.36
  • Zápas: Chelsea vs Red Bull Salzburg
  • Súťaž: Liga majstrov
  • Čas zápasu: 14.09.2022, 21:00

Chelsea potrebuje získať body

Chelsea potrebuje získať body, pretože v prvom zápase skupiny E nečakane podľahla chorvátskemu Dinamu Záhreb 1:0. Anglický tím je tak momentálne jediným mužstvom skupiny E, ktoré nemá na svojom konte ani bod. Táto prehra znamenala koniec trénera Thomasa Tuchela a proti Salzburgu si na domácej pôde odkrúti svoj debut v Chelsea tréner Graham Potter, niekdajší lodivod celku Brighton & Howe.

Chelsea potrebuje získať body

Londýnsky tím z posledných piatich zápasov prehral hneď trikrát. V tabuľke Premier League patrí “The Blues” šiesta priečka, keď majú na svojom konte po šiestich kolách 10 bodov. Chelsea a Salzburg si zmerali sily zatiaľ iba jediný krát a to v priateľskom zápase v júli 2019, kedy anglický tím vyhral 5:3. Tento zápas bude ich prvým oficiálnym vzájomným duelom a odveta v Rakúsku je na programe 25. októbra 2022.

Salzburg je lídrom rakúskej Bundesligy

Salzburg je lídrom rakúskej Bundesligy, keď má po ôsmich kolách na svojom konte už 21 bodov za sedem výhier. Tím neprehral v súťažnom zápase už od 30. júla 2022 a veľmi slušný výsledok uhrali hráči Salzburgu aj v prvom stretnutí skupiny E v Lige majstrov. Proti slávnemu milánskemu AC získali doma bod za remízu 1:1. Teraz na Salzburg čaká ďalšia veľká výzva v podobe Chelsea s novým koučom.

Salzburg je lídrom rakúskej Bundesligy

Stávkové kancelárie pochopiteľne veria viac anglickému veľkoklubu. Na výhru Chelsea je na Tipsporte kurz 1,37 a na výhru Salzburgu 8,30. Aj Fortuna verí viac Chelsea, pretože tu je jednotka s kurzom 1,36 a dvojka s kurzom 8. Keďže Salzburg zvládol cennú remízu s Milánom, zaujímavý je aj pohľad na X-ko. Na Tipsporte je kurz na remízu 5,24, na Fortune dokonca 5,60.

Tip redakcie: Vyhrá Chelsea

Podobne ako stávkové kancelárie, aj my veríme viac Chelsea. V prospech anglického tímu bude hrať debut nového trénera, navnadenosť po prehre s Dinamom a v neposlednom rade aj výhoda domáceho prostredia. Za úvahu však určite stojí aj možná remíza, na ktorú je kurz rozhodne zaujímavejší.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhrá Chelsea 1.37 1.36