Liga majstrov – FC Bruggy vs PSG


Po reprezentačnej prestávke sa nám opäť hlási o slovo najprestížnejšia futbalová súťaž na celom svete Liga Majstrov svojim prvým kolom. Naša redakcia si nemohla nechať ujsť túto príležitosť a pripravili sme si pre vás analýzu na duel skupina A. FC Club Bruggy privíta na svojom domovskom štadióne PSG. Zápas sa odohrá v stredu 15. 9. 2021 o 21.00 hod. na štadióne Jana Breydela v Brugách.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
PSG strelí v obidvoch polčasoch gól1,721,78
Liga majstrov - FC Bruggy vs PSG

  • Zápas: FC Bruggy vs PSG
  • Súťaž: Liga majstrov
  • Čas zápasu: 15.09.2021, 21:00

Minuloročný jednoznačný víťaz belgickej súťaže FC Club Brugge sa budú snažiť uchmatnúť nejaké cenné body na úkor favorita z Paríža. Môžu využiť výhodu domáceho prostredia, kde ich bude hnať dopredu početné zastúpenie fanúšikov, keďže kapacita štadióna je 29 062 sedadiel.

„Parížania“ sú momentálne neporazení v Ligue One a v štyroch zápasoch nastrieľali 12 gólov a sú neporazený. Dobrú formu s domácej súťaže si budú chcieť preniesť aj do Ligy Majstrov a dostať sa na čelo skupiny A.

Vytvorí MNM najlepšie trio súčastnosti

V januári 2021 klub PSG podpísal 18 mesačný kontrakt s veľmi známym a uznávaným stále mladým trénerom Mauriciom Pochettino. Tento tréner je hlavne známy z pôsobenia z Tottenhamu Hotspur, ktorý priviedol až do finále Ligy Majstrov v roku 2019. Preferuje hrať útočný štýl, s vysokým napádaním a dotláčaním súpera, tvorením hry zo zabezpečenej obrany. Zvyknutý bol používať formáciu 4-2-3-1 avšak v Paríži začal aplikovať ešte viac útočnejšie rozostavenie 4-3-3.

Vytvorí MNM najlepšie trio súčastnosti

Počas letného prestupového obdobia PSG urobil 5 výborných obchodov a dokopy minul na prestupy len 60 mil. €, ktoré zaplatil za pravého obrancu Hakimiho. Ako voľných agentov sa klubu podarilo získať brankára Donnarummu, obrancu Ramosa, kreatívneho záložníka Wijnalduma. Avšak najviac v médiach rezonoval prestup legendy Barcelony a môžeme tvrdiť aj najlepšieho hráča planéty Lionela Messiho, ktorý sa klubu upísal na dva roky, a ročne by mal zarobiť okolo 35 mil € plus bonusy.

K dnešnému dňu z tímu avizujú, že stredajší zápas by mal vynechať obrancovia Ramos a Kurzawa, Dagba stredný záložník Verratti, útočník Icardi a otázne bude aj štart Mbappé, ktorý vynechal dva zápasy za francúzsku reprezentáciu kvôli zraneniu lýtka.

Tréner Pochettino zostaví tím vo formácii 4-3-3. Myslíme si, že do brány nastúpi Donnarumma, v strede obrany bude Marquinhos a Kehrer, na pravom kraji Hakimi. V strede poľa uvidíme Herreru, Wijnalduma. Ak sa Mbappé uzdraví tak sa môžeme tešiť na trojlístok MNM. Ak nie tak namiesto neho nastúpi Di Maria, ktorý sa bude striedať s Wijnaldum v podporovaní útoku Messi, Neymar.

Podarí sa Brugám získať cenné body na domácom ihrisku

Od júna 2019 trénuje Bruggy skúsený bývalý obranca Philippe Clement. S klubom sa mu dva roky po sebe podarilo vyhrať Belgickú Pro League. Tréner skúšal rôzne druhy formácii, avšak najviac používal rozloženie 3-5-2 alebo ešte 4-1-4-1. Počas zápasu môžu vystriedať aj viaceré systémy a hráči sú flexibilní reagovať na dané zmeny.

Podarí sa „modro čiernym“ získať cenné body na domácom ihrisku

Cez letné prestupové obdobie bol klub aktívny. Do tímu priviedol dvoch stredných obrancov Nsokiho a Hendryho, ľavých obrancov Maouassa a Sobola, defenzívneho záložníka Otasowie, útočného záložníka Sowah a troch ľavých krídeľníkov Langa, Izquierda a Nusa. Momentálne z klubu avizujú zraneného len ľavého krídeľného záložníak Izquierdo. V posledných 6 zápasoch Club Brugge vyhralo 3-krát, 2-krát remizovalo a raz prehralo. Dokopy v týchto zápasov inkasovalo 11-krát. V stredu očakávame, že tím nastúpi vo formácii 3-5-2, ktorá je viac zamerané na defenzívu. V bráne uvidíme Mignoleta, v strede obrany Mbamba, Mechele, Van Der Brempta, v strede zálohy Vanakena, Balanta a kapitána Vormera. Útočníčku dvojičku vytvorí Lang a De Ketelaere.

Tip redakcie

Po analýze obidvoch mužstiev sme dospeli k názoru a odporúčame nasledovný tip. PSG strelí po jednom góle v obidvoch polčasoch. Club Brugge bude brániť s 11 mužmi pod loptou a prehusťovať svoju hraciu polovicu. Budú sa zameriavať viac na protiútoky, dlhé nakopávané lopty a na štandardné situácie. Od PSG očakávame držanie lopty na úrovni min. 60 %. Budú sa snažiť tvoriť hru, po strate lopty napádať rozohrávku súpera na jeho polovici, hroziť z krídelných priestorov ale aj kreatívnymi akciami jeden na jedného. Zápas budú chcieť rozhodnúť do 70 minút aby ho mohli len dohrávať.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
PSG strelí v obidvoch polčasoch gól1,721,78