Liga majstrov – Benfica Lisabon – Ajax Amsterdam


V stredu 23.2.2022 o 21:00 hod. sa na štadióne Estádio da Luz predstaví holandský šampión Ajax Amsterdam, ktorý bude v zápase jasným favoritom. Aj keď sa stretnú popredné mužstvá z domácich líg, v tíme Benficy môžeme nájsť celý rad problémov. Naopak, Ajax si v priebehu skupinovej fázy suverénne dokráčal za prvým miestom v skupine C. Prvý vzájomný zápas preto odohrá na štadióne súpera a momentálna forma nasvedčuje tomu, že by si mal vytvoriť ideálnu východiskovú pozíciu pred odvetou, ktorú odohrá v marci doma v Amsterdame.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
výhra Ajax 1.83 1.82
  • Zápas: Benfica Lisabon – Ajax Amsterdam
  • Súťaž: Champions League
  • Čas zápasu: 23.02.2022, 21:00
Liga majstrov - Benfica Lisabon - Ajax Amsterdam

Ajax Amsterdam je v Lige majstrov bez porážky

Ajax Amsterdam je v Lige majstrov bez porážky a rovnakú bilanciu posledných zápasov má aj v domácej lige. Súčasný holandský majster sa v domácej súťaži o titul preťahuje s konkurenčným PSV Eindhoven. Minulý rok titul vyhral Ajax a v tejto sezóne všetko nasvedčuje, že dôjde k obhajobe. Dominancia v domácej lige sa prejavuje najmä neuveriteľnou obranou. V doterajších 23 zápasoch inkasovala obrana Ajaxu iba 5 gólov.

Útok Ajaxu v ničom za obranou nezaostáva, je jednoznačne najvýkonnejší v celej lige a dokázal streliť až 70 gólov. Čo funguje doma, nemusí fungovať v Lige majstrov. Aj tu je ale Ajax mimoriadne úspešný, svoju skupinu C vyhral bez jedinej prehry a získal plný počet bodov za 6 výhier.

Ajax Amsterdam je v Lige majstrov bez porážky

Zostava Ajax Amsterdam sa bude spoliehať na góly svojich top útočníkov. Anthony, Dušan Tadič a hlavne Sébastien Haller budú pre portugalský tím obrovskou hrozbou. V tíme je dostatok ďalších hráčov, ktorí vedia strieľať góly a na konci je tu vynikajúca obrana. V skupinovej fáze dostala iba 5 gólov. Ajax Amsterdam ďalší zápas nastúpi so všetkými svojimi hviezdami a portugalský tím bude mať čo robiť, aby neutŕžil hanebnú porážku a odohral zápas so cťou. Holandský majster totiž neprehral zo svojich posledných 20 zápasov ani jeden.

Benfica hrá ako na hojdačke

Benfica hrá ako na hojdačke a dobré výsledky sú okamžite striedané prehrami a prekvapivými remízami. Takým bol aj posledný zápas v domácej lige, kde sa z vyhratého zápasu za stavu 0:2 , nad úhlavným rivalom Boavistou, stala dráma s výslednou remízou 2:2. Minulý rok to Benfice v domácej súťaži s titulom nevyšlo, rovnaký scenár sa v hlavnom meste očakáva aj túto sezónu.

Benfica hrá ako na hojdačke

Portugalský tím dopláca najmä na nevyrovnanosť svojich výkonov doma aj v Lige majstrov. V skupine E sa podarilo obsadiť druhé miesto najmä vďaka biednej hre Barcelony a totálnej nemohúcnosti Dynama Kyjev, ktoré nevyhralo ani jeden zápas. Postup do vyraďovacej fázy je ale realitou, hráči budú doma čeliť sebavedomému súperovi, ktorý v súčasnosti nemá žiadnu slabinu. Posledný vzájomný zápas dopadol remízou 1:1 a predposledný vyhral Ajax. Doma z posledných 5 zápasov vyhrala Benfica iba jeden zápas, zvyšok tvoria prehry a remízy. Kúsok pozitivity môže znamenať fakt, že ak doma vedie v zápase 1:0, je tu 86% šanca na celkové víťazstvo. Pri pohľade na výkon holandskej obrany je takýto scenár nepravdepodobný.

Tip redakcie

Na základe našich analýz obidvoch mužstiev sme pre vás vybrali nasledovný tip. Ajax Amsterdam bude ničiť súpera dôraznou hrou v obrane a šikovní útočníci dajú v zápase aspoň dva góly. Súčasná forma jednoznačne hovorí v prospech výhry Ajaxu. Domáci tím má síce svoju kvalitu, ale na rozbehnutého súpera to stačiť nebude. Odveta o 3 tri týždne tak bude len potvrdením toho, že Benfica Lisboa pomaly v Lige majstrov končí.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
výhra Ajax 1.83 1.82