Liga majstrov – Bayern Mníchov – Salzburg


Druhý marcový týždeň nám prinesie pikantne zaujímavý zápas. Bayern Mníchov privíta na svojom štadióne hráčov Salzburgu. Prvý vzájomný duel nám priniesol prekvapivú remízu 1:1. Bayern tak sklamal a favorit musí bojovať o postup. Naopak, Salzburg môže dosiahnuť historický úspech. Zápas je na programe 08.03.2022 o 21:00 hod. na štadióne Alianz Arena v Mníchove.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Bayern vyhrá oba polčasy 2.20 2.10
  • Zápas: Bayern Mníchov – Salzburg
  • Súťaž: Champions League
  • Čas zápasu: 08.03.2022, 21:00
Liga majstrov - Bayern Mníchov - Salzburg

Bayern sniva o titule tohtoročnej Ligy majstrov. Pred ním však stojí prekážka v podobe rakúskeho Salzburgu. Bayern si z ihriska súpera odniesol cennú remízu, keď vyrovnal v nadstavenom čase. Na domácom štadióne tak musí predviesť diametrálne odlišný výkon. Liga ho na to naladila dobre – posledné dva zápasy vyhral so skóre 5:1. Tento zápas bude mať už ale iný náboj. Bavori tak okrem kvality na ihrisku, musia nechať aj to povestné srdiečko. Bayern Mníchov odohrá ďalší zápas na pôde Hoffenheimu.

Salzburg po dobrom výkone prekvapil. Outsider potrápil Bavorov a zaslúžene si do odvety nesie dobrý výsledok. Do dnešného dňa tím odohral v rakúskej Bundeslige len jeden zápas proti Wolfsbergeru, ktorý vyhral 2:0. Na osemfinálový boj sa tak naladil dobre, no svoj výkonnostný stupeň musí rapídne zvýšiť, keďže ho čaká diametrálne kvalitnejší tím.

Bayern bude kontrolovať duel a zvíťazí

Bayern bude kontrolovať duel a zvíťazí. K podobnému zaváhaniu v podobe remízi, už by nemalo dôjsť, keďže Bavori si uvedomujú, že si skomplikovali boj o štvrťfinále. Navyše, k dobrému výsledku ich bude tlačiť domáce publikum a tak je veľmi pravdepodobné, že domáci celok postúpi ďalej. Nemôže sa však opakovať scenár ako z predchádzajúceho duelu, keďže prípadné kopanie penált by bolo už skôr o šťastí. Myslíme si však, že Bayern si tento duel postráži, strelí minimálne dva góly, ktorých autor by mohol byť Poliak Lewandowski.

V pozornosti musí byť po celý čas najmä obranná štvorica, ktorá v minulom zápase, najmä v prvom polčase, veľmi lacno púšťala súpera k streleckým pozíciam. Podobne je na tom aj ofenzívna časť tímu, ktorá sa musí zlepšiť, a jednoducho, streliť pár gólov, aby potvrdila a uhrala pokojný a dobrý výsledok. Myslíme si tak, že drámu v podobe predĺženia či penaltového rozstrelu neuvidíme. Bayern Mníchov zostava sa bude meniť. Na brankárskom poste by mal byť už Neur. Nagelsmannovi budú stále chýbať Goretzka, Davies a Tolisso.

Bayern bude kontrolovať duel a zvíťazí

Salzburg ťahá za kratší koniec

Salzburg ťahá za kratší koniec. Napriek tomu, že v prvom meraní síl remizoval, v tomto ho čaká veľmi náročná skúška. To, že v nej hostia budú v miernej nevýhode, niet pochýb. Domnievame sa, že s entuziazmom môžu odolávať ofenzíve Bayernu, napriek tomu prehrajú prvý aj druhý polčas.

Salzburg ťahá za kratší koniec

Zverenci Jaissleho si veľa lopty na svojich kopačkách neužijú, budú skôr pozične brániť, vyčkávať na tie správne momenty, z ktorých by mohli prípadne aj skórovať. V dobrom svetle sa ukázal mladý útočník Adamu, ktorý strelil jediný gól Bayernu. Gólovo by sa však tentokrát mohol pripomenúť najlepší strelec mužstva Adeyemi. Zostava Salzburgu bude podobná ako v prechádzajúcom dueli.

Tip redakcie

Na základe analýz obidvoch mužstiev sme pre vás vybrali nasledovný tip. Myslíme si, že Bayern vyhrá oba polčasy. Jeho výkon by mal byť dnes diametrálne odlišný. Predpokladáme, že domáci hráči si výsledok budú chcieť postrážiť ako sa oň báť do poslednej sekundy. Očakávame, že sa presadí Lewandowski, ktorý by tak mohol pomôcť nášmu tipu.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Bayern vyhrá oba polčasy 2.20 2.10