Liga majstrov – Atlético Madrid vs AC Milan


Liga majstrov bude pokračovať svojím 5. kolom skupinovej fázy a naša redakcia bude pri tom. V tejto analýze sme sa zamerali na napínavé stretnutie v skupine B, v ktorom pôjde o všetko. Atlético Madrid privíta na svojom štadióne AC Milano. Zápas sa uskutoční v stredu 24. 11. 2021 o 21.00 hod. na štadióne Wanda Metropolitano v Madride.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
V zápase padne viac ako 2,5 gólu1.841.83
  • Zápas: Atlético Madrid vs AC Milan
  • Súťaž: Champions League
  • Čas zápasu: 24.11.2021, 21:00

Atlético do zápasu nastúpi s jasným cieľom uspieť na domácom štadióne tak, aby sa dostalo na 2. miesto v skupine B, ak Porto prehrá alebo remizuje s Liverpool FC. AC Milan ešte neskladá zbrane o osemfinále LM, avšak v stredu v Madride musí zvíťaziť, aby si udržalo teoretickú šancu na postup.

Liga majstrov - Atlético Madrid vs AC Milan

Atlético sa môže dostať pred Porto

Atlético sa môže dostať pred Porto na 2. miesto v skupine B, ale na domácom štadióne musí poraziť zatiaľ posledné AC Miláno. Pre „Los Colchoneros“ je tento zápas veľmi dôležitý, pretože víťazstvom sa môžu priblížiť k postupu do osemfinále LM. Tréner Simeone je známy svojím emotívnym poňatím hry, ale aj tým, že svojich hráčov vie namotivovať a dobre takticky pripraviť. Prevažne využíva rozstavenia 3-4-2-1, 3-1-4-2 a 4-4-2 a často rotuje hráčov. Aj keď Atlético vyniká v defenzíve, v útoku má top hráčov ako Suárez, Griezmann, Félix alebo Correa. Atlético v 4 zápasoch LM nazbieralo 4 body za 1 výhru a 1 remízu. Na súperovu bránu hráči vyslali 12 pokusov a dali z nich 4 góly. Raz si udržali čisté konto a celkovo dostali 6 gólov. Držanie lopty majú na úrovni 45,25 %, presnosť prihrávok na úrovni 80 % a 145-krát získali loptu. Zo 45 urobených faulov dostali 9 žltých a 2 červené karty.

Atlético sa môže dostať pred Porto

Stredajší duel vynechajú pre svalové zranenia Llorente a Lemar. Pre tento zápas Simeone staví na rozostavenie 3-4-2-1. Atlético Madrid zostava bude pozostávať z v bránke stojacím Oblakom, ktorý bude mať pred sebou trojicu stopérov Savica, Giméneza a Hermosa. V strede poľa bude sprava Trippier, De Paul, Koke a ľavý kraj uzavrie Carrasco. Na hrote útoku nastúpi Suárez, ktorý bude podporovaný sprava Correou a zľava Griezmannom alebo Felixom. Atlético Madrid ďalší zápas v Lige majstrov odohrá na Estádio do Dragao proti Portu.

Rossoneri stále živia postupové nádeje

Rossoneri stále živia postupové nádeje do osemfinále LM, avšak v stredu musia v Madride vyhrať. Ak sa im to podarí budú mať 4 body, avšak posledný zápas odohrajú proti Liverpoolu a musia sa spoliehať na remízu v zápase Atlética s Portom. Tréner Pioli je konzistentný a používa rozostavenie 4-2-3-1. Jeho mladý nádejný tím hrá priamočiaro už od stopérov, v útoku sa snažia prehustiť jeden kraj a následne preniesť hru na opačnú stranu. Jeho hráči sú veľmi flexibilní a vedia sa dobre prispôsobovať súperovmu štýlu. Z doterajších 4 zápasov LM AC Milano získalo len 1 bod. Na bránu súpera vystrelili len 9-krát a dali 4 góly. Čisté konto si neudržali ani raz a dostali 7 gólov. Úspešnosť prihrávok majú na úrovni 79,25 %, držanie lopty na úrovni 46,75% a dokázali získať 172 lôpt. Vyprodukovali 46 faulov, z ktorých 15 bolo ohodnotených žltou a 1 červenou kartou.

Rossoneri stále živia postupové nádeje

Z tímu avizujú, že do zápasu nenaskočí Plizzari pre zranené koleno, Maignan pre poranené zápästie, Abductor kvôli svalovému problému a Calabria kvôli zranenému lýtku. Tréner Pioli zvolí svoje stále rozostavenie 4-2-3-1. AC Milano zostava bude nasledovná. V bráne uvidíme Tatarusanu, ktorý bude mať pred sebou brániacu štvoricu Kalulu, Kjæra, Tomoriho a Hernándeza. Ako štítoví záložníci nastúpia Kessié a Bennacer. V pozícii 10 nastúpi Krunic, ktorý bude mať sprava Diáza a zľava Leao. Na hrote nebude chýbať Ibrahimović. AC Milano ďalší zápas v Lige majstrov odohrá na domácom štadióne proti Liverpoolu.

Tip redakcie

Pre stredajší duel sme pre vás vybrali nasledovný tip. V zápase padne viac ako 2,5 gólu. Držanie lopty bude vyrovnané. Atlético sa bude snažiť diktovať tempo zápasu a pozorne brániť. Napádať súpera budú pred poliacou čiarou. Útočníci budú medzi sebou kombinovať a neustále zabiehať za obranu. Milano bude brániť v úzkej formácii na svojej polovici, po zisku lopty bude hroziť nakopávanými loptami a protiútokmi. Obidve mužstvá dostali dosť žltých kariet, preto štandardné situácie po fauloch alebo vylúčenie môžu rozhodnúť o priebehu zápasu. Obidvom klubom ide oveľa a myslíme si, že každý tím bude chcieť vyhrať.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
V zápase padne viac ako 2,5 gólu1.841.83