Liga Majstrov – Atlético Madrid – Manchester City


V štvrťfinále Ligy Majstrov sa rozhodne o postupujúcom z dvojice Atlético Madrid a Manchester City. V prvom zápase sa zrodila síce chudobná, ale dôležitá výhra 1:0 keď Manchester City využil domáce prostredie. V odvete sa presunieme do Španielska, kde sa pokúsi Atlético zmazať stratu z prvého zápasu. Nič nie je ešte rozhodnuté a čaká nás ešte urputný boj o postup do semifinále Ligy Majstrov. Zápas Atlético Madrid proti Manchestru City sa odohrá 13. 4. 2022 o 21:00 na Estadio Metropolitano v Madride.

Náš tipKurz TipsportKurz Synottip
Manchester City dá prvý gól v zápase1.551.57
  • Zápas: Atlético Madrid – Manchester City
  • Súťaž: Champions League
  • Čas zápasu: 13.4.2022, 21:00
Liga Majstrov - Atlético Madrid - Manchester City

Obe mužstvá v minulej sezóne získali titul. Atlético Madrid vyhralo v La Lige a Manchester City v Premier League. Obe mužstvá čakajú na celkový triumf v Lige Majstrov a obe mužstvá si už neúspešne zahrali finále tejto najprestížnejšej európskej súťaže. City prehralo finále v minulej sezóne, Atlético Madrid prehralo finále už tri krát, čo je najviac zo všetkých mužstiev, ktoré ešte nezískali titul v Lige majstrov. Z oboch mužstiev cítiť túžbu po prvej získanej trofeji v tejto súťaži. K tej má bližšie zatiaľ Manchester City.

Atlético Madrid už nemôže betónovať

Atlético Madrid už nemôže betónovať ako to predviedlo v prvom zápase na pôde Manchestru City. V prvom štvrťfinálovom zápase nastúpili zverenci Diega Simeone s päť člennou obranou a bránili v hlbokom bloku. Defenzívna taktika s ktorou v osemfinále porazili druhý celok z Manchestru (Manchester United) sa dlho ukazovala ako správna aj v zápase proti Manchestru City. Hráči City mali v prvom polčase 70% držanie lopty, ale nedokázali ani raz vystreliť na bránu. V druhom polčase dal jediný gól zápasu Kevin de Bruyne, kapitán Manchestru City. Do odvety tak vytvoril lepšiu pozíciu pre City a zvýšil tlak na Atlético Madrid.

Ak chce Atlético Madrid postúpiť potrebuje vyhrať v odvete. To sa zdá priam nemožné s taktikou, ktorú použil Simeone v prvom zápase a bude tak musieť naladiť svoje mužstvo do zápasu viac ofenzívne. To určite uvítajú aj ofenzívny hráči Manchestru City, ktorý sa nebudú toľko trápiť proti zabetónovanej obrane. Vďaka tomu by sme mali vidieť pre diváka zaujímavejšie stretnutie ako v prvom zápase.

Atlético Madrid už nemôže betónovať

Manchester City potiahne kapitán

Manchester City potiahne kapitán Kevin de Bruyne, tak ako aj v prvom zápase v ktorom dal jediný gól zápasu. Kreatívny stredopoliar podáva vyrovnané výkony na vysokej úrovni v každom zápase, ale vo veľkých a dôležitých zápasoch dokáže pridať aj významné góly. To ukázal v prvom zápase proti Atléticu, ako aj v poslednom zápase v lige, kde otvoril skóre v šlágri s Liverpoolom. V minulej sezóne Ligy majstrov strelil gól v semifinále, štvrťfinále aj osemfinále a pomohol City až do finále.

Manchester City potiahne kapitán

Aj tento rok sa na neho spoliehajú fanúšikovia City, že dotiahne tím až do finále, ale s radostnejším koncom ako to bolo v tej minulej.

Tip redakcie

Ako sme vyššie uviedli, Atlético sa nemôže spoliehať na systém hry, ktorý zvolil v prvom zápase. Defenzívny blok Atlética Madrid síce zastavoval hviezdy Manchestru City, ale zároveň to znamenalo, že Atlético nevedelo ohroziť súperovu obranu. Do odvety vstupuje z jednogólovým mankom a už sa nemôže spoliehať len na protiútoky. V snahe o strelenie gólu, tak bude hrať španielske mužstvo viac ofenzívne, čo bude ale zároveň voda pre mlyn ofenzívnych hráčov Manchestru City. Po tom čo sa trápili v domácom ihrisku, si okienka v súperovej obrane budú hráči City vychutnávať a dajú pocítiť súperovi ako vie hrať vedúce mužstvo anglickej Premier League. Góly budú padať, možno aj na oboch stranách, ale ako prvý sa v zápase presadia hráči Manchestru City a nasmerujú svoj tím do semifinále.

Náš tipKurz TipsportKurz Synottip
Manchester City dá prvý gól v zápase1.551.57