Liga majstrov – Ajax Amsterdam – Benfica Lisabon


Prvý zápas sa skončil nerozhodne remízou 2:2. Obidva tímy tak opäť začnú na rovnakej štartovacej čiare. Domáci Ajax Amsterdam je však v tomto dueli písaný ako favorit. Remíza v Portugalsku tak bola veľkým prekvapením, no zverenci Erika ten Haga by mali pohodlne postúpiť ďalej. Benfica však bude nepríjemným súperom. Zápas je na programe 15.03.2022 o 21:00 hod. na štadióne Johan Cruijff Arena.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Ajax zvíťazí ale dostane gól 2.41 2.36
  • Zápas: Ajax Amsterdam – Benfica Lisabon
  • Súťaž: Champions League
  • Čas zápasu: 15.3.2022, 21:00
Liga majstrov - Ajax Amsterdam - Benfica Lisabon

Ajax Amsterdam chce postúpiť ďalej. Zápas na Benfice však nedopadol úplne podľa predstáv trénera Erika ten Haga, a ak chcú pomýšľať na postup, musia podať o niečo lepší výkon. Vo štvrťfinále by tak privítali súpera silnejšieho rangu. Na odvetné zápolenie sa naladili dobre, keď posledný ligový zápas vyhrali a aktuálne vedú ligovú domácu súťaž. Ajax Amsterdam ďalší zápas odohrá proti Feyenoordu.

Benfica zažíva vydarenú sezónu, čo potvrdzuje aj fakt, že stále živí nádej na postup do štvrťfinále Ligy majstrov. Zverenci Verrissima to na pôde Ajaxu budú mať poriadne náročné. Môžu však napodobniť naozaj sympatický výkon z predchádzajúceho zápasu a pokúsiť sa o menšie prekvapenie. V domácej súťaži sa Benfica aktuálne nachádza na treťom mieste.

Ajax sa potrápi ale postúpi

Ajax sa potrápi ale postúpi. Holandský klub nám najmä vo skupinovej fáze ukázal, že má obrovskú silu a vyhral všetky zápasy nad klubmi podobnými práve terajšej Benfice. Samozrejme, vyraďovacia časť je o niečom inom a vypadnúť môže ktorékoľvek mužstvo. Napriek tomu, predpokladáme, že Ajax má v tejto sezóne vysoké ambície v podobe privítania slávneho veľkoklubu na jeho štadióne. Domáci zápas proti Benfice by tak mal zvládnuť, i keď môže to byť dráma až do samého konca.

Očakávame, že Ajax bude iniciatívny. Pred bránkou súpera strávi dlhé minúty, ktoré využije na strelenie minimálne dvoch gólov. Vo veľmi dobrom svetle sa ukazuje hrotový útočník Haller či kapitán Tadič. Celkovo ofenzíva tímu šlape ako švajčiarske hodinky a tak by sme mali vidieť atraktívny futbal. Defenzíva minimálne raz pochybí a inkasuje jeden gól. Ajax Amsterdam zostava oproti poslednému vzájomnému duelu bude odlišná. Pasveera v bránka nahradí Onana. K dispozícii taktiež nebude Mazraoui.

Ajax sa potrápi ale postúpi

Benfica napriek snahe nepostúpi

Benfica napriek snahe nepostúpi. Zverenci Verissima pritom môžu dlho odolávať útokom súpera. Dokonca si myslíme, že strelia jeden gól, čím zdramatizujú tento zápas. Inšpirovať sa môžu práve prvým vzájomným duelom, kde sa presadili dvakrát. Portugalský klub bude menej času držať loptu na svojich kopačkách, a preto je veľmi dôležité, aby v útočnej fáze bol veľmi efektívny. O to by sa mohol postarať dobre hrajúci Nuňez či Yaremchuk, ktorý v prvom vzájomnom dueli zaznamenal jeden gól.

Benfica napriek snahe nepostúpi

Tak ako útočníci, dobrú prácu musí odviesť aj brankár Vlachodimos. Grécky rodák je dlhodobou jednotkou medzi troma žrďami, napriek tomu, minimálne dva góly prejdú za jeho chrbát. Ku gólovému debaklu však nedôjde. Predpokladáme, že tréner Verissimo zvolí identickú zostavu ako pred troma týždňami.

Tip redakcie

Na základe analýz obidvoch mužstiev sme pre vás vybrali nasledovný tip. Do štvrťfinále postúpi holandský Ajax. Ten je v tomto dueli písaný ako favorit. Svoje postavenie potvrdí aj víťazstvom, no zároveň inkasuje jeden gól. Benfice veľké šance na postup nedávame, no jeho ofenzíva je kvalitná a strelí jeden gól.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Ajax zvíťazí ale dostane gól 2.41 2.36