Liga majstrov – AC Milan – Liverpool


Skupinová fáza Ligy majstrov sa pomaly blíži ku svojmu vrcholu a v skupine B je suverénnym lídrom anglický tím Liverpool FC. Anglický favorit bude čeliť kvalitnému súperovi AC Milan, ktorý doma hrá dobre, ale tohtoročná sezóna v Lige majstrov mu príliš nevyšla. Liverpool ďalší zápas odohrá na štadióne súpera, a tak bude zaujímavé sledovať súboj, kde už jednému z dvojice o veľa nejde, ale o prestíž ide určite. Zápas sa odohrá v utorok 7.12.2021 na štadióne San Siro so začiatkom o 21.00 hod.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Výhra Liverpool3.253.66
  • Zápas: AC Milan – Liverpool
  • Súťaž: Liga majstrov
  • Čas zápasu: 07.12.2021, 21:00
Liga majstrov – AC Milan - Liverpool

AC Milan ide o veľa, v hre je postup z druhého miesta

AC Milan ide o veľa, v hre je postup z druhého miesta. Domáci tím bude v utorkovom zápase pod veľkým tlakom z viacerých dôvodov. Prvým je možnosť postúpiť zo skupiny do vyraďovacej fázy z druhého miesta. Druhým je fakt, že AC Milan ďalší zápas v skupine už neodohrá a práve proti Liverpoolu má poslednú šancu získať nejaké body v súboji o postup, ktorý mu môže prekaziť niekto z dvojice FC Porto a Atlético Madrid.

AC Milan ide o veľa, v hre je postup z druhého miesta

AC Milan zostava bude vyzerať podobne ako v nedávnom derby proti mestskému rivalovi Inter, ktorá sa skončila remízou. Tím sa bude primárne spoliehať na svoju útočnú hviezdu Zlatana Ibrahimoviča. Toho ale majú v domácej lige prečítaného a rovnako to platí aj o anglickom súperovi z Liverpoolu. Ten si ho bude chcieť určite ustrážiť a obrancovia dajú Zlatanovi minimum priestoru.

V bráne by mal chytať vynikajúci rumunský brankár Ciprian Tatarusanu, ktorý je vo vynikajúcej forme, ktorú aj ukázal v spomenutom derby proti Interu. V obrane by nemal chýbať spoľahlivý dánsky obranca Simon Kjær. Tím ako celok momentálne bojuje s menšou krízou. V domácej súťaži síce remizoval po dramatickom priebehu s Interom, ale odvtedy prehral ďalšie dva zápasy. Je otázne, či bude domáca pôda výhodou, tlak bude ozaj veľký, žiaľ forma momentálne v AC Milan nie je.

Liverpool bude chcieť potvrdiť výbornú formu a udržať prvé miesto v skupine

Liverpool bude chcieť potvrdiť výbornú formu a udržať prvé miesto v skupine. Liverpool ďalší zápas v skupine B proti AC Milan bude chcieť určite vyhrať a má na to všetky predpoklady. Doterajšie účinkovanie the Reds v skupinovej fáze nedáva priestor pre žiadne pochyby. Mužstvo sa nachádza na prvom mieste a vyhralo všetkých 5 zápasov. S 15 bodmi je teda zaslúžene na čele skupiny.

Liverpool bude chcieť potvrdiť výbornú formu a udržať prvé miesto v skupine

Prvý z dvojice zápasov proti AC Milan síce Liverpool doma vyhral, ale iba tesným výsledkom 3:2. Preto sa môže stať, že sa domáci Milánčania budú chcieť ukázať a Liverpool by si mal dať pozor. Liverpool zostava by sa nemala líšiť od posledného zápasu v domácej lige. Tímu chýbajú niektorí dlhodobo zranení hráči a je možné, že Curtis Jones by mohol proti Talianom nastúpiť.

V domácej súťaži sa Liverpoolu darí a z posledných troch zápasov jeden prehral a vo zvyšných dvoch dominoval. V oboch prípadoch bol výsledok 4:0. Najprv bol deklasovaný Arsenal Londýn a o týždeň na to rovnakým skóre zničili hráči Liverpoolu hosťujúci Southampton. Právom mu teda patrí celkovo tretia priečka v Premier League, kde má stratu iba 2 body na vedúcu Chelsea FC.

Tip redakcie

Na základe našich analýz obidvoch mužstiev sme pre vás vybrali nasledovný tip. AC Miláno bude chcieť na svojom štadióne bodovať a zároveň sa musí spoliehať na prehry ostatných tímov v skupine B. Kvalita kádra je dobrá a Ibrahimovič sa bude určite snažiť svojím výkonom strhnúť aj zvyšok tímu. Bohužiaľ, výkony z posledných zápasov nedávajú tímu AC Milan príliš veľa šancí. Hosťujúci Liverpool FC je pravým opakom. Má výbornú formu, sebavedomie a tiež aj prvé miesto v skupine. Tréner Jurgen Klopp vymyslí na Talianov dobrú taktiku a myslíme si, že po opatrnom úvode pôjdu hráči Liverpoolu naplo do útoku. Zápas budú vyhrávať už v prvom polčase a definitíva padne v tom druhom. Hráči Liverpoolu majú jednoducho navrch a prvenstvo v skupine si nenechajú ujsť ani v súboji proti Milánčanom.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Výhra Liverpool3.253.66