Letné Olympijské hry

Už 23.7. sa započnú Letné Olympijské hry v Japonskom Tokiu. V článku nájdete Letné olympíjské hry program, disciplíny, ale aj kurzy. V priebehu turnaja vám budeme prinášať podrobné analýzy. Priblížime si aj históriu, tipovanie na letné olympijské hry, ale aj akú stratégiu tipovania zvoliť. Doporučujeme registráciu v Tipsporte, pre zisk 20 € zadarmo. K tomu získate aj možnosť sledovať TV Tipsport, ktorá ponúka najväčšie športové udalosti, medzi ktoré patrí aj Olympiáda.

Live streamy

shield badgeTestované prenosy 7. Júna

Letné olympijské hry 2021

Letné olympijské hry 2020 malo hostiť japonské Tokio. Olympiáda sa avšak z dôvodu pandémie COVID - 19 presunula na rok 2021. XXXII. olympiáda sa teda uskutoční až v lete 2021. Sú to vôbec prvé olympijské hry, ktoré boli presunuté. V histórii avšak poznáme olympiády, ktoré boli úplne zrušené z dôvodu prvej a druhej svetovej vojny (1916, 1940, 1944).

Termín OH sa kvôli pandémii presunul z 24. júla až 9. augusta 2020 na 23. júla až 8. augusta 2021. Oficiálny názov olympijských hier ostáva naďalej “Tokyo 2020”.

Letné olympijské hry 2021

 • Událost: Letné olympijské hry 2021
 • Místo: Tokio, Japonsko
 • Čas: 23. 07. - 08.08. 2021

Vyberte si sekciu LOH 2021

 • Tipovanie na letné olympijské hry
 • Stratégia tipovania na letné olympijské hry
 • Na aké športy tipovať?
 • Nastavenie limitov
 • Letné olympijské hry disciplíny
 • Úspechy Slovenska na Letných olympijských hrách
 • Letné olympijské hry história
 • Záver
 • V meste Tokio sa bude konať Olympiáda druhýkrát (prvá olympiáda v Tokio bola v roku 1964). Zaujímavosťou je, že zrušené letné olympijské hry v roku 1940 sa mali tiež konať v japonskom Tokiu. Celkovo sa jedná o štvrté olympijské hry na území Japonska, ktoré okrem spomínaných LOH v roku 1964 organizovalo aj zimné olympijské hry v rokoch 1972 (Sapporo) a 1998 (Nagano). Rovnako ako letné olympijské hry v roku 1940 mali byť v Japonsku aj zimné olympijské hry, v meste Sapporo. Pochopiteľne boli tiež zrušené.

  Tipovanie na letné olympijské hry

  Tipovanie na letné olympijské hry sa teší obrovskej obľube. Olympiády sú sledované nielen športovými divákmi, ale samozrejme aj tipérmi z celého sveta. Spolu s futbalovými majstrovstvami sveta je letná olympiáda vrchol tipérskej sezóny. Výhodou OH oproti iným športovým eventom je hlavne štedrá ponuka disciplín, na ktoré si môžete tipnúť. Je teda len na vás, ktorý šport / športy si zvolíte. Je to tiež príležitosť staviť si na športy na ktoré sa bežne trochu zabúda, keďže nepatria medzi tie najpopulárnejšie. Na olympiáde sa bojuje v každom športe o rovnaké kovy a tak aj menšie športy dostávajú viac pozornosti. Takmer na každej olympiáde sú nové športy, čo prináša aj nové tipérske príležitosti. Letné olympijské hry kurzy sú vypísané na každý šport. V Tokiu je to baseball / softball, karate, skateboarding, športové lezenie a surfing.

  Kurzy na LOH

  Stratégia tipovania na letné olympijské hry

  Tipovanie na olympiádu je v podstate veľmi podobné tipovaniu na hocijakú inú, tradičnú športovú príležitosť. Samozrejmosťou, podobne ako pri ostatných eventoch, sú vedomosti. Čítajte a zaujímajte sa teda primárne o športy, na ktoré plánujete v priebehu OH tipovať. Ak napríklad pravidelne tipujete na futbal a o futbal sa pravidelne zaujímate - nebojte sa tipovať na olympijský futbalový turnaj. To isté platí aj pre iné športy. Výhodou olympijských hier je obrovská ponuka športových príležitosti. Neexistuje žiadne športové podujatie, ktoré ponúka toľko tipérskych možností. Tipovanie na veľkých podujatiach sa zvykne spájať aj s národnostným tipovaním. To znamená, že stavíte na Slováka či Slovenku v disciplíne, ktorú chcete sledovať a fandiť pri tom našim reprezentantom. V tomto prípade odporúčame skôr symbolické stávky, keďže zdravý úsudok býva zastretý srdcom fanúšika.

  Stratégia tipovania na letné olympijské hry

  Na aké športy tipovať?

  Na aké športy tipovať počas olympijských hier? Olympiáda ponúka množstvo športových disciplín. Výber je len na vás. Odporúčame tipovať prednostne na tie športy, ktoré pravidelne sledujete. Zúročenie svojich doterajších športových vedomostí je základ. Ak však chcete skúsiť tipovať aj na športy, na ktoré tipovať nezvyknete, nebojte sa. Najmä ak ich sledujete priamo počas olympiády a vidíte tak aké výkony podávajú konkrétny športovci alebo tímy. Na základe vlastného úsudku viete následne zhodnotiť, kto je vo forme a naopak kto sa vyslovene trápi. Nezabudnite ale na evidenciu podaných stávok a prehier / výhier a sledujte vašu úspešnosť. Ak sa vám v nejakom športe nebude dariť, zvoľte iný.

  Na aké športy tipovať

  Nastavenie limitov

  Správne nastavenie limitov je základ úspešného tipovania (nielen pri stávkach na letné olympijské hry). Realita je, že tipovanie býva pre väčšinu tipujúcich dlhodobo stratovou záležitosťou. Je preto nesmierne dôležité myslieť na pravidlá zodpovedného hrania. Kurzové stávky dokážu obohatiť bežné športové príležitosti, avšak bezhlavé tipovanie sa veľakrát rovná finančným problémom. Sledujte a zaznamenávajte si preto vašu bilanciu. Užitočným nástrojom zodpovedného hrania je aj tzv. nastavenie limitov. U prevádzkovateľov kurzových stávok si je možné vo vašom hernom účte napríklad nastaviť:

  • Maximálny rozpočet na stávky za určité obdobie
  • Zastropovanie výšky stávok
  • Zablokovanie konta na určitú dobu

  Navyše každá legálne pôsobiaca stávková kancelária na území Slovenskej republiky má vlastnú zákaznícku podporu, ktorej zaškolení pracovníci vám radi pomôžu. Neváhajte ich preto v prípade problémov so stávkovaním kontaktovať.

  Letné olympijské hry disciplíny

  Letné olympijské hry disciplíny sa skladajú aj z minulosti vyradených športov, ako sú napríklad pólo alebo preťahovanie lanom. Boli vyradené najmä z dôvodu slabej sledovanosti. Niektoré športy sa naopak dokázali vrátiť na letné olympijské hry ako napríklad lukostreľba, ktorá urobila comeback v roku 1972, ale dokonca aj tenis, znovu predstavený v roku 1988 (zlato v dvojhre získal Slovák Miroslav Mečíř). Krajina, v ktorej sa majú odohrať nasledujúce olympijske hry, sa často snaží presadiť aj lokálne športy, aby dosiahli medzinárodnú popularitu.

  Sporty na LOH 2021Počet disciplín
  Atletika48
  Badminton5
  Baseball1
  Basketbal2
  Basketbal 3x32
  Box13
  Cyklistika - cestná4
  Cyklistika - dráhová12
  Cyklistika - BMX4
  Cyklistika - horská2
  Futbal2
  Golf2
  Gymnastika - športová15
  Gymnastika - moderná2
  Gymnastika - skoky na trampolíne2
  Hádzaná2
  Jachting10
  Jazdectvo6
  Judo15
  Kanostika - rýchlostná12
  Kanoistika - vodný slalom4
  Karate8
  Lukostreľba5
  Moderní päťboj2
  Plávanie37
  Plážový volejbal2
  Podzemný hokej2
  Ragby2
  Skateboarding4
  Skoky do vody8
  Softball1
  Stolný tenis5
  športové lezenie2
  Športová streľba15
  Surfing2
  Synchronizované plávanie2
  Šerm12
  Taekwondo8
  Tenis5
  Triatlon3
  Veslovanie14
  Vodné pólo2
  Volejbal2
  Vzpieranie14
  Zápas18

  Letné olympijské hry v roku 2021 sa rozšíria o nasledovné športy: karate, skateboarding, športové lezenie, surfovanie, bejzbal a softbal. Olympijskú minulosť majú iba dva športy bejzbal a softbal, ktoré sme naposledy mohli vidieť v Pekingu v roku 2008. Medzi športy na rok 2021 sa bohužiaľ nedostali napríklad bowling, squash a bojové umenie wu-shu, ale i mnohé ďalšie. Na základe “Olympijskej agendy 2020” má právo každá krajina, ktorá usporadúva OH navrhnúť nové športy pre udalosť.

  Úspechy Slovenska na Letných olympijských hrách

  Úspechy Slovenska na Letných olympijských hrách nie sú zanedbateľné. Spolu naši reprezentanti získali 9 zlatých, 12 strieborných a 7 bronzových medailí. Na zimných olympijských hrách dosiahli 3 zlaté, 4 strieborné a 1 bronzovú medailu.

  Najúspešnejší športovci v rámci LOH sú bratia Hochschornerovci, ktorí súťažili vo vodnom slalome a získali spoločne 3 zlaté a jednu bronzovú medailu. Ďalšími úspešnými športovcami sú napríklad Zoltán Halmaj (plávanie, 2 zlaté, 4 strieborné a 1 bronzová medaila), Michal Martikán (vodný slalom, 2 zlaté, 2 strieborné a 1 bronzová medaila), Elena Kaliská (vodný slalom, 2 zlaté medaily) ale tiež iný. Historicky najúspešnejšia slovenská športovkyňa na olympijských hrách je Anastasia Kuzminová, ktorá získala spolu 3 zlaté a 3 strieborné medaile. Dokázala ich vybojovať na zimných olympijských hrách v biatlone v rokoch 2010 - 2018. Slovensko štartovalo prvý raz v ére samostatnosi na Letných Olympijských hrách v roku 1996 v Atlante. Najúspešnejšia olympiáda v ére samostatnosti Slovenskej republiky bola v Pekingu v roku 2008, kde naši reprezentanti dokázali ukoristiť 3 zlaté a 3 strieborné medaily. 6 cenných kovov získali slovenskí športovci aj v roku 2004 v Aténach, konkrétne 2 zlaté, 2 strieborné a 2 bornzové medaily.

  Úspechy Slovenska na Letných olympijských hrách

  V novodobej ére Slovenska získal prvú medailu Pavol Gönci v ľubovolnej malokalibrovke na olympiáde 1996 v Atlante a na tej istej olympiáde získalo Slovensko aj prvé zlato. To získal vo vodnom slalome vtedy ešte len 17 ročný Michal Martikán, ktorý dokázal získať cenný kov na piatich olympiádach za sebou (1996 - 2012). Práve vodný slalom je najúspešnejšia športová disciplína Slovenska na letných olympijských hrách. Od roku 1996 získali slovenský slalomári cenný kov na každej olympiáde a celkovú bilanciu majú zatiaľ 8 zlatých, 3 strieborné a 3 bronzové medaily. Aj v Tokiu sa očakáva od vodných slalomárov cenný kov a rozšírenie medailovej zbierky.

  Letné olympijské hry história

  Letné olympijské hry, história, zaujímavosti, rekordy a úspechy jednotlivých krajín sa dozviete v nasledujúcich kapitolách tohto článku. Zakladateľom OH bol Herakles. Už vtedy patrili LOH medzi najvýznamnejšie športovo-spoločenské udalosti v starovekom Grécku. O vzniku tohto podujatia sa dozvedáme z literatúry, ktorá nám vykresľuje prvé olympijské hry už v roku 776 pred n. l. v gréckej Olympii. Letné olympijské hry aj v minulosti prebiehali každé štyri roky a schádzali sa na nich ,,najlepší z najlepších”, ktorí zápolili o olivový veniec, česť a titul šampióna (takzvaného olympionika). Tento titul znamenal najvyššiu možnú poctu, akú mohol dosiahnuť smrteľník. Celé hry boli v znamení dokonalosti, harmónie duševnej a telesnej krásy.

  Prvé Letné Olympijské hry modernej doby sa konali v roku 1896 v gréckych Aténach a ich zakladateľom bol barón Pierre de Coubertin. Už v roku 1882 na parížskej univerzite sa po prvý raz barón snažil presadiť ideu OH, avšak neúspešne. O dva roky neskôr zvolal športový kongres a skončil sa jednohlasným súhlasom s obnovením hier. Zúčastnilo sa spolu 13 krajín. Kvôli politickým aspektom olympijské hry často nenaplnili svoju podstatu, ktorá znamenala podporovať medzinárodné priateľstvo v športových disciplínach. Ďalším problémom boli svetové vojny, kvôli ktorým sa letné olympijské hry v rokoch 1916, 1940 a 1944 vôbec nekonali.

  Už sú známe aj dejiská pre letné olympijske hry v rokoch 2024 a 2028. V roku 2024 sa bude olympiáda konať v Paríži vo Francúzsku. Hry v roku 2028 privíta Los Angeles v USA. O organizovanie hier v roku 2032 kandiduje viacero miest. Okrem iných je to Budapešť, Dauha, Istanbul či Petrohrad. Najväčším favoritom je Brisbane v Austálii, čo by znamenalo návrat olympiády do Austrálie po 32 rokoch.

  Letné olympijské hry história

  Záver

  Letné olympijské hry patria medzi najväčšie medzinárodné športové podujatia. Hry 32. olympiády boli prvýkrát v histórii kvôli pandémii presunuté na rok 2021. To ale nič nemení na fakte, že OH patria medzi najobľúbenejšie tipérske udalosti. Množstvo disciplín a nekonečná kurzová ponuka, v ktorej sa nájde nejeden fajnšmeker. iStakovekancelarie vám v termíne od 23. júla až 8. augusta 2021 prinesú množstvo kvalitných tipérskych analýz, týkajúcich sa OH. Sledujte naše stránky inšpirujte sa analýzami a buďte v obraze!

  Už 23.7. sa započnú Letné Olympijské hry v Japonskom Tokiu. V článku nájdete Letné olympíjské hry program, disciplíny, ale aj kurzy. V priebehu turnaja vám budeme prinášať podrobné analýzy. Priblížime si aj históriu, tipovanie na letné olympijské hry, ale aj akú stratégiu tipovania zvoliť. Doporučujeme registráciu v Tipsporte, pre zisk 20 € zadarmo. K tomu získate aj možnosť sledovať TV Tipsport, ktorá ponúka najväčšie športové udalosti, medzi ktoré patrí aj Olympiáda.

  Mohlo by vás zaujímať

  Tipsport registrácia

  Tipsport registrácia je veľmi jednoduchá, ale je potrebné zoznámiť sa so dôležitými podmienkami. Dozviete sa ako svoje herné konto po vytvorení plnohodnotne používať, a takisto…

  Fortuna TV

  Fortuna TV je miesto, kde si môžete vybrať z pestrej ponuky živých prenosov. Určite ste už zažili situáciu, keď ste si stavili na nejaký zápas…

  TV Tipsport

  TV Tipsport je miesto, kde môžete pravidelne sledovať množstvo zaujímavých športových prenosov. Pýtate sa, kde sa dá pozerať liga majstrov online? Alebo vás zaujíma, za…