Kvalifikácia MS 22 – Taliansko vs Švajčiarsko


Kvalifikácia na MS 2022 v Katare sa blíži ku koncu. Postupujúci tím z prvého miesta v skupine C zatiaľ nepoznáme. Najbližší zápas medzi Talianskom a Švajčiarskom nám naznačí, kto sa bude predčasne radovať z priameho postupu. Zápas sa odohrá v piatok 12.11.2021 o 20:45 na štadióne Stadio Olimpico v Ríme.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
víťaz zápasu Taliansko1.611.64
  • Zápas: Taliansko vs Švajčiarsko
  • Súťaž: Kvalifikácia MS 22
  • Čas zápasu: 12.11.2021, 20:45
Kvalifikácia MS 22 - Taliansko vs Švajčiarsko

Taliansko sa po úspechu na európskom šampionáte bude chcieť predviesť aj na Majstrovstvách sveta v Katare. Na to však potrebujú obsadiť aspoň druhé, v lepšom prípade prvé miesto v tabuľke C, v ktorej majú po skóre 12:1, štyroch výhrach a dvoch remízach 14 bodov. Jediný gól im strelilo Bulharsko.

Švajčiarsko sa taktiež zúčastnilo na tohtoročných Majstrovstvách Európy. Dotiahlo do až do ďalekého štvrťfinále. Niečo podobné by si rado zopakovalo, no medzi väčšou elitou. V ceste mu však stojí Taliansko, s ktorým zvláda držať krok. O priamy postup zabojuje už v piatok. Na konte má taktiež 14 bodov, no horšie skóre 10:1.

Taliansko by malo potvrdiť rolu favorita

Taliansko by malo potvrdiť rolu favorita a zápas so Švajčiarskom by malo vyhrať. To však nebude jednoduché, a tréner Roberto Mancini veľmi dobre vie, že jeho tím mal v zápasoch proti Bulharsku a Švajčiarsku bodovať naplno. Napriek tomu, Taliansko má všetko vo svojich rukách a pokus o reparát dostane v piatok večer.

Roberto Mancini preferuje herné rozostavenie 4-3-3. Na stopérskych postoch stoja klasicky Chiellini a Bonucci. Na stranách figurujú Emerson spoločne s Di Lorenzom, ktorých striedajú Florenzi s Biraghim. V zálohe operujú Locatelli, Jorginho a Barella. V útoku sú na stranách Insigne a Berardi, na hrote je Immobile. Ponúkajú sa však výborne hrajúci Kean či Bernardeschi. Myslíme si, že v nasledujúcom zápase nenastúpi, kvôli zraneniu Chiellini. Toho môže nahradiť Acerbi či Bastoni. Iné zmeny by v základnej 11-ke nastať nemali. Motivácia je veľká, a preto si myslíme, že Taliani by mali byť v zápase jasným favoritom na výhru.

Taliansko by malo potvrdiť rolu favorita

Do nominácie sa vrátili aj veľké opory mužstva Bale a Ramsey. Tréner Page pre tento zápas zvolí ofenzívne rozostavenie 4-3-3, pretože Wales musí v tomto zápase jednoznačne zvíťaziť. V bráne nastúpi Ward, ktorý bude mať pred sebou brániacu štvoricu, zľava Daviesa, Ampadu, Mephama a pravý kraj uzavrie Gunter. V strede poľa uvidíme trojicu Wilsona, Allena a Ramseyho. Útočný trojlístok vytvoria James, Moore a Bale.

Švajčiarsko má veľkú šancu na prvé miesto

Švajčiarsko má veľkú šancu na prvé miesto v skupine. V poslednom vzájomnom zápase proti Taliansku vybojovalo cenný bod. Súper ho však jednoznačne prestrieľal a taktiež nepremenil penaltu. Tréner Yakim musí v odvetnom zápase zvoliť inú taktiku, ktorá musí priniesť výhru., Napriek tomu, že tím nastúpi do zápasu ako outsider, šanca na úspech je reálna.

Švajčiarsko nastupuje v hernom rozostavení 4-2-3-1, 4-2-4 alebo 4-3-2-1. Pred Sommerom stoja v obrane Akanji, Elvedi a Rodriguez a Mbabu, ktorého strieda Widmer. Pred nimi stoja Zakaria, Frei, Freuler. Do ofenzívy trelia Zuber, Shaqiri a Steffen a v útoku číha Embolo, keďže Seferovič je dlhodobo zranený.

Myslíme si, že zostava bude podobná ako v predchádzajúcom vzájomnom zápase. Do hry by však mohol naskočiť Sow. Chýbať by nemala najväčšia hviezda tímu Shaqiri. Švajčiarov čaká nesmierne ťažký zápas, v ktorom majú šancu dosiahnuť historický úspech.

Švajčiarsko má veľkú šancu na prvé miesto

Tip redakcie

Na základe analýz obidvoch mužstiev sme pre vás vybrali nasledovný tip. Myslíme si, že Taliansko zápas vyhrá. Taliani budú v zápase dominantní a budú si vytvárať šance, ktoré budú chcieť následne premeniť. Švajčiari budú skôr vyčkávať na správny moment a budú vyrážať do protiútokov. Potvrdí sa však kvalita domáceho celku, ktorý hrá doma, čo mu hrá do karát. Taliansko potvrdí rolu favorita a zvíťazí.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
víťaz zápasu Taliansko1.611.64