Kvalifikácia MS 22 – Slovensko vs Slovinsko


Kvalifikácia na Majstrovstvá sveta v Katare 2022 je v plnom prúde. Tento týždeň bude pokračovať svojím 9. a 10. kolom. My sa v tejto analýze zameriame na slovenskú reprezentáciu. V boji o tretiu priečku skupiny H Slovensko nastúpi proti výberu zo Slovinska. Zápas sa odohrá vo štvrtok 11. 11. 2021 o 20.45 hod. na Štadióne Antona Malatinského.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Obidva tímy dajú gól 2.30 2.29
  • Zápas: Slovensko vs Slovinsko
  • Súťaž: Kvalifikácia MS 22
  • Čas zápasu: 11.11.2021, 20:45
Kvalifikácia MS 22 - Slovensko vs Slovinsko

V zápase 9. kola kvalifikácie MS v Katare 2022 medzi Slovenskom a Slovinskom už nepôjde o veľa, keďže ani jeden tím nemôže postúpiť na záverečný turnaj. V zápase sa bude rozhodovať len o tom, kto obsadí 3. miesto v skupine H. Slovákom bude stačiť aj remíza, ale Slovinci musia vyhrať.

Slovensko si môže udržať 3. miesto

Slovensko si môže udržať 3. miesto v skupine H, ak sa mu na domácom štadióne podarí zvíťaziť alebo zremizovať s výberom Slovinska. Tréner Tarkovič použil v doterajšej kvalifikácii tri rôzne herné rozostavenia. Herné štýly 4-2-3-1 a 4-3-3 zvolil 3-krát, a v dvoch zápasoch použil rozostavenie 4-1-4-1. Doteraz v kvalifikácii Slováci dohrali 8 duelov s bilanciou 2 výhry, 4 remízy a 2 prehry. Keď sa pozrieme na tímové štatistiky zistíme, že dali 9 gólov, dostali 8 gólov a na bránu vystrelili 29-krát. Držanie lopty majú priemerne na úrovni 53,25 %, presnosť prihrávok na úrovni 81,75 %, dokázali získať 302 lôpt a udržali 2 čisté kontá. Spolu urobili 110 faulov a dostali 14 žltých kariet.

Slovensko si môže udržať 3. miesto

Do nominácie sa po zranení vrátil Dúbravka a Mak, avšak na súpiske nefigurujú Hubočan, Kucka a Schranz. Pretože tréner Tarkovič použil doteraz 3 rôzne rozostavenia, je ťažké odhadnúť, ktorý herný systém zvolí v tomto zápase. Myslíme si však, že použije rozstavenie 4-2-3-1. V bráne uvidíme Rodáka, pred ním nastúpia zľava Hancko, Škriniar, Šatka a pravý kraj uzavrie Pekarík. Ako defenzívnych stredopoliarov uvidíme Lobotku a kapitána Hamšíka, avšak ten sa bude viac zameriavať na podporu útoku a bude tvorcom hry. Pozíciu 10 obsadí Duda, ktorý bude mať po stranách zľava Rusnáka a sprava Haraslína. Na hrote útoku nastúpi Boženík.

Slovinsko môže preskočiť Slovákov

Slovinsko môže preskočiť Slovákov, avšak remíza im nebude stačiť, musia zvíťaziť. Slovinci tak ako Slováci už nemôžu postúpiť a kvalifikovať sa na majstrovstvá v Katare, preto v tomto zápase už prakticky nepôjde o nič. Tréner Kek počas kvalifikácie vystriedal tri rôzne herné štýly, avšak najviac využíval rozostavenie 4-2-3-1. Jeho mužstvo z 8 zápasov získalo 10 bodov za 3 víťazstvá a 1 remízu. V týchto zápasoch hráči dali 9 gólov, 9 dostali a na bránu súpera vystrelili 29-krát. Držanie lopty mali na úrovni 49,88 % a presnosť prihrávok na úrovni 82,5 %. Čisté konto si udržali 3-krát, mali 292 získaných lôpt, vyprodukovali 98 faulov a získali 16 žltých kariet. Od roku 2004 sa Slovinci zo Slovákmi stretli dokopy 6-krát, z toho 3-krát sa im podarilo zvíťaziť a 2-krát remizovať.

Slovinsko môže preskočiť Slovákov

Do nominácie Slovinska sa nezmestil Mlakar, okrem neho tím ostal nezmenený. Myslíme si, že tréner Kek zvolí rozostavenie 4-2-3-1. V bráne uvidíme jednotku slovinského národného tímu Oblaka. V obrane nastúpia zľava Balkovec, Mevlja, Blažič a Stojanovič. Stred poľa budú zabezpečovať štítoví záložníci Štulac a Lovric, ktorí budú mať pred sebou na ľavom krídle Črnigoja, na pozícii 10 Zajca a na pravom krídle Iličiča. Na hrote útoku nastúpi kanonier Šeško.

Tip redakcie

Na základe analýz obidvoch mužstiev sme pre vás vybrali nasledovný tip. Myslíme si, že obidvom mužstvám sa podarí skórovať. Tým, že sa už v podstate nehrá o nič, očakávame menšie nasadenie od obidvoch mužstiev. Držanie lopty bude vyrovnané a obe mužstvá sa nebudú hnať do rýchlych útokov, ale budú ich zakladať postupne. Mužstvá budú pozorne pozične brániť a napádať súpera od poliacej čiary. Bude to boj v strede poľa. Keďže mužstvá dosť často faulujú, môžeme čakať góly aj po štandardných situáciách.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Obidva tímy dajú gól 2.30 2.29