Kvalifikácia MS 22 – Anglicko vs Albánsko


Kvalifikácia na Majstrovstvá sveta v Katare 2022 bude pokračovať svojimi dvomi záverečnými kolami. V skupine I ešte nie je o víťazovi rozhodnuté, pretože môžu postúpiť až 3 tímy. My vám prinášame analýzu a tip na zápas medzi Anglickom a Albánskom, ktorý sa odohrá v piatok 12. 11. 2021 o 20.45 hod. v Londýne na štadióne vo Wembley.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
V zápase padne viac ako 2,5 gólov1.601.63
  • Zápas: Anglicko vs Albánsko
  • Súťaž: Kvalifikácia MS 22
  • Čas zápasu: 12.11.2021, 20:45
Kvalifikácia MS 22 - Anglicko vs Albánsko

Skupina I je pomerne vyrovnaná a na Majstrovstvá sveta v Katare 2022 sa môžu prebojovať mužstvá Anglicka, Poľska a Albánska. Skupinu vedie momentálne Anglicko a v zápase proti Albánsku sa bude môcť na domácom štadióne vo Wembley posunúť bližšie k postupu na záverečný šampionát. Albánsky výber stále živý postupovú nádej, avšak bude musieť poraziť silný anglický výber.

Angličania sa môžu priblížiť k postupu

Angličania sa môžu priblížiť k postupu na Majstrovstvá sveta 2022 v Katare, ak sa im podarí poraziť albánsky výber. Mužstvo trénera Southgata je len krôčik od postupu na záverečný turnaj, avšak jeho mužstvo musí poraziť výber Albánska a v poslednom kole výber San Marina.

Tréner Southgate doteraz v kvalifikácii využil dva herné systémy a to 4-2-3-1, ale väčšinou využíval rozostavenie 4-3-3. Jeho mužstvo dokázalo vo 8 zápasoch 6-krát vyhrať a 2-krát remizovať. Ak sa pozrieme na tímové štatistiky, hráči nastrieľali 24 gólov z 51 pokusov na bránu a dostali len 3 góly. V držaní lopty majú 70,25 % úspešnosť, presnosť prihrávok na úrovni 90,88 %, dokázali získať 248 lôpt a udržali až 5 čistých štítov. Doposiaľ urobili len 79 faulov a dostali 12 žltých kariet. Anglický výber patrí k jedným z ašpirantov na titul majstra sveta. Tím nabitý hviezdami z anglickej Premier League to na Eure 2020 dotiahol až do finále bez jedinej prehry.

Angličania sa môžu priblížiť k postupu

Z nominácie vypadol šikovný krídelník Sancho, ktorý sa momentálne trápi vo farbách Manchestru United. Do nominácie sa vrátil Rashford a Alexander-Arnold. Aj keď tréner Southgate využíval zatiaľ viacej rozloženie 4-3-3, myslíme si, že na tento zápas použije rozostavenie 4-2-3-1. V bráne nastúpi Ramsdale , ktorý svojimi výkonmi udivuje v Arsenale. Pred ním nastúpia zľava Shaw, Maguire, Stones a pravý kraj uzavrie James. Na pozíciách defenzívnych stredopoliarov uvidíme Phillipsa a Rica. Pozícia 10 pripadne Mountovi, ktorý bude mať po stranách zľava Grealisha a sprava Fodena. Na hrote útoku nastúpi Kane.

Albánsko má stále možnosť postúpiť

Albánsko má stále možnosť postúpiť priamo na Majstrovstvá sveta 2022, ak sa mu podarí uspieť nad anglickým výberom a Andorou, ale Angličania musia prehrať so San Marinom. Avšak ak Poliaci zaváhajú v obidvoch svojich stretnutiach a Albánci vyhrajú aspoň jeden duel, môžu sa kvalifikovať do play-off, odkiaľ postupujú len tri najlepšie mužstvá.

Počas kvalifikácie tréner Reja menil rôzne druhy herných systémov, či už išlo o 4-3-3, 3-5-2, ale aj o zaujímavý formát 3-3-1. Jeho mužstvu sa podarilo z 8 zápasov 5-krát vyhrať, nastrieľali 11 gólov, dostali 7 a udržali si 5 čistých štítov. Držanie lopty majú na úrovni 54 %, presnosť prihrávok na úrovni 80,5 % a získali 282 lôpt. Urobili až 108 faulov a dostali 24 žltých kariet.

Albánsko má stále možnosť postúpiť

Nominácia albánskeho výberu ostala nezmenená. Myslíme si, že tréner Reja zvolí viac defenzívnejšie rozostavenie 3-5-2. V bráne uvidíme Berisha, ktorý bude mať pred sebou obrannú trojicu Djimsitiho, Kumbulla a Ismajiliho. Na ľavom kraji bude operovať Lenjani a na pravom Hysaj. V strede poľa nastúpia Memushaj, Gjasula a Bare. Na hrote útoku bude nasadená dvojička Manaj a Cikalleshi.

Tip redakcie

Na základe rozanalyzovania obidvoch mužstiev sme pre vás vybrali nasledovný tip. Myslíme si, že v zápase padne viac ako 2,5 gólu. Angličania budú hnaní dopredu domácim publikom. Budú sa snažiť kontrolovať hru s držaním lopty na úrovni okolo 70 %. Súpera budú napádať už pri jeho rozohrávke. Grealish a Foden často budú chodiť do súbojov jeden na jedného, Shaw a James budú zabiehať za obranu a následne centrovať do vápna. Albánci budú vyčkávať na svojho súpera na poliacej čiare, po zisku lopty sa budú snažiť rýchlo prechádzať do útoku a hroziť z protiútokov.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
V zápase padne viac ako 2,5 gólov1.601.63