Kvalifikácia MS 2022 – Taliansko – Severné Macedónsko


Kvalifikácia MS 2022 v Európe finišuje a v baráži sa rozhodne o posledných troch postupujúcich, ktorí sa pridajú k desiatim víťazom kvalifikačných skupín. Baráž sa hrá playoff systémom na jeden zápas. To znamená, že v troch vetvách uvidíme najskôr semifinálové zápasy a následne finálové zápasy. Vetva C ponúka potencionálne finále baráže Taliansko proti Portugalsku, ale predtým oboch čaká ešte jeden zápas. Úradujúci majster Európy 2020 Taliansko sa stretne so Severným Macedónskom a Portugalsko s Tureckom. Zápas Taliansko – Severné Macedónsko sa odohrá 24. 3. 2022 o 20:45 na štadióne Renzo Barbera v Taliansku.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Oba tímy dajú gól – Nie 1.53 1.51
  • Zápas: Taliansko – Severné Macedónsko
  • Súťaž: Kvalifikácia MS 2022
  • Čas zápasu: 24.3.2022, 20:45
Kvalifikácia MS 2022 - Taliansko - Severné Macedónsko

Taliansko je jasný favorit

Taliansko je jasný favorit. A nielen tohto barážového semifinále proti Severnému Macedónsku, ale v prípade postupu z baráže na majstrovstvá sveta v Katare, bude patriť Taliansko aj medzi najväčších favoritov na celkové víťazstvo na šampionáte. Koniec koncov sa jedná o víťaza Euro 2020. Cesta za trofejou majstrov sveta, však môže skončiť skôr ako sa vôbec začne. Aj keď sa všeobecne očakáva, že postup do finále baráže cez Severné Macedónsko bude formalitou, práve podcenenie súpera môže hroziť Taliansku.

Taliansko svoju kvalifikačnú skupinu nezvládlo podľa predstáv. Síce neprehrali Taliani ani jeden z osem zápasov v skupine ale 4 výhry a 4 remízy napokon stačili len na druhé miesto za Švajčiarskom. Taliani inkasovali v skupine iba 2 góly, čím potvrdili svoju povestnú defenzívu. Problémom bolo však strieľanie gólov. Pri skóre 13:2 v ôsmich zápasoch to tak na prvý pohľad nevyzerá, ale treba si uvedomiť, že 7 gólov strelili Taliani v zápasoch s Litvou. V ďalších šiestich zápasoch skupiny bol ich gólový priemer 1 gól na zápas.

Taliansko je jasný favorit

Zostava Talianska sa od víťazných Majstrovstiev Európy prakticky nezmenila a skúsenosti a herná kvalita by mali byť jednoznačne na ich strane. Navyše vďaka losu sa odohrá zápas v Taliansku, čo prináša ďalšiu výhodu pre Talianov. Všetci fanúšikovia futbalu aj preto veria, že ďalší zápas Taliansko odohrá vo finále baráže ideálne proti Portugalsku.

Macedónsko túži po prvom postupe na MS

Macedónsko túži po prvom postupe na MS, keďže doteraz sa Severné Macedónsko dokázalo prebojovať len raz na záverečný turnaj a tým bolo Euro 2020, kam postúpilo mužstvo z baráže. Víťazstvo v baráži o Majstrovstvá sveta v Katare by bolo preto pre futbalovú reprezentáciu Severného Macedónska najväčší úspech v doterajšej histórii.

Macedónsko túži po prvom postupe na MS

Severné Macedónsko v kvalifikačnej skupine prekvapilo viacnásobne. V desiatich zápasoch skupiny získalo päť výhier, tri remízy a len dve prehry čo stačilo na druhé miesto v skupine v konkurencii s Nemeckom, Rumunskom či Arménskom a postup do baráže. Prvé v skupine skončilo Nemecko, ktoré stratilo body iba raz a to práve proti Severnému Macedónsku, proti ktorému prehralo dokonca na domácom štadióne 1:2. Trochu prekvapením bolo aj ofenzívne poňatie hry a veľký počet strelených gólov. V tomto smere treba ale zároveň podotknúť, že najväčšia ofenzívna hviezda tímu je útočník kapitán tímu Goran Pandev, ktorý má už 38 rokov.

Tip redakcie

Taliansko v tomto zápase ukáže, prečo sa dlhodobo považuje za mužstvo s najlepšou defenzívou na svete a nedovolí streliť Severnému Macedónsku ani jeden gól. Aj keď má Taliansko problémy so strieľaním gólov, tak pokiaľ nedovolí súperovi ani jeden gól uľahčí si cestu za postupom do finále baráže o Majstrovstvá sveta v Katare. Náš tip, že oba tímy nedajú gól je v podstate stávka na taliansku defenzívu. Nepredpokladáme, že by malo postúpiť Severné Macedónsko, ale tento tip nám dáva šancu na výhru aj v prípade prekvapivého výsledku ako napríklad v prípade bezgólovej remízy v zápase.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Oba tímy dajú gól – Nie 1.53 1.51