Kvalifikácia MS 2022 – Slovensko vs Cyprus


Čaká nás šiesty hrací deň a dobré výkony nás stále držia v hre o postup. Navyše ako jediný tím v skupine sme neprehrali ani raz. Posledný septembrový kvalifikačný zápas odohráme v utorok 7. 9. 2021 na Tehelnom poli proti reprezentácií Cypru.

Kvalifikácia MS 2022 - Slovensko vs Cyprus

  • Zápas: Slovensko vs Cyprus
  • Súťaž: Kvalifikácia MS 2022
  • Čas zápasu: 07.09.2021, 20:45
Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Slovensko vyhrá 1. polčas1.921.95

So Slovinskom sme si po remíze 1:1 body podelili. Siahali sme však na tri. Podľa športovej verejnosti, najlepší výkon podal Stanislav Lobotka. V dobrom svetle sa ukázal Vladimír Weiss a Róbert Boženík, ktorý sa postaral o jediný gól nášho tímu.

V zápase sme mali viacero gólových príležitostí, ktoré však v sieti neskončili. Podľa reprezentačného trénera Štefana Tarkoviča, z toľko šancí potrebujeme premeniť viac ako jednu. Okrem Boženíkovho gólu, veľkú šancu mal na kopačke Ivan Schranz, ktorý trafil žrď. V druhom polčase opečiatkoval tyč Juraj Kucka.

Ukázali sa v dobrom svetle

V zápase bolo vidieť Stanislava Lobotku, ktorý pod Spallettim odohral v prvých dvoch zápasoch za Neapol plnú minutáž. Ukazuje sa, že Vladimír Weiss je pre tím stále cenným hráčom. Príležitosť medzi troma žrďami dostal Marek Rodák, na ktorom nebolo vidieť chýbajúcu prax z Fullhamu.

Príjemným prekvapením bol na ľavej strane obrany Jakub Holúbek, pre ktorého to bol ôsmy zápas za reprezentáciu. Pochvalu si zaslúži náš kapitán Marek Hamšík, ktorý sa vyznamenal výbornou prihrávkou na Ivana Schranza. Je vidieť, že prestúpil do kvalitnejšieho tímu, kde hráva náročné zápasy.

Ukázali sa v dobrom svetle

Cyprus s debaklom

Cyperčania prehrali na pôde Malty rozdielom triedy 0:3. Pritom po druhej žltej karte obrancu Soterioua v 40. minúty, museli hrať len v 10-tich, čo sa jasne ukázalo na držaní lopty, ktoré za celý zápas bolo na úrovni 28 percent. Zo štyroch zápasov majú po jednej remíze, dvoch prehrách a jednej výhre na konte 4 body, skóre 1:4 a v tabuľke figurujú na poslednom šiestom mieste.

Cyprus s debaklom

Chorváti sa na EURO 2020 prebojovali do štvrťfinále, kde prehrali so Španielskom 3:5 po predĺžení. Na postup im stačila remíza s Českom a výhra nad Škótskom. V tíme pôsobia silné mená ako Perišič, Pasalič, či Brozovič. Kvalita v tíme je nespochybniteľne vysoká.

Bude sa opakovať história?

V marcovom zápase sme s Cyprom len remizovali 0:0. Zápas bol otvorený a na ihrisku nebolo vidieť, že sme favoritom. Loptu na kopačkách sme držali častejšie, ale viac šancí mali Cyperčania. Bezgólová remíza bola asi zaslúžená. V posledných piatich vzájomných zápasov sme dvakrát vyhrali, dvakrát prehrali a v úvodnom zápase kvalifikácie sme remizovali.

Tip redakcie

Myslíme si, že sa posledný vzájomný zápas nebude opakovať a Slovensko vyhrá 1. polčas. Slováci sú v lepšej forme, čo aj potvrdia na ihrisku. Budú tvoriť hru, tlačiť sa dopredu, z čoho budú vznikať gólové šance. Ak budú v koncovke úspešní, vyhrajú celý zápas a aj 1. polčas. Cyprus bude skôr vyčkávať na svojej polovici a bude sa snažiť vyrážať do brejkov a posielať dlhé lopty za obranu.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Slovensko vyhrá 1. polčas1.921.95