Kvalifikácia MS 2022 – Slovensko vs Chorvátsko


Kvalifikácia MS 2022 pokračuje a Slovensko si ešte zmeria sily s Chorvátskom a Cyprom. Oba zápasy odohráme doma a my sme pre vás vybrali zápas Slovensko – Chorvátsko, ktorý sa odohrá už túto sobotu 4. 9. 2021 o 20.45 na Tehelnom poli v Bratislave.

Kvalifikácia MS 2022 - Slovensko vs Chorvátsko

  • Zápas: Slovensko vs Chorvátsko
  • Súťaž: Kvalifikácia MS 2022
  • Čas zápasu: 04.09.2021, 20:45
Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Víťaz zápasu Chorvátsko2.092.05

Slovensko má po troch marcových zápasoch na konte päť bodov. Zverenci Štefana Tarkoviča mrzí strata bodov zo zápasu proti Malte, v ktorom len remizovali 2:2. Následne však prišiel oduševnený výkon proti Rusom, ktorý nám priniesol tri body do tabuľky. V tomto zápase by bol získaný bod príjemným prekvapením.

Naši chcú byť v hre o postup

Tréner Štefan Tarkovič avizoval, že bude rád, ak jeho tím zostane v hre o postup. Oproti európskemu šampionátu, spôsob hry by mal byť viac ofenzívnejší. K dispozícií sú útočníci Dávid Strelec, Ivan Schranz a Róbert Boženík.

V klube sa najviac darí Ivanovi Schranzovi, ktorý za Sláviu Praha strelil v piatich zápasoch päť gólov. Dávid Strelec sa v lige za Slovan Bratislava nepresadil. To isté platí aj o Róbertovi Boženíkovi.

Naši chcú byť v hre o postup

Medzi tri žrde by sa mal postaviť Dušan Kuciak. Pred ním bude s najväčšou pravdepodobnosťou Milan Škriniar s Ľubomírom Šatkom, alebo s Martinom Valjentom. Ako krajní obrancovia sú k dispozícií Peter Pekarík, Vernon de Marco, Jakub Holúbek alebo Dávid Hancko.

V zálohe sa ponúkajú viacerí dobrí hráči. Či už Juraj Kucka, Marek Hamšík, Róbert Mak, Jakub Hromada, Martin Koscelník, či Ondrej Duda. Zostavu bude potrebné rotovať, čo znamená, že v základnej zostave sa môžu objaviť mená, ktoré pravidelne do základu nenastupujú.

Chorváti bez Modriča

Nedávno vyšla informácia, že hráč Realu Madrid Luka Modrič nenastúpi v zápase proti Slovensku, kvôli svalovému zraneniu. Trénerovi Daličovi tak vypadol tvorca hry. Bilancia Chorvátska v tomto kalendárnom roku je viac-menej pozitívna. Určite ich však mrzí marcová prehra so Slovinskom. Chuť si napravili výhrami nad Cyprom a Maltou.

Chorváti bez Modriča

Chorváti sa na EURO 2020 prebojovali do štvrťfinále, kde prehrali so Španielskom 3:5 po predĺžení. Na postup im stačila remíza s Českom a výhra nad Škótskom. V tíme pôsobia silné mená ako Perišič, Pasalič, či Brozovič. Kvalita v tíme je nespochybniteľne vysoká.

Bilancia vzájomných zápasov v neprospech Slovenska

Z posledných šiestich zápasov sme nevyhrali ani raz. Dvakrát sme remizovali. V septembri 2019 sme sa streli v kvalifikácii EURO 2020. Doma sme Chorvátom podľahli výsledkom 0:4. O dva mesiace na to sme v Rijeke prehrali opäť, tentokrát výsledkom 1:3. Je teda možno naivné predpokladať, že sa Slovákom podarí túto štatistiku zmeniť. Remíza by bola podľa nášho názoru prekvapením.

Tip redakcie

Na základe obidvoch mužstiev sme pre vás vybrali nasledovný tip. Myslíme si, že história sa bude opakovať a aj napriek absencii Luka Modriča, Chorvátsko vyhrá. Hostia ako favoriti stretnutia budú tvoriť hru a budú mať väčšie držanie lopty na svojich kopačkách. Domáci budú pozične brániť, snažiť sa vyrážať do brejkov a hroziť zo štandardných situácií.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Víťaz zápasu Chorvátsko2.092.05