Kvalifikácia MS 2022 – Rusko vs Slovensko


Naša futbalová reprezentácia bude opäť bojovať o dôležité body, ktoré sme postrácali v prvých kvalifikačných zápasoch. Skupiná je nabitá a naši slovenskí sokoli to nebudú mať ľahké. Už v piatok, 08.10.2021 o 20:45 ich v Kazaň Arena, čaká náročný zápas proti Rusku.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Oba tímy dajú gól2.052.04
  • Zápas: Rusko vs Slovensko
  • Súťaž: Kvalifikácia MS 2022
  • Čas zápasu: 08.10.2021, 20:45
Kvalifikácia MS 2022 - Slovensko vs Cyprus

Posledné vystúpenia Slovenska v kvalifikácií na MS 2022 v Katare, nám priniesli veľa radosti, ale aj veľa sklamania. Asi to najväčšie bolo v zápase proti Malte, v ktorom sme len remizovali 2:2 a stratili sme cenné 2 body. Naopak, najväčšiu radosť nám priniesol domáci zápas s Ruskom, v ktorom sme vyhrali 2:1. Ak však chceme pomýšľať o postupe, musíme uspieť aj v odvetnom zápase.

Rusko vyhralo v skupine už 3 zápasy za sebou. Ak by sa mu podarilo vyhrať, aj v tom štvrtom, teda s našou reprezentáciou, šance na postup, by sa mu výrazne zvýšili. V skupine prehralo iba s našou reprezentáciou. S Chorvátskom si body podelilo. Rusi tak vedia, že k vytúženému cieľu sú blízko.

Bude to kľúčový zápas

Našu reprezentáciu čaká kľúčový zápas. Ak chceme dýchať na krk Chorvátsku a Rusku, v tomto zápase potrebujeme bodovať. Podľa slov reprezentačného trénera Štefana Tarkoviča, jeho mužstvo má kvalitu na to, aby postúpilo. Tu bude dôležité ukázať v októbrových zápasoch proti favoritom – Rusku a Chorvátsku. Ďalej podľa jeho slov, zápas v Kazani, chcú zvládnuť po mentálnej a strategickej stránke. Spomínaného kouča nepotešili správy, ohľadom stredopoliara Stanislava Lobotku. Ten ma natiahnutý stehenný sval, ktorý mu nedovolil hrávať za SSC Neapol. Na reprezentačnom zraze sa však objavil, chce hrať a pomôcť mužstvu. Lekári tak majú na starosti to, aby Stano, bol schopný odohrať dva zápasy. Či sa im to podarí je otázne.

Bude to kľúčový zápas

Do reprezentácie prišiel jeden nováčik – Ladislav Almási. 22-ročný útočník hráva v českej najvyššej súťaži za Baník Ostrava, kde sa mu momentálne strelecky darí, čo by mohol ukázať aj v októbrových zápasoch. Do nominácie sa vrátil Albert Rusnák, ktorý hráva za Real Salt Lake. Podľa slov Tarkoviča, je navrátilec náhradou k Ondrejovi Dudovi. V základnej zostave proti Rusku, by mal v bráne figurovať Rodák. V obrane s najväčšou pravdepodobnosťou bude Škriniar so Šatkom. Na kraje sa ponúkajú Hancko s Koncelníkom, no môže prísť k zmene. Ako defenzívni záložníci by do zápasu mohli naskočiť Hamšík s Lobotkom. V prípade zranenia Lobotku, v hre je viacero alternatív. Do ofenzívy by mohli trieliť Schranz, s Dudom a Haraslín. Na hrote Boženík.

Rusi sú miernym favoritom

Rusi sú v tomto zápase zápase miernym favoritom. Nový tréner Valeri Georgievich Karpin priniesol do mužstva nový vietor. Tím pod jeho vedením, v troch zápasoch ani raz neprehral. Tentokrát, pomerne mladého trénera čaká ťažká skúška a svojich zverencov bude musieť poriadne namotivovať. Medzi najlepších hráčov v reprezentácii patria útočník Artem Dzyuba, obranca Mário Fernandes a brankár Guilherme Marinato. Prvý menovaný je zároveň kapitánom, ktorý patrí medzi najlepších útočníkov. Za svoju rodnú krajinu strelil v 55-tich zápasoch 30 gólov. Spomínaný obranca Mário Fernandes sa narodil v Brazílii, no v roku 2015 získal ruské občianstvo. Svojmu tímu pomáha stabilnými výkonmi. V 4 kvalifikačných zápasoch strelil 2 góly.

Rusi sú miernym favoritom

V kádri však pôsobia viaceré talenty: Základná 11-ka sa skladá z hráčov, ktorí prevažne hrávajú domácu súťaž. Jej priemerný vek je 28 rokov, čo vypovedá o skúsenostiach. Zo štatistík vyplýva, že v zápase priemerne strelí 1,7 gólov na zápas a inkasuje len 0,7, čo svedčí o postavení v tabuľke. Neznamená to ale, že je nezdolateľná. V zápase bude však miernejší favorit.

Tip redakcie

Na základe analýz obidvoch mužstiev sme si pre vás pripravili nasledovný tip. Myslíme si, že v zápase sa presadia oba tímy. Očakávame skôr vyrovnaný zápas, v ktorom budú šance na strane domácich, ale aj na strane hostí. Obidva tímy sú motivované zápas vyhrať, a preto budú chcieť trieliť do ofenzívy a vyslať na brankára, čo najviac striel. Rusko aj Slovensko má v kádri hráčov, ktorí sa vedia gólov presadiť, a preto, by o góly nemala byť núdza.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Oba tímy dajú gól2.052.04